Produkty

Technologia dla zielonej transformacji – Krzysztof Myszk (Adamet – Niemet). Transformator olejowy z podobciążeniowym przełącznikiem zaczepów– Ryszard Kramarz (IMEFY POLSKA). Przyszłość magazynowania energii: technologie i innowacje. Podczas panelu „Przyszłość Magazynowania Energii: Technologie i Innowacje" eksperci omówili kluczowe …

Konferencja „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii ...

Technologia dla zielonej transformacji – Krzysztof Myszk (Adamet – Niemet). Transformator olejowy z podobciążeniowym przełącznikiem zaczepów– Ryszard Kramarz (IMEFY POLSKA). Przyszłość magazynowania energii: technologie i innowacje. Podczas panelu „Przyszłość Magazynowania Energii: Technologie i Innowacje" eksperci omówili kluczowe …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów …

Czwartek, 20 czerwca (07:00) Dla zielonej transformacji energetycznej i masowego wdrożenia odnawialnych źródeł energii konieczna jest budowa licznych magazynów energii. Rząd nie wydaje się...

Polska fabryka Panasonica zasilana wyłącznie zieloną energią

Wcześniej w tym roku Tauron informował o sprzedaży pakietu zakładającego dostawy certyfikowanej, zielonej energii także takim firmom jak LOTTE Wedel i Santander Bank Polska. Pierwsza z tych firm zakontraktowała w Tauron Sprzedaż na trzy lata ponad 51 GWh energii elektrycznej, aby całkowicie pokryć zapotrzebowanie na energię swojego zakładu na …

UK inwestuje 92 mln GBP w zieloną energię

Wielka Brytania podejmuje trzy nowe wyzwania związane z innowacjami w kluczowych obszarach sektora zielonej energii. Rząd tego kraju przeznaczy 92 mln GBP na inwestycje w technologie magazynowania energii, w pływające farmy energii wiatrowej oraz w produkcję biomasy. Efekty zobaczymy wkrótce. Rząd Wielkiej Brytanii 9 marca 2021 roku …

Magazyny energii

Polska również planuje dynamiczny rozwój magazynów energii, co może przyspieszyć transformację energetyczną w kraju i umożliwić skuteczniejsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Do rozmowy …

Magazyny energii – klucz do stabilności polskiej sieci

2 · Jak budować, ale nie skończyć. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego. Wzrost roli odnawialnych źródeł energii w Polsce stawia nowe wyzwania dla systemu elektroenergetycznego. Magazyny energii …

Japońska technologia współspalania amoniaku ma pomóc Polsce …

4 · Startup Sperra, specjalizujący się w wykorzystaniu druku 3D dla projektów związanych z energetyką morską, uzyskał wsparcie finansowe rządu USA dla rozwoju technologii podmorskiego magazynowania energii za pomocą systemów hydrostatycznych (PHES). Innowacyjne rozwiązanie z głębin Technologia opracowana przez Sperrę bazuje na…

PGE uruchamia największy w Europie przetarg na rozproszone magazyny energii

Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o mocach od 2 MW do 10 MW, co da łącznie 107 MW mocy i 214 MWh pojemności. To ważny krok w kierunku zwiększenia elastyczności i stabilności polskiego …

Oprogramowanie dla magazynowania energii – 3 ciekawe …

Dlatego aby maksymalnie usprawnić systemy magazynowania energii i w pełni wykorzystać ich potencjał, potrzebne są ulepszenia i inwestycje w specjalistyczne oprogramowania. Na rynku działają dostawcy różnorodnego oprogramowania dla branży magazynowania energii w akumulatorach. Poniżej kilka przykładów.

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych magazynach energii ...

Mechanizm magazynowania jest prosty – w czasie nadmiaru energii w sieci, ciężkie obiekty są wciągane na wysokość, a w momencie zapotrzebowania na energię, opadają, napędzając generator. Choć idea przypomina działanie elektrowni szczytowo-pompowych, gdzie wodę przepompowuje się do górnego zbiornika, nowe projekty zakładają wykorzystanie …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Technologia elektrolizy jest kluczowa dla magazynowania wodoru, zwłaszcza zielonego wodoru z odnawialnych źródeł energii. W tym procesie wodę rozkłada się na wodór i tlen za pomocą prądu elektrycznego. Uzyskany wodór może być przechowywany i używany jako nośnik energii, który nie emituje CO2.

