Produkty

Baterie litowo-jonowe: Te baterie mają zazwyczaj umiarkowaną do wysokiej gęstość mocy, w zależności od ich specyficznej chemii i konstrukcji. Gęstość mocy może wynosić od 200 do 2,000 W/kg. Nadają się do zastosowań wymagających dużych mocy, takich jak elektronarzędzia i pojazdy elektryczne. Baterie LiFePO4: Akumulatory LiFePO4 mają zazwyczaj większą gęstość …

Akumulatory litowo-jonowe czy LiFePO4: które są lepsze?

Baterie litowo-jonowe: Te baterie mają zazwyczaj umiarkowaną do wysokiej gęstość mocy, w zależności od ich specyficznej chemii i konstrukcji. Gęstość mocy może wynosić od 200 do 2,000 W/kg. Nadają się do zastosowań wymagających dużych mocy, takich jak elektronarzędzia i pojazdy elektryczne. Baterie LiFePO4: Akumulatory LiFePO4 mają zazwyczaj większą gęstość …

Żywotność akumulatorów LiFePO4 | Kon-Tec

Akumulatory o dużej pojemności znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystujemy je w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, czy w rozwiązaniach off-grid i urządzeniach rekreacyjnych. Odgrywają więc kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu wielu systemów. Przez wiele lat akumulatory kwasowo ...

Akumulator, bateria, ogniwo paliwowe – zasada działania

Akumulatory posiadają dwa tryby działania: - pracę, w której jest źródłem energii elektrycznej, powstałej na drodze reakcji chemicznych (prowadzi do rozładowania akumulatora) - ładowanie, podczas którego pobiera energię elektryczną z zewnątrz, w celu przekształcenia jej na energię …

Najnowsze przełomy w technologii akumulatorów do …

Zapoznaj się z różnymi typami powszechnie stosowanych akumulatorów, takich jak akumulatory litowo-jonowe (Li-ion), które zasilają większość nowoczesnych pojazdów elektrycznych. Zrozum, w jaki sposób …

Najlepsze akumulatory do magazynowania energii: wybór optymalny

Akumulatory do magazynowania energii, zwłaszcza te wykorzystywane w instalacjach stałych, powinny cechować się długą żywotnością, aby minimalizować koszty związane z ich wymianą. Trwałość cykli ładowania i rozładowania to kluczowy wskaźnik, który warto brać pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu.

10 innowacyjnych technologii w sektorze zrównoważonej energii

4. Akumulatory litowo-szklane. Akumulatory mają ogromne znaczenie w transformacji energii odnawialnej.Akumulatory litowo-jonowe, opracowane przez Johna Goodenougha, to najbardziej energetyczne i niezawodne rozwiązania stosowane w pojazdach elektrycznych i wielu urządzeniach elektronicznych.Goodenough jest określany mianem „ojca …

Akumulatory z UJ szansą na niezależność od ...

Taka bateria, nawet gdy dojdzie w niej do zwarcia, będzie rozładowywać się znacznie wolniej i nie ulegnie samozapłonowi – dodaje. Podobnie jak inne technologie opracowane na UJ, także CCL jest wytwarzana w procesie zielonej chemii, a w produkcji nie powstają żadne odpady. Można ją zastosować w ogniwach litowo-jonowych, a testy ...

Nowa generacja akumulatorów i baterii już w fazie testów

Z kolei LKMNO jest autorską technologią, która pozwala wyprodukować wysokonapięciowe katody do akumulatorów litowo-jonowych bez udziału kobaltu, z 5-krotnie mniejszą ilością niklu i 2-krotnie mniejszą ilością litu (w porównaniu do materiałów NMC). Tego rodzaju katoda również jest wytwarzana w procesie zielonej chemii. Produkcja oparta jest na …

Akumulator LiFePO4: pełny przewodnik

Zrozumienie chemii LiFePO4. Akumulatory LiFePO4 należą do rodziny akumulatorów litowo-jonowych. Są wyposażone w materiał katodowy składający się z fosforanu litowo-żelazowego. Ten specyficzny skład chemiczny zapewnia kilka kluczowych korzyści. To także sprawia, że akumulatory LiFePO4 wyróżniają się na rynku magazynowania energii.

Magazynowanie energii

Elementami, które łatwo jest wmontować w układ elektryczny są też baterie (w tym akumulatory), czyli magazyny energii elektrochemicznej. W przypadku baterii mówimy głównie o bateriach litowo-jonowych, powszechnie wykorzystywanych w wielu urządzeniach, np. w laptopach, telefonach komórkowych czy samochodach elektrycznych. Jeśli chodzi o …

Jak działa akumulator litowo-jonowy? – Teoria Elektryki

Bo widzisz w chemii baterii, ... Oczywiście akumulatory w naszych samochodach mają aż 12 V, ale to wynika jedynie z połączenia w jego wnętrzu 6 mniejszych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Trzecia i ostatnia sprawa to moc. Każda reakcja chemiczna zachodzi z określoną prędkością, a ta związana z ołowiem i kwasem siarkowym zachodzi niezwykle szybko. W …

Nobel 2019 z chemii. Za baterie, które zmieniły nasze życie

Nobel z dziedziny chemii przyznany! W tym roku uhonorowano naukowców, którzy dzięki wielu latom pracy rozwinęli powstałe w latach 70. akumulatory litowo-jonowe, tym …

AKUMULATORY I ICH ZASTOSOWANIE

Akumulatory niklowo - kadmowe ładuje się przy użyciu stałego prądu. Napięcie takiego ogniwa wynosi ok. 1,2 V. Energia doprowadzona do akumulatora jest równa 140% energii odzyskiwanej w czasie jego pracy. Współczynnik ładowania akumulatora NiCd wynosi 1,4W, tak więc doprowadzona energia musi być większa od tej podczas wyładowania ...

