Należy rozważyć instrumenty ograniczania ryzyka, takie jak programy akceleratorów technolo gii i specjalne systemy wsparcia, które wspomagają innowacyjne technologie magazynowania …
KOMISJA EUROPEJSKA
Należy rozważyć instrumenty ograniczania ryzyka, takie jak programy akceleratorów technolo gii i specjalne systemy wsparcia, które wspomagają innowacyjne technologie magazynowania …
Energia ze wsparciem
Komisja przyjęła komunikat w sprawie cen energii, aby zaradzić skutkom wyjątkowego ogólnoświatowego wzrostu cen energii, który ma utrzymać się przez całą zimę, oraz wesprzeć osoby prywatne i przedsiębiorstwa w UE.W komunikacie opisano „zestaw narzędzi", który UE i jej państwa członkowskie mogą wykorzystać, aby zaradzić bezpośrednim skutkom …
Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER)
monitorowanie rynków hurtowych i detalicznych energii elektrycznej i gazu ziemnego, a w szczególności cen detalicznych energii elektrycznej i gazu, dostępu do sieci, w tym dostępu …
Ceny energii: Komisja proponuje nadzwyczajną interwencję rynkową
Komisja proponuje przeprowadzenie nadzwyczajnej interwencji na europejskich rynkach energii w celu zaradzenia niedawnym dramatycznym wzrostom cen. UE zmaga się ze skutkami …
W centrum uwagi: Dostosowanie infrastruktury energetycznej w …
Aby przyspieszyć tempo modernizacji infrastruktury energetycznej w Unii, żeby była ona w stanie podołać potrzebom społeczeństwa neutralnego dla klimatu, Komisja …
"Baltic Sea Offshore Wind – 2022 Summary & 2023 Outlook": …
"Baltic Sea Offshore Wind – 2022 Summary & 2023 Outlook": Kadri Simson, Komisarz UE ds. energii. By Dominika Łysień | 2023-01-27T02:33:42+01:00 24 stycznia, 2023 | OFFSHORE, OPINIE, TOP NEWS | Rok 2022 obfitował w wydarzenia które na trwałe zmieniają warunki funkcjonowania branży morskiej energetyki wiatrowej. W ramach podsumowania …
Zmiany w Brukseli. Nowa Dyrekcja Generalna ds. Energii
Nowa Dyrekcja Generalna ds. Energii Komisja Europejska powołała nową Dyrekcję Generalną do spraw Energii. W skład Dyrekcji Generalnej do spraw Energii (DG Energy - ENER) weszły departamenty merytorycznie zajmujące się obszarem energii w dawnej Dyrekcji Generalnej ds. Transportu i Energii oraz Zespół Zadaniowy do spraw Energii (Task …
Główny Inżynier ds. systemów magazynowania energii (BESS)
Główny Inżynier ds. systemów magazynowania energii (BESS), Prosta 67, Wola, Warszawa. Dla kandydatów. Pomoc Pracuj w Grupie Pracuj Festiwal Pracy JOBICON Kalkulator godzinowy. Dla firm. Dodaj ogłoszenie Konto pracodawcy Pomoc dla firm Porady dla firm Porady rekrutacyjne. Grupa Pracuj. O nas Centrum Prasowe Reklama Partnerzy Archiwum ofert. …
Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska
Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska 2024-09-18 13:00 wideokonferencja, KIEDY. 18 września 2024 (środa) godz 13:00 DODAJ DO KALENDARZA ; GDZIE. wideokonferencja. Projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (UC59) (Ministerstwo …
Stacjonarne bateryjne magazyny energii
Celem programu jest wspieranie działań na rzecz poprawy parametrów jakości energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej i rozdzielczej m poprzez jej dostosowanie do wymagań związanych z dynamicznym rozwojem źródeł OZE oraz punktów ładowania pojazdów. Program przyczyni się do osiągnięcia celów ramowych dotyczących klimatu i energetyki określonych na …
Działania UE w odpowiedzi na kryzys energetyczny
Stałe zapewnianie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych w produkcji energii elektrycznej, przemyśle, budownictwie i transporcie sprzyjać będzie naszej niezależności, pobudzi transformację ekologiczną, a z czasem wpłynie na obniżenie cen. Komisja zaproponowała zwiększenie celu UE na 2030 r. dotyczącego odnawialnych źródeł energii z 40 do 45 proc.
