Produkty

W ramach programu można starać się o dotację do inwestycji w fotowoltaikę. Nowa edycja projektu – Mój Prąd 4.0 – ruszyła w kwietniu 2022 roku. Początkowo miała trwać do 22 grudnia 2022 roku, jednak zdecydowano się przedłużyć ją do 31 marca 2023 roku. Oznacza to, że nabór wniosków jest wciąż aktywny. Dobra informacja jest taka, że rząd podniósł kwoty …

Dlaczego warto zainwestować w magazyny energii?

W ramach programu można starać się o dotację do inwestycji w fotowoltaikę. Nowa edycja projektu – Mój Prąd 4.0 – ruszyła w kwietniu 2022 roku. Początkowo miała trwać do 22 grudnia 2022 roku, jednak zdecydowano się przedłużyć ją do 31 marca 2023 roku. Oznacza to, że nabór wniosków jest wciąż aktywny. Dobra informacja jest taka, że rząd podniósł kwoty …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Do najbardziej oczekiwanych innowacji w polskiej energetyce przy zakładanym rozwoju mocy wytwórczych OZE zawartych w zapisach Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (w 2030 roku OZE ma odpowiadać za 32% generowanej energii elektrycznej) należą m . wydajne i nowoczesne technologie magazynowania energii, które obok rozwoju elektromobilności, …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

W ramach świadczenia usług elastyczności uczestnicy systemu lub agregator dokonują zmiany typowego profilu poboru lub generacji energii, za którą to zmianę przysługuje im wynagrodzenie – czytamy w projekcie. Nowela prawa energetycznego wskazuje też terminy dostosowania instrukcji ruchu i eksploatacji sieci. Ostatecznie to OSD określą szczegółowo w …

PROJEKT UMOWY PARTNERSTWA POLITYKI SPÓJNOŚCI …

Przewiduje się, że w ramach KPO będą finansowane – podobnie jak w ramach polityki spójności - m . inwestycje związane z zieloną gospodarką, cyfryzacją, innowacyjnością gospodarki, zatrudnieniem, działalnością badawczo-rozwojową, sektorem ochrony zdrowia oraz projekty w obszarze transportu i energetyki. O ile jednak celem ...

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.: Biuletyn Informacji …

W PEP2040 podejmowane są strategiczne decyzje inwestycyjne, mające na celu wykorzystanie krajowego potencjału gospodarczego, surowcowego, technologicznego i …

Koniec opustów od 2022 roku. W zamian – sprzedaż energii

Czy prosument będzie mógł sprzedawać energię, czy może w ogóle instytucja prosumenta zostanie zlikwidowana? W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne i ustawy o odnawialnych źródłach energii. Jednymi z najbardziej znaczących zmian są te dotyczące …

Promowanie, informowanie i marketing dotyczący żywności wytwarzanej w ...

I.13.3 Promowanie, informowanie i marketing dotyczący żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości żywności w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – nabór wniosków od 19 stycznia 2024 r. do 18 marca 2024 r.. Nazwa podmiotu właściwego w sprawie o przyznanie pomocy . Agencja Restrukturyzacji i …

Rząd przyjął projekt dotyczący przedłużenia na 2024 r.

Rząd przyjął projekt dotyczący przedłużenia na 2024 r. zamrożenia cen energii oprac. Adrian Borek. 21 listopada 2023, 21:11 Ten tekst przeczytasz w 3 minuty Reklama. Reklama. Reklama ...

