Produkty

Definicja wentylacji Wentylacja jest to wymiana powietrza w pomieszczeniach, polegająca na usuwaniu powietrza zanieczyszczonego lub gorącego i doprowadzeniu powietrza świeżego lub …

Zasada działania instalacji wentylacyjnej

Definicja wentylacji Wentylacja jest to wymiana powietrza w pomieszczeniach, polegająca na usuwaniu powietrza zanieczyszczonego lub gorącego i doprowadzeniu powietrza świeżego lub …

Montaż i podłączenie zbiornika wyrównawczego w zamkniętym i …

Zalecenia dotyczące instalacji zbiornika wyrównawczego w systemie grzewczym. Różne rodzaje takich urządzeń. Cechy instalacji zbiorników membranowych do obwodów zamkniętych. Montaż zbiornika wyrównawczego w systemach typu otwartego. Ciekawe zdjęcia i przydatne filmy.

Blok I Lekcja 9 Zasada działania układów hydraulicznych

1. Blok I: PODSTAWY TECHNIKI Lekcja 9: Zasada działania, budowa i obsługa podstawowych układów hydraulicznych oraz pneumatycznych (1 godz.) 1. Urządzenia do regulacji przepływu i ciśnienia. 2. Układy …

Zasada działania pompy ciepła

Zasada działania pompy ciepła (źródło BWP/PORTPC) ... takiego jak ogrzewanie płaszczyznowe lub grzejniki, do zbiornika wody grzewczej lub ciepłej wody użytkowej. Historia pomp ciepła . Rozwój technologii pomp ciepła sięga XIX wieku: Francuz Nicolas Carnot opublikował w 1824 r. pierwsze zasady dotyczące działania pompy ciepła. Dobre 100 lat później w Zurychu …

Budowa i zasada działania pomp ciepła

Rys. 2. Zasada działania pompy ciepła. Budowa pomp ciepła. Podstawowe podzespoły, z których składa się pompa ciepła, to: parownik, skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny (rys. 2). Są one połączone rurociągiem, w którym krąży specjalny czynnik zwany chłodniczym. Jego charakterystyczną cechą jest stosunkowo niska ...

Zasady działania i montażu wentylatorów sufitowych

Zasady Działania. Wentylatory sufitowe działają na kilku kluczowych zasadach. Po pierwsze, ruch łopatek wentylatora generuje przepływ powietrza w pomieszczeniu. W zależności od kierunku obrotu łopatek oraz ich kształtu, można sterować kierunkiem przepływu powietrza. Na przykład, kręcenie się w kierunku przeciwnym do ruchu ...

MAGAZYNOWANIE CIEPŁA W ZASOBNIKACH

1. Wprowadzenie. Zasobnik ciepła nazywany popularnie akumulatorem dotychczas postrzegany jest jako zbiornik buforowy współpracujący bezpośrednio ze źródłem ciepła w systemie ciepłowniczym. …

Budowa oraz zasada działania bezciśnieniowego podgrzewacza

Zasada działania: W zbiorniku oraz rurach znajduje się woda. Pod wpływem działania promieni słonecznych woda w rurach ogrzewa się. Dzięki ruchom konwekcyjnym unosi się do góry do zbiornika. Woda podlega ciągłej cyrkulacji pomiędzy zbiornikiem a rurami próżniowymi, co powoduje stały wzrost temperatury wody. Wysoka sprawność ...

Kolektory słoneczne

Z roku na rok rośnie zainteresowanie kolektorami słonecznymi, które potrafią pozyskiwać energię słoneczną i zamieniać ją na ciepło do ogrzewania wody lub nawet pomieszczeń. Poznaj możliwości kolektorów słonecznych. Wyjśniamy, jaka jest ich zasada działania i budowa.