Magazyny energii w Polsce
Magazyny energii w Polsce. Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii …
Komisja proponuje reformę unijnego rynku energii elektrycznej w …
W dniu 14 marca Komisja zaproponowała reformę struktury unijnego rynku energii elektrycznej, aby przyspieszyć wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii i wycofywanie się z gazu, zmniejszyć uzależnienie rachunków konsumentów od niestabilnych cen paliw kopalnych, lepiej chronić konsumentów przed przyszłymi skokami cen i potencjalnymi …
Rozproszone źródła i magazyny energii – klastry energii
Celem studiów podyplomowych jest przekazanie słuchaczom wiedzy o nowych technologiach wytwarzania, rozdziału i magazynowania energii oraz o ich integracji w celu zaspakajania lokalnych potrzeb energetycznych z malejącym udziałem energii pobieranej z sieci publicznej. Program studiów. Semestr pierwszy: Polityka energetyczna, struktura rynku energii w Polsce, …
Polskie propozycje rozwiązań dot. obniżenia cen gazu …
Podczas nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Energii Polska zgłosiła potrzebę podjęcia skutecznych działań obniżających ceny gazu ziemnego, których efekty będą natychmiastowo odczuwalne przez wszystkich …
Droga energia, większe zyski i kłopoty konsumentów
Aby rozwiązać kwestię najdroższych godzin zużycia energii elektrycznej, w ciągu których wytwarzanie energii w elektrowniach opalanych gazem ma znaczący wpływ na cenę, Komisja proponuje wprowadzenie obowiązku redukcji zużycia energii elektrycznej o co najmniej 5 proc. w wybranych godzinach szczytu cenowego. Państwa członkowskie będą …
Avocat H/F
DS Avocats compte désormais près de 400 professionnels du droit (avocats et juristes), disposant d''une double expertise en conseil et en contentieux, qui accompagnent leurs clients dans toutes les spécialités du droit des affaires. L''équipe Projets (Energie & Infrastructures) du cabinet recherche un collaborateur/une collaboratrice disposant d''une …
Analiza i opracowanie raportu dotyczącego wsparcia technologii ...
Analiza i opracowanie raportu dotyczącego wsparcia technologii magazynowania energii elektrycznej. Analiza została zrealizowana na zamówienie Ministerstwa Klimatu i Środowiska przez firmę AUDYTEL S.A., została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pochodzących z opłat rejestracyjnych.
Minister Anna Moskwa na nieformalnym wspólnym ...
Kwestie dotyczące rynku energii, w tym zapasów gazu oraz transportu, to główne tematy rozmów ministrów podczas nieformalnego posiedzenia ministrów UE ds. energii i transportu. W obradach, które odbyły się 27-28 lutego 2023 r. w Sztokholmie, udział wzięli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.
Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność
Paweł Piotrowicz współpracuje również z Krajową Izbą Gospodarczą i Polską Izba Magazynowania Energii. Jest Pan ekspertem TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii wodorowych. Co Pana skłoniło do rezygnacji ze stanowiska dyrektora w dużej międzynarodowej korporacji, jaką jest ENGIE i współpracy z TÜV SÜD Polska?