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

To właśnie przedmiotowa nowelizacja otworzyła drogę do uzyskiwania koncesji energetycznych w zakresie magazynów energii. Koncesja w zakresie magazynowania energii jest wydawana w przypadku, gdy magazyny na energię elektryczną mają łączną moc zainstalowanej energii elektrycznej większej niż 10 MW. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 pkt ...

Systemy magazynowania energii (BESS) | BayWa r.e.

Magazynowanie energii umożliwia efektywne wykorzystanie zielonej energii elektrycznej, zapewniając stabilność sieci elektroenergetycznych. Wraz z rosnącym udziałem OZE w …

Magazyny energii

Technologia magazynowania energii nabiera coraz większego znaczenia w czasach transformacji energetycznej, która wiąże się ze wzrastającym udziałem odnawialnych źródeł energii oraz …

Zielona energia dzięki magazynom energii MUST Energy

Lindab Polska, w myśl strategii Grupy Lindab „for a batter climate", wytwarza oraz dystrybuuje produkty, które mają przyczynić się do zielonej transformacji. Wprowadzenie do oferty magazynów energii i baterii chińskiego koncernu MUST Energy to kolejny krok w tworzeniu niezależnych energetycznie, zielonych budynków. MUST Energy na światowym rynku działa …

Technologia magazynowania energii w oparciu o „gorące skały"

Technologia długoterminowego magazynowania energii „gorących skał" zwana też koncepcją „skwierczących kamieni" to projekt stosunkowo młody. Nazwa pochodzi od sposobu działania i nazwy materiału, który jest wykorzystywany do wytwarzania energii.

Sposoby magazynowania energii

Innymi technologiami magazynowania energii, które mogą sprawdzić się z dla różnych zastosowań, są akumulatorowe magazyny energii, magazyny w formie sprężonego lub ciekłego powietrza, superkondensatory czy magazyny grawitacyjne. Magazyny energii, które są najpowszechniej wykorzystywane do współpracy z OZE oraz w perspektywie najbliższych lat …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Magazyny energii, farmy wiatrowe i fotowoltaika w planach OX2 …

Wywodząca się ze Szwecji grupa OX2 to jeden z najaktywniejszych inwestorów na polskim rynku zielonej energii. Polski oddział firmy rozpoczął ostatnio budowę największego magazynu energii w naszym kraju. O tym projekcie i planach inwestycyjnych opowiada w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl Katarzyna Suchcicka, prezes OX2 Polska.

NCBR: POLSKIE TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA CIEPŁA I …

To dlatego możliwość czasowego magazynowania „zielonej" energii stanowi dziś jedno z kluczowych wyzwań światowej energetyki. Z gotowych rozwiązań, pozwalających na korzystanie ze zgromadzonych zasobów w czasie, kiedy wytwarzanie ciepła i/lub chłodu jest utrudnione lub generuje wyższe koszty, chętnie skorzysta zwłaszcza budownictwo.

Rewolucja w energetyce – nowe pomysły na magazynowanie energii

Energetyka odnawialna, oparta na energii wiatru i słońca, stoi w obliczu wielkiego wyzwania – magazynowania energii. W Polsce, mimo rosnącej mocy z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii), nie mamy wystarczającej infrastruktury, by efektywnie przechowywać nadwyżki prądu produkowanego w wietrzne dni czy słoneczne godziny …

Branża cementowa ma pomysł jak zagospodarować nadmiar energii …

SPC oceniło, że potencjał magazynowania energii przez polski sektor cementowy sięga nawet 200-300 MWh na dobę. To kolejna propozycja rozwiązania problemu nadwyżek energii z OZE, po takich ...

Finansowanie dla niszowej technologii magazynów energii

Technologia redox zyskuje na popularności na całym świecie. Przyczynia się do tego możliwość przechowywania energii przez stosunkowo długi czas. W Chinach działa jeden z największych tego typu systemów magazynowania energii o parametrach 100 MW/400 MWh. Wykorzystano w nim wanadowe akumulatory przepływowe VRFB (vanadium redox flow ...