Biogazownia rolnicza – zasada działania, opłacalność, budowa

Zasada działania biogazowni rolniczej jest więc stosunkowo prosta. Otrzymany biogaz pozwala na uzyskanie energii cieplnej oraz elektrycznej, a funkcjonowanie biogazowni jest regulowane przepisami prawa – biogazownie są bezpieczne dla sąsiedztwa oraz okolicznych mieszkańców. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat biogazowni, sprawdź, czym jest …

Zasada działania przydomowej oczyszczalni

Zasada działania przydomowych oczyszczalni ścieków opiera się na dwuetapowym oczyszczaniu ścieków bytowych. W pierwszym etapie mamy do czynienia z podczyszczaniem ścieków, w którym następuje usuwanie substancji nierozpuszczalnych w wodzie. W procesie tym biorą udział bakterie beztlenowe, dzięki którym w osadniku gnilnym dochodzi do automatycznego …

Silniki prądu stałego

Określenie "prądu stałego" oznacza natomiast, że energię do działania pobiera z prądu elektrycznego, a dokładniej - z prądu stałego. To taki rodzaj prądu, którego parametry nie zmieniają się w czasie. Jednak nic nie jest idealne i każde źródło prądu stałego nieco zmienia swoje parametry pod wpływem obciążenia lub z biegiem czasu. Ale wróćmy do tematu.

Jak działa bojler?

Zasada działania bojlera polega na wykorzystaniu grzałki, która podgrzewa wodę znajdującą się w zbiorniku, tworząc zapas ciepłej wody gotowej do użycia. Ponadto, bojlery wyposażone są w termostat, który monitoruje temperaturę wody i reguluje działanie grzałki w celu utrzymania ustalonej temperatury.

Jak działa system pneumatyczny? Podstawy i zasada …

System pneumatyczny jest jednym z kluczowych układów wykorzystywanych w przemyśle i automatyce. Jego zasada działania opiera się na sprężonym powietrzu, które przekształcane jest w energię mechaniczną. To niezwykle …

Zbiornik Ruthsa

Zbiornik Ruthsa to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie magazynowania energii, które opiera się na zasadzie elektrochemicznego przekształcania energii elektrycznej w energię chemiczną. Mechanizm …

Pompy wirowe – Vademecum dla uczniów technikum

Definicja pomp wirowych Pompy wirowe należą do grupy maszyn wirnikowych. Ich zasada działania polega na zwiększaniu krętu cieczy w wirniku (tj. organie roboczym) zaopatrzonym w łopatki i obracającym się ze stałą prędkością obrotową. Ciecz stale przepływająca przez wirnik podlega działaniu siły odśrodkowej lub działaniu siły wyporu łopatek, albo obu tych sił łącznie. …

Pompa ciepła

Schemat działania pompy ciepła 1. Sprężarka spiralna. 2. Skraplacz (wymiennik ciepła z górnym źródłem). 3. Zawór rozprężny. 4. Parownik (wymiennik ciepła z dolnym źródłem). 5. Dolne źródło pompy ciepła. 6. Pompa obiegowa dolnego źródła. 7. Górne źródło pompy ciepła. 8. Pompa obiegowa górnego źródła. ZASADA ...

Zasada działania i budowa wentylatora. Krótkie wyjaśnienie

Zasada działania wentylatora. Zasada działania wentylatora bazuje na wykorzystaniu przyrostu ciśnienia statycznego ze strony ssawnej. To jest większe niż ciśnienie ze strony tłocznej. Mówiąc prościej, chodzi o wykorzystanie różnic ciśnień spowodowanych przez ruch powietrza. Silnik wentylatora wprawia w ruch śmigła, co sprawia, że ciśnienie po obu …

Aktywne metody pozyskiwania energii słonecznej cz.I

Zasada działania kolektorów powietrznych jest analogiczna do cieczowych. Docierająca energia słoneczna do powierzchni absorbera przemieniana jest w energię cieplną. Powietrze, które jest medium roboczym, …

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Roztwór amoniaku dostaje się do zbiornika. Roztwór amoniaku ze zbiornika dostaje się do generatora kotła i cykl zamknięty powtarza się. Jako substytut amoniaku można stosować wodne roztwory acetonu, bromku litu, acetylenu. Zaletą urządzeń pochłaniających jest cicha praca urządzeń. Zasada działania lodówki samozamarzającej

Zasady dotyczące działania wentylatorów

Zasady dotyczące działania wentylatorów służą określaniu wpływu zmiennych warunków pracy lub wielkości wentylatora na charakterystykę wentylatora, podano je w tabeli poniżej. …

Generator prądu stałego: zasada działania i diagramy | Datakosine

Zasada ta mówi, że jeśli rozciągniesz kciuk, palec wskazujący i palec środkowy prawej ręki prostopadle do siebie, to kciuki wskazują kierunek ruchu przewodnika, palec wskazujący wskazuje kierunek pola magnetycznego, tj. biegun N do bieguna S, a palec środkowy wskazuje kierunek przepływu prądu przez przewodnik.