Kolejny krok w stronę rozwoju magazynowania energii w

Jak zapowiedział podczas uroczystości podpisania listu Minister Piotr Dziadzio - główny geolog kraju i pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa, jeśli projekt uda się …

Program wsparcia budowy magazynów energii

23 lipca 2024 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił do konsultacji społecznych projekt programu priorytetowego: „Magazyny energii elektrycznej i …

Rozporządzenie Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia …

Przedsiębiorczości w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027. ... Minister Funduszy i Polityki Regionalnej kieruje działem administracji rządowej – rozwój regionalny, na podstawie § 1 ust. 2 roz-porządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 października 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Funduszy i Polityki …

„Drapieżny Zielony (nie)Ład". Pierwszy w Polsce raport dotyczący ...

fotowoltaicznych w porównaniu do tańszych elektrowni węglowych – nawet po uwzględnieniu opłat za emisję CO2 w ramach systemu ETS. Wyprodukowanie jednej megawatogodziny w przypadku elektrowni węgla kamiennego kosztuje 610 zł. W przypadku farm wiatrowych lądowych jest to koszt 754 złotych, a dla farm fotowoltaicznych aż 819 złotych.

ZIELONA KSIĘGA Ramy polityki w zakresie klimatu i energii do …

2.2. Cel w zakresie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych i środki wykonawcze UE czyni postępy na drodze do osiągnięcia do 2020 r. celu zakładającego 20 % udział energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto. W 2010 r. udział energii odnawialnej w UE wynosił 12,7 % w porównaniu do 8,5 % w roku 2005. W ...

grantowych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki …

IV. Zadania LGD w ramach projektu grantowego 1. LGD odpowiada w szczególności za (art. 17 ust. 4f ustawy RLKS): 1) realizację projektu grantowego zgodnie z założonym celem; 2) przygotowanie i przekazanie SW procedur wyboru i oceny grantobiorców uwzględniających kryteria wyboru grantobiorców w ramach projektów

Zasada 3. Poprawa integracji polityk w celu wykorzystania synergii w ...

Plan działania w zakresie PCSD dotyczący realizacji krajowej strategii zrównoważonego rozwoju . Rząd Włoch, wspierany przez OECD i przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, aktualizuje obecnie swoją krajową strategię zrównoważonego rozwoju, opracowując (w ramach procesu partycypacyjnego) plan działania dotyczący PCSD, który skutecznie wspiera jej realizację. …

200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – …

Ministerstwo Klimatu i Środowiska liczy, że nowe regulacje pobudzą inwestycje w sektorze energetycznym i poprawią sytuację ekonomiczną gospodarstw domowych poprzez …

Projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 roku

Projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 roku – wersja 0.6 5 przewodnia Europa efektywnie korzystająca z zasobów. Europejska strategia bezpieczeństwa energetycznego Dobrobyt i bezpieczeństwo Unii Europejskiej (w tym Polski) zależy od stabilnych dostaw paliw i energii. Komisja Europejska w ramach Europejskiej

Raport z wypełnienia przez Województwo Małopolskie warunku …

gospodarczej w ramach Polityki Spójności 2021-2027. Przedstawienie działań realizowanych na poziomie regionalnym na rzecz spełnienia warunku podstawowego 1.1. Dobre zarządzanie krajową lub regionalną strategią inteligentnej specjalizacji (CP 1) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 (FEM) w okresie pierwszego roku od zakończenia …

Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego ...

Podpisany dziś dokument pozwoli na krok w przyszłość, zarówno w magazynowaniu energii prosumenckiej, jak i tej wielkoskalowej - dodał wiceminister. Możliwość …

PROJEKT UMOWY PARTNERSTWA DLA REALIZACJI POLITYKI SPÓJNOŚCI 2021-2027 W ...

Zakres interwencji w celach polityki wynika z opisu celów szczegółowych określonych w rozporządzeniach dotyczących EFRR, FS, EFS+, EFMRA oraz FST 1. Na treść poszczególnych celów wpływ mają także wytyczne KE dla Polski w zakresie finansowania polityki spójności na lata 2021-2027 przedstawione w załączniku D do

wytwarzanej w ramach systemów 2023–2027 dla interwencji …

Wytyczne szczegółowe w zakresie przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.3 Promowanie, informowanie i marketing dotyczący żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości żywności (projekt) RobertTelus MinisterRolnictwai RozwojuWsi