Produkty

W przypadku korzystania z energii słonecznej produkcja wodoru jest całkowicie czysta. Nadmiar energii jest wykorzystywany do przeprowadzania elektrolizy, czyli procesu rozdzielania wody na jej pierwiastki składowe: wodór i tlen. Magazynowanie energii wodorowej: najlepsza alternatywa dla systemów pozasieciowych

Elektroliza wody – obiecujące rozwiązanie problemu magazynowania ...

W przypadku korzystania z energii słonecznej produkcja wodoru jest całkowicie czysta. Nadmiar energii jest wykorzystywany do przeprowadzania elektrolizy, czyli procesu rozdzielania wody na jej pierwiastki składowe: wodór i tlen. Magazynowanie energii wodorowej: najlepsza alternatywa dla systemów pozasieciowych

Wytwarzanie energii elektrycznej – Metody i sposoby produkcji

Każda z metod produkcji energii elektrycznej ma swoje unikalne wady i zalety, które należy rozważyć przy wyborze najlepszych rozwiązań dla danego regionu lub kraju. Paliwa kopalne, takie jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny, są dostępne w dużych ilościach i stosunkowo tanie w eksploatacji, ale ich spalanie powoduje znaczną emisję gazów …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Magazynowanie wodoru realizuje się, zależnie od sposobu i warunków jego przechowywania, następującymi metodami: w postaci sprężonej w zbiornikach, w postaci …

Planowanie produkcji

Planowanie produkcji to kluczowy obszar wpływający na wydajność pracy i zyski osiągane przez firmy produkcyjne. Obecne trendy dotyczące cyfryzacji przemysłu są widoczne także w obszarze planowania produkcji, gdzie z roku na rok rośnie na znaczeniu inteligentne oprogramowanie wspierające managerów i planistów w optymalizacji scenariuszy …

VIII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej

VIII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej. 06.02.2024. Pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej, działającej w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce, odbyło się 1 lutego 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Rewolucja wodorowa

Pojęcie i znaczenie tzw. łańcucha wartości gospodarki wodorowej i poszczególnych jego elementów. 3. Możliwości rozwoju różnych metod produkcji wodoru, z uwzględnieniem sektora MŚP. 4. Możliwości rozwoju magazynowania wodoru, z uwzględnieniem sektora MŚP. 5. Możliwości metod przesyłui dystrybucji wodoru, z uwzględnieniem ...

Wodór jako magazyn energii. Jak poprawić stabilność sieci ...

Wodór jako magazyn energii – najważniejsze zalety. W porównaniu do innych metod magazynowania energii, technologie wodorowe mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to: czystość: podczas spalania wodoru nie wydzielają się szkodliwe dla środowiska i organizmów żywych związki, a sam wodór może być produkowany w zrównoważony sposób;

Magazyn energii

Przyszłość magazynowania energii wodorowej. Kiedy rozmawiamy o przyszłości magazynowania energii, nie można pominąć rosnącego znaczenia wodoru. Wodor jest atrakcyjnym medium do magazynowania energii, ze względu na jego wysoką gęstość energetyczną i potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie sektorów, od transportu po …

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Produkcja wodoru przy wykorzystaniu instalacji OZE, magazynowanie go i wykorzystywanie w mikrosystemach hybrydowych (produkcja prądu, ciepła) staje się coraz popularniejsze, …

Szkolenie z metod wytwarzania wodoru | ATUM

Jest członkiem podgrupy roboczej G6 w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej, członek Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, współautor kwalifikacji rynkowej: „Doradzanie w zakresie planowania produkcji zielonego wodoru", autorka wielu artykułów o tematyce związanej z technologiami wodorowymi i odnawialnymi źródłami energii, …

Polskie plany wodorowe

Chęci osiągnięcia neutralności klimatycznej spowodowały większe zainteresowanie wodorem. W tym kontekście najistotniejsza jest zielona odmiana surowca, czyli pozyskiwana dzięki energii ze źródeł odnawialnych. Polska jest 3 producentem wodoru na świecie, ale głównie wytwarza typ szary, emitujący gazy cieplarniane. Opracowanie metod …

Szkolenia i kursy w technologii wodoru

Jest członkiem podgrupy roboczej G6 w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej, członek Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, współautor kwalifikacji rynkowej: „Doradzanie w zakresie planowania produkcji zielonego wodoru", autorka wielu artykułów o tematyce związanej z technologiami wodorowymi i odnawialnymi źródłami energii, …

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …

Regulujemy rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – dlatego …

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

Tu znaczącą rolę ma wodór jako magazyn energii. Dekarbonizacja poszczególnych sektorów gospodarki oraz wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w …

Nowoczesne metody magazynowania energii elektrycznej ...

Na pierwszym planie pojawiają się technologie energii magazynowanej, które pozwalają na gromadzenie nadmiarowej energii elektrycznej i wykorzystywanie jej w okresach zapotrzebowania.Jedną z perspektywicznych metod jest wykorzystanie rozproszonych systemów magazynowania energii, które mogą być zintegrowane z lokalnymi źródłami, takimi jak …

Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej ...

Chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) oraz Krajowa Administracja Energii (NEA) opublikowały „14. plan pięcioletni dotyczący nowoczesnego systemu energetycznego" oraz „Średnio- i długoterminowy plan rozwoju przemysłu energii wodorowej (2021-2035)", zdecydowanie pozycjonując wodór jako istotny element krajowej …

Projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie metod ...

Czytając uzasadnienie projektu możemy się dowiedzieć, iż „Celem wydania projektowanego rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie metod badania jakości wodoru jest wykonanie delegacji ustawowej wynikającej z art. 25d ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1315 i 1576), …

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …

Energia wodorowa: Nowa era w produkcji i magazynowaniu energii

Energia wodorowa jest coraz częściej wymieniana jako kluczowa technologia w przyszłościowych systemach energetycznych. Jest to czysta, bezemisyjna i wydajna forma …