Produkty

W skali biznesowej, wraz z rozwojem technologii Internetu rzeczy, projekty wymagają zaprojektowania i integracji wielu elementów – sieci sensorów, infrastruktury sprzętowej i programowej do przetwarzania i analizy danych, systemów backendowych (ERP, MES itd.) oraz warstwy prezentacji (dashboardy, mobilne aplikacje itd.). Kluczowe jest także zapewnienie …

Internet rzeczy – czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

W skali biznesowej, wraz z rozwojem technologii Internetu rzeczy, projekty wymagają zaprojektowania i integracji wielu elementów – sieci sensorów, infrastruktury sprzętowej i programowej do przetwarzania i analizy danych, systemów backendowych (ERP, MES itd.) oraz warstwy prezentacji (dashboardy, mobilne aplikacje itd.). Kluczowe jest także zapewnienie …

Magazyny energii

Magazyny te pełnią kluczową rolę w przechowywaniu i dystrybucji energii elektrycznej, umożliwiając elastyczne zarządzanie energią oraz zapewnienie ciągłości dostaw. …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii cieplnej za sprawą przemian chemicznych umożliwia uzyskanie dużej ilości energii z danej jednostki objętości oraz długotrwałe przechowywanie w temperaturze otoczenia. Widoczny schemat blokowy. Przedstawia sposoby magazynowania energii cieplnej. W pierwszych trzech blokach czytamy: Odzysk energii cieplnej pochodzący z procesów …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W ostatnich latach magazynowanie energii stało się jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej, wzbudzając zainteresowanie naukowców, inżynierów i …

Ewolucja IoT: Historia, teraźniejszość i przyszłość …

Choć pojęcie Internetu Rzeczy może wydawać się stosunkowo nowe, jego korzenie sięgają lat 80. i 90. XX wieku. Koncepcja IoT została po raz pierwszy sformułowana przez Kevina Ashtona, brytyjskiego naukowca i …

Nowe technologie w sektorze energetycznym – kierunki i wyzwania

Internet Rzeczy (IoT) znajdzie zastosowanie w sektorze energetycznym zarówno w zakresie dostaw energii, jej przesyłu, dystrybucji, jak i popytu. Integrując …

Magazyny energii

W miarę rosnącej roli odnawialnych źródeł energii, znaczenie zyskuje magazynowanie energii elektrycznej. Magazyny te pełnią kluczową rolę w przechowywaniu i dystrybucji energii elektrycznej, umożliwiając elastyczne zarządzanie energią oraz zapewnienie ciągłości dostaw. Warto poznać rodzaje magazynów energii oraz ich zastosowanie, aby …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Magazyny energii coraz częściej wspierają instalacje stacji ładowania samochodów elektrycznych. W mikrosystemach, których elementem mogą być elektrolizery i magazyny …

_ Sieć 5G kluczem do Przemysłowego Internetu Rzeczy

Dołącz do cyfrowej rewolucji Internetu Rzeczy. Wraz z rozwojem świata, zmienia się też infrastruktura komunikacyjna. Nowa technologia 5G otwiera nowe możliwości, które w obecnych czasach transformacji cyfrowej stają się kluczowe dla ewolucji w kierunku Przemysłu 4.0. To doskonały moment, żeby pomyśleć o rozwoju firmy i ...

Magazynowanie energii

Pocieszeniem jest to, że w ramach najnowszej edycji programu Mój Prąd można nie tylko otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki, ale również dotację do urządzeń umożliwiających magazynowanie energii. Net-metering, magazynowanie energii – na czym polega. Sposoby magazynowania energii elektrycznej są dwa – poza opisanymi ...

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na magazyny energii

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju energetyki odnawialnej. Bez magazynów energii nie da się wyłączyć elektrowni na węgiel w Polsce, bo coś prąd dawać musi, kiedy nie wieje, a słońce za chmurami. Tak się ...

