Produkty

Oprócz podstawowej wiedzy z technologii chemicznej Studenci tej specjalności uzyskują wiedzę z zakresu zarządzania produkcją chemiczną i projektami badawczymi, logistyką, wyceną technologii chemicznych, metodami oceny ekologicznej procesów technologii chemicznej. Poznają zagadnienia związane z ochroną patentową, komercjalizacją i transferem technologii.

Technologia chemiczna

Oprócz podstawowej wiedzy z technologii chemicznej Studenci tej specjalności uzyskują wiedzę z zakresu zarządzania produkcją chemiczną i projektami badawczymi, logistyką, wyceną technologii chemicznych, metodami oceny ekologicznej procesów technologii chemicznej. Poznają zagadnienia związane z ochroną patentową, komercjalizacją i transferem technologii.

Jak zamienić energię cieplną bezpośrednio na energię …

Energię chemiczną zmagazynowaną w paliwach można również przekształcić w procesach spalania w celu wytworzenia ciepła, które jest następnie wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej w elektrowniach cieplnych lub silnikach. Wytwarzanie energii elektrycznej z energii cieplnej zazwyczaj wiąże się z wykorzystaniem źródeł ciepła, takich jak paliwa kopalne, …

⏺️Energetyka

Przygotuj się do rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu energetyki, techniki cieplnej oraz nauk technicznych, które mają zastosowanie w projektowaniu, budowie, remontach …

Energetyka | Rekrutacja

Przygotuj się do rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu energetyki, techniki cieplnej oraz nauk technicznych, które mają zastosowanie w projektowaniu, budowie, remontach …

Energy Studies – Akademia Ekonomiczno

Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: resortach administracji państwowej i jednostkach samorządowych, koncernach produkujących i pozyskujących energię, firmach dystrybuujących i magazynujących energię, rafineriach, elektrociepłowniach, firmach konsultingowych związanych z rynkiem usług energetycznych.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Procesy termiczne – energię można zmagazynować przez ochłodzenie powietrza do -195°C co powoduje jego skroplenie. Objętość powietrza spada tysiąc razy, a jego przechowywanie staje się znacznie prostsze niż przechowywanie sprężonego wodoru. Wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrowni może podnieść efektywność procesu do 70%.

Projektantka magazynów energii | Poznaj zawód | Mapa Karier

Dzięki urządzeniom, które projektuję, można magazynować energię elektryczną, zapobiegać jej „marnowaniu" i szybko przesyłać ją tam, gdzie jej brakuje. Moja praca ma realny wpływ na …

Energetyka

REKRUTACJA. Zapraszamy do obejrzenia filmów: Oferta dla studentów Wydziału Energetyki i Paliw 2021/2022. Infrastruktura dydaktyczna dla studentów Wydziału Energetyki i Paliw. …

Hybrydowe obiektowe magazyny energii

Obecnie stosuje się różne rodzaje magazynów (zasobników) energii, różniące się parametrami użytkowymi, takimi jak np. pojemność, liczba cykli pracy, dostępna moc elektyczna, sprawność …

Energetyka atomowa: Zagrożenia i korzyści

W ostatnich latach, rozwój energii odnawialnej spowodował, że energetyka atomowa stała się mniej atrakcyjna z ekonomicznego punktu widzenia. Budowa elektrowni atomowych jest bardzo kosztowna, a koszty utrzymania i bezpieczeństwa są również wysokie. W porównaniu do energii odnawialnej, której koszty są coraz niższe, energetyka ...

Rewolucja w magazynowaniu energii. Czy akumulator termiczny …

Pomysł może być alternatywą do np. zwykłych baterii albo elektrowni szczytowo-pompowych, albo podobnych systemów służących do magazynowania wytworzonej w danej chwili nadwyżki energii eletrycznej i uwalniania jej w razie zapotrzebowania. W tym wypadku tę energię przechowuje się w formie ciepła.

Rozwiązania/systemy magazynowania energii, dostawca elektrowni ...

Witamy w ZNTECH, światowym liderze w komercjalizacji magazynowania energii, specjalizującym się w integracji magazynowania energii litowo-jonowej itp.