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
A. mając na uwadze, że Parlament, Rada Europejska i Komisja zatwierdziły cel, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w UE do 2050 r., zgodnie z celami określonymi w porozumieniu paryskim; B. mając na uwadze, że przejście na gospodarkę o zerowych emisjach gazów cieplarnianych netto wymaga przystępnej cenowo i opłacalnej …
Rada ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii z udziałem …
Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii (TTE). Obrady odbyły się 19 grudnia 2023 r. w Brukseli. W trakcie posiedzenia unijni ministrowie ds. energii osiągnęli porozumienie polityczne w sprawie przedłużenia okresu stosowania trzech nadzwyczajnych rozporządzeń Rady …
Minister Paulina Hennig-Kloska na Radzie UE ds. Energii
Bezpieczeństwo energetyczne, regulacje dotyczące gazu oraz elastyczność systemu elektroenergetycznego to główne kwestie poruszane podczas Rady UE ds. Energii, która odbyła się 4 marca 2024 r. w Brukseli. W …
Posiedzenie ministrów UE ds. Energii: Minister Anna …
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia ministrów UE ds. energii po raz kolejny poruszone zostały kwestie proponowanych przez państwa członkowskie działań łagodzących wysokie ceny energii. Polska zgłosiła …
W centrum uwagi: Energia odnawialna w Europie
W strategii tej Komisja odniesie się do możliwości i wyzwań, wpływu na sieci i rynki energii, zarządzania przestrzenią morską i polityki przemysłowej w odniesieniu do morskiej energii wiatrowej. Ponadto do czerwca 2021 r. prawodawstwo UE w zakresie energii ze źródeł odnawialnych zostanie poddane przeglądowi i w razie konieczności zmienione.
Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki
ACER, we współpracy z Komisją, krajami UE oraz odpowiednimi organami krajowymi, włączając organy regulacyjne, monitoruje hurtowe i detaliczne rynki energii i gazu ziemnego, w …
Komisja proponuje reformę unijnego rynku energii elektrycznej w …
W dniu 14 marca Komisja zaproponowała reformę struktury unijnego rynku energii elektrycznej, aby przyspieszyć wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii i …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
1. wzywa państwa członkowskie, aby w pełni przeanalizowały swoje zdolności do magazynowania energii; 2. wzywa Komisję do opracowania kompleksowej strategii w …
W centrum uwagi: Tworzenie partnerstw energetycznych w …
Komisja Europejska opublikowała 18 maja 2022 r. plan REPowerEU, w którym przedstawiła szereg środków mających na celu stopniowe uniezależnienie się UE od rosyjskiej …
Konferencje 2024
POLITYKA REGULACYJNA W OBSZARZE MAGAZYNOWANIA ENERGII. Prezentacja wprowadzająca do tematyki: Wyzwania w zakresie regulacji dot. magazynowania energii – co mamy, czego nie mamy, na co czekamy" – Grzegorz Pizoń, PIME (Bird&Bird) Zagadnienia: Rola państwa – regulacje; Rola regulatora – polityka URE; Rola operatorów – …
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
• Przegląd najważniejszych regulacji prawych dotyczących magazynowania energii elektrycznej; • Definicję i przegląd najważniejszych regulacji w zakresie agregacji energii elektrycznej; • Przegląd istniejących modeli agregacji na rynku europejskim wraz z odwołaniem się do przykładowych przedsiębiorstw świadczących już takie usługi; • Opis metodyki przyjętej do ...
KOMISJA EUROPEJSKA
KOMISJA EUROPEJSKA ZALECENIE KOMISJI z dnia 14 marca 2023 r. Magazynowanie energii – Podst awa zdekarbonizowanego i bezpiecznego systemu energetycznego UE (2023/C 103/01) KOMISJA EUROPEJSKA, uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego ar t. 292, a także mając na uwadze, co następuje: (1) Komisja …
Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska
Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska 2024-10-17 13:00 wideokonferencja, KIEDY. 17 października 2024 (czwartek) godz 13:00 DODAJ DO KALENDARZA; GDZIE. wideokonferencja. Projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw …
30 lat jednolitego rynku
W tym celu Komisja wprowadza wspólne unijne przepisy mające pomóc przedsiębiorstwom w przyjęciu gospodarki o obiegu zamkniętym (np. przepisy dotyczące ekoprojektu dla zrównoważonych produktów, …
Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego; Aktualności; Kalendarium; Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska Powrót. Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska 2024-06-12 13:00 wideokonferencja, KIEDY. 12 czerwca 2024 (środa) godz 13:00 DODAJ DO KALENDARZA; GDZIE. wideokonferencja . Projekt ustawy o …