Zasada działania agregatu chłodniczego, jego budowa i …

Zasada działania agregatu chłodniczego wykorzystuje zjawisko kompresji lub absorpcji pary. Czynnik chłodzący pobiera energię cieplną i zaczyna parować. W takiej formie trafia do sprężarki i znajduje się wtedy pod wysokim ciśnieniem. Zmienia się także temperatura. Kolejnym miejscem, do którego trafia freon to skraplacz. Tam po raz kolejny czynnik chłodzący …

Nagrzewnica olejowa – zasada działania » …

Nagrzewnica olejowa jest dość sporej konstrukcji. Budowa zależy od rodzaju urządzenia. Najczęściej jednak składa się z wydajnej i wytrzymałej komory spalania, palnika olejowego, wskaźnika poziomu paliwa, …

Zasada działania instalacji wentylacyjnej

Zadaniem wentylacji jest usuwanie z pomieszczeń zamkniętych (biurowych, mieszkalnych, produkcyjnych i innych) powietrza zanieczyszczonego, aa. dostarczenie powietrza świeżego, czystego o określonej temperaturze, tzn. jego oczyszczenie i podgrzanie do wymaganej …

Energy Container Systems

W zimie, gdy temperatura spada, pompa ciepła pobiera energię cieplną z otoczenia i przetwarza ją w ciepło, które jest przesyłane do zbiornika akumulacyjnego, gdzie jest magazynowane. Gdy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej zadanego poziomu, ciepło zmagazynowane w zbiorniku akumulacyjnym jest przesyłane do systemu grzewczego, aby ogrzać pomieszczenia.

Nagrzewnica gazowa – zasada działania » Wentylacja .pl

Zasada działania jest oparta o proces spalania paliwa zachodzący w otwartej komorze oraz podgrzewanie przepływającego przez nią powietrza za pośrednictwem gorących spalin. Nagrzewnica zasysa powietrze z wnętrza za pomocą wentylatora, a po jego ociepleniu – ponownie wydmuchuje je do pomieszczenia. Nowoczesne urządzenia są ...

Rezystor wentylatora chłodnicy: zasada działania

Rezystor wentylatora chłodnicy jest zazwyczaj zainstalowany w obwodzie zasilającym wentylatora, pomiędzy zasilaczem a silnikiem wentylatora. Podczas normalnej pracy silnika, gdy temperatura pozostaje w granicach bezpiecznych, opór rezystora jest minimalny, co pozwala na swobodny przepływ prądu do silnika wentylatora, utrzymując go w stałej prędkości …

Technika i technologia

Pod wpływem działania wentylatora wyciągowego spaliny przemieszczają się z komory spalania i tłoczone są do komina. Po drodze przechodzą jeszcze przez podgrzewacz powietrza, gdzie ogrzewane jest powietrze podmuchowe oraz przez odpylacze. Zadaniem odpylaczy jest zatrzymanie cząstek stałych pyłu unoszonych przez spaliny. Odpylacz może być zrealizowany …

Magazyn energii jako uzupełnienie systemu fotowoltaicznego

Zasada działania jest dość prosta. System akumulatorów PV przechowuje energię elektryczną, podobnie jak akumulator, do momentu pojawienia się zapotrzebowania w gospodarstwie …

Zasada działania

Zasada działania. Czynnik chłodniczy (gaz) w formie cieczy przepływa przez sieć miedzianych rurek otoczonych potężnymi aluminiowymi powierzchniami (radiatorami) ułatwiającymi przyjmowanie energii z zewnątrz. Powierzchnia radiatorów zastępuje około 800 m bieżących rury ułożonej poziomo pod powierzchnią ziemi do pobierania ciepła, w przypadku takiego typu …

Zasada działania i budowa wentylatora. Krótkie wyjaśnienie

Wymagania i umiejętności wstępne: 1. Definicja wentylatora (odśrodkowe i promieniowe) 2. Dmuchawy i sprężarki. 3. Pojęcie ciśnienia statycznego dynamicznego i całkowitego. 4. …