Hybrydowe obiektowe magazyny energii

Zastosowanie nowoczesnych instalacji magazynujących energię elektryczną jest jednym ze sposobów zwiększania elastyczności pracy elektrowni konwencjonalnych i jądrowych, stabilizując ich współpracę ze źródłami energii o wydajności trudnej do przewidzenia [2, 3]. 2. Hybrydowy obiektowy magazyn energii Obecnie stosuje się różne rodzaje magazynów (zasobników) …

Energetyka w Polsce: Wyzwania i perspektywy rozwoju

W 2019 roku, 74% energii elektrycznej wytwarzanej w kraju pochodziło z elektrowni węglowych. Jednakże, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię, kraj ten musi stawić czoła wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem dostaw oraz zanieczyszczeniem środowiska. W ostatnich latach, Polska zaczęła szukać alternatywnych źródeł energii, takich …

Kontenery magazyny energii Producent

Kontener magazyn energii Produkcja i montaż. Jesteśmy doświadczonym producentem kontenerów magazynujących energię, oferując kompleksową obsługę od projektu, przez produkcję, aż po montaż. Nasze kontenery jako magazyny energii wyróżniają się modularnością, skalowalnością i mobilnością, co pozwala na ich łatwe transportowanie i instalację w różnych …

Co to jest energia chemiczna?

Energia chemiczna to energia zawarta w wewnętrznej strukturze atomu lub cząsteczki. Jest to miara zdolności substancji do przekształcenia się w inną substancję w wyniku reakcji chemicznej. Ta energia może znajdować się w strukturze elektronowej pojedynczego atomu lub w wiązaniach między atomami w cząsteczce. Energia chemiczna jest …

Technologia chemiczna

rekrutacja letnia: licencjat, inżynier, inżynier architekt, magister, magister inżynier, magister inżynier architekt; Dopuszczalne kierunki ukończonych studiów tylko o profilu ogólnoakademickim; Dla kandydatów. Więcej informacji. Dla cudzoziemców. Więcej informacji. Praktyki, staże, kariera. Absolwent potrafi: Zrozumieć zjawiska i procesy z zakresu chemii i nauk pokrewnych, a ...

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.

Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja …

Studia podyplomowe „Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji oraz eksploatacja elektrowni jądrowych" stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych i posiadających wiedzę praktyczną ekspertów z branży energetyki jądrowej, którzy po ukończeniu studiów będą potrafili włączyć się w proces inwestycyjny oraz ...

PGE szuka osób do pracy w kopalni, elektrowni i ...

W bełchatowskiej elektrowni chcą zatrudnić specjalistę ds. instalacji pomocniczych, a z kolei w KWB Bełchatów są dwie oferty pracy dla samodzielnego referenta w dziale mierniczym TGM. Osób do pracy poszukują również w elektrowni Opole m . obchodowego kotła, mechanika – kierowcę, samodzielnego technika ds. popoż.

Technologia Chemiczna (EiP+IMiC) – Strona Centrum Rekrutacji

W toku studiów nie tylko otrzymasz pakiet wiedzy chemicznej, ale również jak pracować na dokumentacji technicznej, przygotować stanowisko pomiarowe, a także informacje dotyczące …

ELEKTROTECHNIKA studia 2024 | ŁÓDŹ 21 uczelni

Zajęcia dotyczą również m . sposobów przetwarzania energii elektrycznej w energię mechaniczną, chemiczną, czy cieplną. Studia przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach elektroenergetycznych, biurach zajmujących się projektowaniem i obsługą systemów informatycznych, czy placówkach serwisowych branży elektrotechnicznej.

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Technologia chemiczna

Studia dotyczą wytwarzania różnych produktów chemicznych począwszy od nawozów sztucznych, tworzyw polimerowych, paliw, kosmetyków, barwników, aż po produkty …

Zostań inżynierem uniwersalnym! Studiuj inżynierię chemiczną i ...

Inżynieria chemiczna i procesowa łączy wiedzę z zakresu chemii, biologii, matematyki, fizyki i wielu innych dyscyplin. Zajmuje się technicznymi problemami realizacji procesów chemicznych i fizycznych. W odróżnieniu od technologii chemicznej zadania inżynierii chemicznej i procesowej nie dotyczą koncepcji chemicznej tj. receptury, lecz technicznych …