Akumulatory elektrochemiczne

Akumulatory elektrochemiczne są urządzeniami magazynującymi energię elektryczną w postaci energii reakcji chemicznych zachodzących w elektrolicie, oraz na granicy elektrolit – elektroda. W przeciwieństwie do ogniw …

Korzyści i Wyzwania Związane z Przechowywaniem Energii w …

Przechowywanie energii elektrycznej w akumulatorach to jedno z najbardziej wszechstronnych rozwiązań stosowanych na świecie. Od samochodów elektrycznych, przez instalacje fotowoltaiczne, aż po przenośne urządzenia elektroniczne – akumulatory odgrywają kluczową rolę. Nie jest jednak tajemnicą, że tego rodzaju technologie, pomimo swoich …

LiFePO4 VS. Li-ion VS. Kompletny przewodnik po akumulatorach …

W związku z tym akumulatory LiFePO4 są preferowane w zastosowaniach, w których ... Niższa gęstość energii w porównaniu do innych baterii litowych . Pomimo wielu zalet, zauważalną wadą akumulatorów LiFePO4 jest ich niższa gęstość energii w porównaniu z innymi rodzajami chemii na bazie litu, takimi jak tlenek niklu, kobaltu i glinu (NCA) lub tlenek niklu, …

AKUMULATORY I ICH ZASTOSOWANIE

Akumulator można obciążyć prądem nawet do wartości 100 C w ciągu krótkiego okresu czasu, a podczas rozładowania w trybie ciągłym wartość pobieranego prądu nie może być większa niż …

Analiza pracy akumulatorów – rewolucja w magazynowaniu energii?

Wyrażenie „game changer" [czyli rewolucyjny element zmieniający zasady gry, w naszym przykładzie w magazynowaniu energii] jest często używane, czasami bardziej w nadziei niż w oczekiwaniu. Akumulatory litowe zdecydowanie zmieniły zasady transformacji energetycznej, ale wymagają inteligentnych technologii i strategii, aby je zoptymalizować – co …

Nobel 2019 z chemii za akumulatory litowo-jonowe

Jest członkiem honorowym Asahi Kasei Corporation w Tokio (czyli firmy, która – obok Sony - wprowadziła akumulatory litowo-jonowe na rynek w roku 1991) i profesorem na Uniwersytecie Meijo w Nagoyi. „Ciekawość była dla mnie główną siłą napędową" – wyznał podczas konferencji prasowej po ogłoszeniu nazwisk tegorocznych noblistów w dziedzinie …

Magazyn energii

Najważniejsze parametry magazynów energii. Magazyny energii opisane są dwoma podstawowymi parametrami, pojemnością i mocą. Pojemność opisuje ile kWh (kilowatogodzin) można zmieścić w akumulatorze.; Moc w kW mówi, z jaką mocą można ładować / rozładowywać akumulator.; Z tych parametrów wynika prędkość ładowania.

Akumulatory LiFePo4 – wszystko co powinieneś wiedzieć

W przeciwieństwie do niektórych innych chemii litowo-jonowych, LiFePO4 jest znacznie mniej podatny na przegrzewanie się i ryzyko eksplozji. Wynika to z wyższej stabilności termicznej i odporności na rozkład, co czyni je bardziej odpowiednimi do zastosowań wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa, takich jak pojazdy elektryczne czy …

Baterie, które rewolucjonizowały świat i zasłużyły na Nobla

Nagroda Nobla 2019 w dziedzinie chemii została przyznana pionierom badań nad opracowaniem baterii litowo-jonowej – wynalazku, który stał się wszechobecny i …

Nobel 2019 z chemii za akumulatory litowo-jonowe | Nauka w Polsce

Jest członkiem honorowym Asahi Kasei Corporation w Tokio (czyli firmy, która – obok Sony - wprowadziła akumulatory litowo-jonowe na rynek w roku 1991) i profesorem na Uniwersytecie Meijo w Nagoyi. „Ciekawość była dla mnie główną siłą napędową" – wyznał podczas konferencji prasowej po ogłoszeniu nazwisk tegorocznych noblistów w dziedzinie chemii.

Nobel z chemii za baterie, które odmieniły świat

Akumulatory litowo-jonowe są lekkie, pojemne i wydajne. Wykorzystuje się je również do magazynowania energii ze źródeł odnawialnych, np. energii wiatrowej lub słonecznej.