Produkty

Magdalena Jarkulisz, dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Przemysłu (MP), ogłosiła, że prace nad polską strategią wodorową będą realizowane we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Jak podkreśliła Jarkulisz podczas konferencji Energy Days w Katowicach, obie instytucje mają podzielone …

Strategia wodorowa Polski w rękach dwóch ministerstw: …

Magdalena Jarkulisz, dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Przemysłu (MP), ogłosiła, że prace nad polską strategią wodorową będą realizowane we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Jak podkreśliła Jarkulisz podczas konferencji Energy Days w Katowicach, obie instytucje mają podzielone …

RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W …

hurtowych cen energii w danym państwieoraz opłatregulacyjnych i sieciowych (w Polsce około 6,5 EUR/kg H 2) 0-0,5 3 4 8-9 Wybrane metody produkcji wodoru 2/4 Otoczenie technologiczne 8. RAPORT: ŁAŃUH WARTOŚI GOSPODARKI WODOROWEJ W POLSE Powyższe metodą charakteryzują się niskim poziomem komercjalizacji, są we wstępnych fazach rozwoju i B+R. …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Produkcja wodoru przy wykorzystaniu instalacji OZE, magazynowanie go i wykorzystywanie w mikrosystemach hybrydowych (produkcja prądu, ciepła) staje się coraz popularniejsze, …

KARTA EFEKTYWNEJ TRANSFORMACJI

przedsiębiorstwa energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej, 4) przedsięwzięcia racjonalizujące zużycie paliw i energii u odbiorców, w tym także przedsięwzięcia w zakresie pozyskiwania, transmisji oraz przetwarzania danych pomiarowych z licznika zdalnego odczytu, 5) przewidywany sposób ...

Polska może stać się europejskim liderem rewolucji wodorowej

Polska ma szansę być jednym z liderów wodorowej rewolucji, ponieważ wprowadzenie tej technologii na szeroką skalę ułatwi dekarbonizację przemysłu i modernizację …

Polskie plany wodorowe

Realizację wspomagają działania podejmowane w ramach 6 celów szczegółowych. Pierwszy cel, czyli wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i …

Fotowoltaika z magazynowaniem

Nadmiar energii może być tymczasowo i szczególnie efektywnie magazynowany w systemie magazynowania podłączonym do falownika. Inteligentne zarządzanie zacienieniem w falownikach KOSTAL pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności instalacji fotowoltaicznych nawet w przypadku, gdy znajdują się one częściowo w cieniu, np. drzew.

Kolejny krok w stronę rozwoju magazynowania energii w

Magazynowanie energii jest jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej i chyba już nikt nie ma wątpliwości, że ta dziedzina musi się rozwijać. Niedawno pisaliśmy, że największa w Europie fabryka magazynów energii w Gdańsku jest już gotowa. Dziś czas na kolejną istotną informację związaną z magazynowaniem energii. Został podpisany list …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez …

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

W związku z tym jego magazynowanie stanowi duży problem. Do tej pory magazynuje się go w butlach stalowych pod ciśnieniem rzędu 100 atm. Druga możliwość to obniżenie temperatury do kilku stopni kelwina, by uzyskać wodór w postaci ciekłej. W takim stanie skupienia gaz przechowuje się w tzw. naczyniu Dewara (czyli w zasadzie

Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej ...

Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej strategii energetycznej: postęp i wyzwania. W miarę jak Chiny dążą do osiągnięcia swoich ambitnych celów w zakresie „szczytu emisji dwutlenku węgla" i „neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla", strategiczne znaczenie energii wodorowej stale zyskuje uznanie.

Najwięksi inwestorzy w energetyce wiatrowej w Polsce

Obecnie, żeby znaleźć się w pierwszej 5. liderów rankingu należało mieć co najmniej 350 MW mocy zainstalowanej, a w 10. – 177 MW (fundusze inwestycyjne Allianz Capital Partners, które zainwestowały również w projekty w budowie, więc ich pozycja wzrośnie). W tym roku dojdzie więc zapewne do kolejnych przetasowań w zestawieniu, podniesione zostaną …

Polskie fundacje, stowarzyszenia i organizacje ekologiczne

Fundacje ekologiczne. Fundacje ekologiczne to organizacje non-profit, które powołane są w celu realizacji określonych celów społecznych, w tym działań proekologicznych. Dysponują one kapitałem, przeznaczonym na różnorodne projekty, takie jak finansowanie badań nad ochroną środowiska, organizowanie kampanii edukacyjnych czy wsparcie inicjatyw …

Krajowe Centrum Funduszy Europejskich, Firmy Pozyskujące ...