Magazynowanie energii stanie się prostsze. Nowa ciekawa technologia

Magazynowanie energii od lat stanowi kluczowe wyzwanie dla sektora energetycznego.Dotychczas dominującą rolę odgrywały baterie litowo-jonowe, jednak ich ograniczenia, takie jak krótsza żywotność i wyższe koszty eksploatacji, skłaniają firmy do poszukiwania nowych rozwiązań.Jedną z najciekawszych propozycji są baterie metalowo …

Internet Rzeczy

W erze cyfrowej transformacji Internet Rzeczy (IoT) rewolucjonizuje nasze życie i biznes, łącząc w inteligentną sieć urządzenia codziennego użytku. Poznaj definicję, historię i kluczowe technologie, które stoją za tym fenomenem, oraz odkryj, jak IoT zmienia przemysł, medycynę czy zarządzanie inteligentnym domem. Dowiedz się o korzyściach i wyzwaniach, …

Energetyka-Rozproszona

Internet rzeczy to sieć podłączonych do Internetu urządzeń elektronicznych, określanych czasem jako inteligentne (ang. smart). Mogą korzystać one z przetwarzania danych w chmurze czy sztucznej inteligencji. Siła IoT polega na tym, że dane ze wszystkich połączonych urządzeń są agregowane i możliwa jest ich całościowa analiza. Pozwala to na przykład lepiej …

Internet Rzeczy w branży logistycznej | Blog

Dzisiejsza technologia pozwala sprawdzać nie tylko wilgotność czy ... ale prawda jest taka, że koncepcja Internetu Rzeczy idealnie wpasowuje się w potrzeby branży, umożliwiając jej optymalizować się w tych obszarach, które uznaje za najbardziej newralgiczne. Tak się składa, że wykorzystując Internet Rzeczy firmy logistyczne mogą automatyzować procesy biznesowe, aby …

Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii

Ponadto, wraz z przyspieszeniem rozwoju technologii Internetu rzeczy, urządzenia stanowiące część sieci będą najprawdopodobniej polegać na jakiejś formie odzysku energii w celu zapewnienia ich ciągłego funkcjonowania i zarządzania energią. Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym celu kluczowe będzie zastosowanie superkondensatorów, w …

Nowoczesne metody magazynowania energii elektrycznej ...

W połączeniu z technologią Internetu Rzeczy (IoT), możliwe jest ścisłe monitorowanie zużycia energii, co pozwala lepiej dostosować procesy magazynowania do rzeczywistego zapotrzebowania. Warto również zauważyć, że badania nad nowymi materiałami są kluczowe dla rozwoju magazynowania energii elektrycznej.

Specjalista ds. Internetu Rzeczy

Technologia internetu rzeczy rozwija się bardzo szybko, co wymaga od specjalistów ds. internetu rzeczy ciągłego uczenia się i rozwijania swoich umiejętności. Muszą oni być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami, aby zapewnić swoim klientom najlepsze rozwiązania.

Internet Rzeczy – co to jest? Przykłady urządzeń IoT

Internet Rzeczy a prywatność użytkowników — czy mamy się czego obawiać? Tym, co może zablokować dalsze rozpowszechnianie Internetu Rzeczy są przede wszystkim kontrowersje związane z prywatnością.Mówimy w końcu o urządzeniach, które zbierają informacje na temat wszystkiego, co robimy, by jak najlepiej nas poznać (i rozumieć).

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem badań. Magazyn energii tego typu to urządzenie, które wykorzystuje energię potencjalną dużych mas, np. betonowych bloków. W …

Internet rzeczy: 7 interesujących rozdziałów o tym, jak IoT ...

Na przestrzeni lat technologia Internetu przedmiotów osiągnęła szereg przełomowych kamieni milowych, które ukształtowały jej ewolucję. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z tych kluczowych momentów: Technologia RFID (lata 1990-te): Prace Kevina Ashtona nad technologią RFID położyły podwaliny pod IoT. Tagi RFID, które wykorzystują fale radiowe do komunikacji i …