Produkty

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad stworzeniem reaktora fotokatalitycznego, który posłuży do wytwarzania ekologicznego wodoru z biomasy i energii słonecznej. Gotowe są już poszczególne elementy technologii, teraz trwają prace nad ich integracją i testami w warunkach zbliżonych do operacyjnych.

Polscy naukowcy opracowują technologię wytwarzania wodoru

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad stworzeniem reaktora fotokatalitycznego, który posłuży do wytwarzania ekologicznego wodoru z biomasy i energii słonecznej. Gotowe są już poszczególne elementy technologii, teraz trwają prace nad ich integracją i testami w warunkach zbliżonych do operacyjnych.

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej …

Regulujemy rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – dlatego przygotujemy zmiany w prawie, które wspomogą rozwój tej gałęzi gospodarki. Do 2040 r. gospodarka wodorowa może przynieść …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …

Rozwój technologii magazynowania energii to nieodłączny element przyszłości zrównoważonej energetyki. Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW ...

Elektroliza wody – obiecujące rozwiązanie problemu …

Naukowcy korzystający ze wsparcia środków unijnych zademonstrowali nowatorską technologię elektrolizy wody, która umożliwia ekonomiczne magazynowanie …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii

Europa dopiero teraz zrozumiała że bez baterii, bez możliwości efektywnego magazynowania energii wszystkie kraje europejskie będą miały problemy z utrzymaniem niezależności gospodarczej. W 2017 r. w Brukseli został zawiązany Sojusz na rzecz baterii European Battery Alliance. Przeznaczono na rozwój europejskiej technologii baterii w sumie …

Wodorowe magazyny energii

Naukowcy z Uniwersytetu Lipskiego podają, że wynosi ona tylko 40 proc., podczas gdy na stronie agencji ds. energii Nadrenii Północnej-Westfalii mowa jest o 50–60 proc. Należy także pamiętać, że w dziedzinie magazynowania energii wodór ma wielu konkurentów. W najlepszej sytuacji, jeśli chodzi o magazynowanie energii, są kraje, w których w portfelu OZE …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Problemy z popytem, pogodą i dostępnością surowców są główne. Magazyny wodorowe pomagają je rozwiązać, poprawiając stabilność i efektywność. Magazyny wodorowe działają na różnych poziomach. Od sieci ogólnokrajowych po domy. To daje elastyczność w energetyce. Magazynowanie energii jako wodoru pozwala unikać marnotrawstwa. Pomaga też lepiej …

Najważniejsze odkrycia polskich naukowców w XXI wieku

Podsumowując, polscy naukowcy dokonali wielu ważnych odkryć w dziedzinie energii odnawialnej w XXI wieku. Ich prace przyczyniły się do rozwoju tej branży i zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce i na świecie. Dzięki ich odkryciom Polska stała się jednym z liderów w dziedzinie energii odnawialnej i przyczyniła się do ochrony środowiska naturalnego.

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w ... Problemy te można łagodzić poprzez implementację na szeroką skalę w systemie elektroenergetycznym odpowiednich magazynów (zasobników) energii. Pozwalają one na: ograniczenie zmienności generacji ze źródeł odnawialnych, …

Sprzeczne informacje na temat polskiej technologii magazynowania energii

Profesor uważa, że nie da się zapewnić bezpieczeństwa energetycznego, jeżeli nie będziemy mieli możliwości własnego elektrochemicznego magazynowania energii odnawialnej. W jej opinii magazynowanie energii odnawialnej może się odbywać efektywnie "tylko przy pomocy ogniw elektrochemicznych". "Magazynowanie w wodorze jest ekonomicznie ...

Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce

Uczestnicy konferencji „Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce", która miała miejsce 11 maja w Warszawie próbowali odpowiedzieć na pytanie, kiedy rozwiązania wodorowe będą przynajmniej na tyle rozpowszechnione, co dzisiaj fotowoltaika. Aby stało się to jak najszybciej, potrzebne jest przyspieszenie w zakresie regulacji prawnych i wsparcie …

Polska technologia może zrewolucjonizować rynek wodoru

Polscy naukowcy opracowali technologię, która rozwiązać problem ubytków wodoru podczas jego magazynowania, transportowania oraz przesyłania. Wdraża ją również …

Magazyn energii

Przyszłość magazynowania energii wodorowej. Kiedy rozmawiamy o przyszłości magazynowania energii, nie można pominąć rosnącego znaczenia wodoru. Wodor jest atrakcyjnym medium do magazynowania energii, ze względu na jego wysoką gęstość energetyczną i potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie sektorów, od transportu po …

Baterie made in Poland zrewolucjonizują sposób magazynowania energii ...

Naukowcy z Zespołu Technologii Materiałów i Nanomateriałów Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali kilka technologii mogących stanowić przełom dla rynku akumulatorów i przydomowych magazynów energii. Dzięki ich odkryciom i już przetestowanym technologiom gospodarka taka jak polska mogłaby się uniezależnić od dostawców drogich i …

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Globalne inicjatywy magazynowania energii w kawernach. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne projekty magazynowania energii w kawernach na świecie, które również przyciągają uwagę. W tym kontekście wyjątkowe są podejścia takie jak realizowane w stanie Utah w USA oraz we francuskim Etrez. Obydwa projekty w różny sposób ...

Jak wykorzystać grawitację do magazynowania energii?

Z roku na rok coraz więcej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Utrudnia to stabilną pracę systemów, ze względu na częste niedobory lub nadwyżki energii. Dlatego niezbędne jest opracowanie nowych metod jej magazynowania. Naukowcy z międzynarodowego konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Wrocławska, zaproponowali wykorzystanie w …

Energia zamknięta w... lodzie. Wyjątkowy wynalazek polskich …

Kostka lodu zamiast akumulatora – to może być przyszłość polskiej energetyki. Dwie polskie firmy przy współpracy z Politechniką Wrocławską opracowały technologię magazynowania energii w …

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w …

Polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opracowali technologię, która może znacząco zredukować straty wodoru podczas jego magazynowania, transportu oraz przesyłania. Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, hiPower Institute of Materials zaprezentował swoje innowacyjne …

Turbina wiatrowa, która może zrewolucjonizować …

Naukowcy z zespołu Silesian Wind Generator z Politechniki Śląskiej stworzyli projekt turbiny wiatrowej z pionową osią obrotu. Te ciche i niewielkie urządzenia w niedalekiej przyszłości mogą podnieść efektywność …

Nanotechnologia umożliwiająca wydajne magazynowanie wodoru

Wreszcie, naukowcy z powodzeniem powiększyli ograniczone do skali nano wodorki i wprowadzili je do laboratoryjnego zbiornika testowego, uzyskując obiecujące wyniki, …