Pomagamy w sprecyzowaniu pomysłów, ocenie szans na otrzymanie dotacji, znalezieniu odpowiedniego źródła finansowania projektu, w tworzeniu i pisaniu wniosków, opracowaniu montażu finansowego (budżetu) oraz zarządzaniu projektami, w tym również na etapie kontroli projektu. Nie warto tracić czasu na firmy pozyskujące dotacje unijne z małym doświadczeniem. …

Wyjaśniamy, czy warto zainteresować się spółkami wodorowymi.

W gospodarce wodorowej działa wiele różnych firm, ale największymi są producenci wodoru, którzy często stosują najtańszą metodę - z reformingu metanu z użyciem pary wodnej i gazyfikacji węgla. Mniejsze firmy koncentrują się wyłącznie na określonych aspektach wodoru. Można je podzielić głównie na producentów elektrolitów i producentów …

Branżowe Targi Technologii Wodorowych

World of Hydrogen Expo to wydarzenie, gdzie liderzy branży zaprezentują najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii wodorowych.Konferencja branżowa, będąca integralną częścią targów, umożliwia uczestnikom aktualizację wiedzy, zdobycie nowych umiejętności oraz poznanie najnowszych trendów w technologii wodorowej.

Kolejny krok w stronę rozwoju magazynowania energii w

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska trwają prace nad opracowaniem technologii ogniw jonowych, które mają być wykorzystane w stacjonarnych magazynach …

Spółki OZE i związane z energią odnawialną z GPW i …

Kiedyś Skystone Capital S.A., obecnie spółka jest realizatorem projektów w branże OZE oraz podmiotem inwestującym w przedsiębiorstwa z sektora odnawialnych źródeł energii – zajmuje się finansowaniem lub współfinansowaniem projektów inwestycyjnych na rynku zielonej energii obejmując udziały lub udzielając pożyczek. Przedsiębiorstwo ocenia, …

Firmy zajmujące się magazynowaniem energii: 7 …

Podsumowując, najważniejsze firmy zajmujące się magazynowaniem energii, wyróżnione w tym dokumencie, podkreślają, jak transformacyjne innowacyjne technologie mogą być w różnych sektorach. Firmy te koncentrują się przede wszystkim na rozwijaniu projektów energii odnawialnej do różnych zastosowań; wspierają integrację pojazdów elektrycznych z …

Gospodarka wodorowa

Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi monitoring stanu rozwoju rynku technologii wodorowych oraz działań ukierunkowanych na wdrażanie gospodarki wodorowej w skali …

Spółki wodorowe: Jak inwestować w wodór? 2024

Australia: W Pilbara, Australii Zachodniej, planuje się budowę elektrowni z elektrolizerami o łącznej mocy 14 GW (lata 2027-28) w ramach projektu „Azjatyckie Centrum Energii Odnawialnej". Holandia: Koncern naftowy …

Klaster

Pod egidą Klastra będą prowadzone i wdrażane projekty badawczo – rozwojowe oraz wspólne inwestycje, a członkowie Klastra będą współpracować ze sobą, m. in. na polu wymiany informacji, budowy wspólnych powiązań gospodarczych, usług i technologii, kooperacji z krajowymi i zagranicznymi organizacjami i sieciami klastrowymi, edukacji i promocji.

Domowe wodorowe magazyny energii już działają – jak się …

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …

Konferencja Stron Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju …

Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska. W trakcie wydarzenia wiceminister wręczył wyróżnienia koordynatorom grup roboczych, które w ramach Porozumienia sektorowego zajmują się rozwojem poszczególnych segmentów gospodarki wodorowej. Konferencja odbyła się 26 października 2023 r. w Warszawie. „Wodór jest paliwem przyszłości. …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Magazynowanie wodoru realizuje się, zależnie od sposobu i warunków jego przechowywania, następującymi metodami: w postaci sprężonej w zbiornikach, w postaci ciekłej w zbiornikach metalowych i kompozytowych, w postaci stałej związanej w wodorkach umieszczonych w pojemnikach lub adsorpcyjne w nanorurkach węglowych, a także w postaci …

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …