Produkty

Jak chronić i wzmacniać swoją energię? 5 wskazówek. Wskazówka 1: zawsze zwracaj uwagę na to, jak się czujesz . Na co dzień mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, które wywołują rozmaite emocje. Jeśli są pozytywne, wszystko jest w porządku. Negatywne zawsze tworzą napięcie i niepokój. Zazwyczaj jesteśmy tak zajęci bieżącymi sprawami, że nie …

Jak wzmocnić i chronić swoją energię? 5 skutecznych wskazówek

Jak chronić i wzmacniać swoją energię? 5 wskazówek. Wskazówka 1: zawsze zwracaj uwagę na to, jak się czujesz . Na co dzień mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, które wywołują rozmaite emocje. Jeśli są pozytywne, wszystko jest w porządku. Negatywne zawsze tworzą napięcie i niepokój. Zazwyczaj jesteśmy tak zajęci bieżącymi sprawami, że nie …

Wytwarzanie energii elektrycznej-jak to robić?

paneli fotowoltaicznych, złożonych z ogniw fotowoltaicznych, które zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną; termicznych elektrowni słonecznych. Dane dotyczące wykorzystania energii słonecznej w latach 2013–2017 wykazują systematyczny wzrost. W 2017 r. jej zużycie było 2,2 razy wyższe w porównaniu z 2013 r.

Projekt magazynowania energii – Sozosfera

Projekt magazynowania energii – krok w kierunku rozwoju energii odnawialnej. Firma podkreśla, że celem jej działalności jest wsparcie transformacji energetycznej w Polsce. Ma temu służyć wykorzystanie swojej globalnej wiedzy w zakresie technologii słonecznych, lądowych i …

Jak można magazynować energię elektryczną?

Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów ...

Działanie elektrowni jądrowej

Sprawność elektrowni atomowej Sprawność elektrowni atomowej waha się w granicach 30–40%, czyli jest nieznacznie niższa niż sprawność elektrowni konwencjonalnej. Elektrownia atomowa wytwarza jednak dużo większą moc – jednostkowy blok energetyczny elektrowni jądrowej jest w stanie wyprodukować od 900 do 1400 MW czystej energii. Jedyną wadą elektrowni atomowych …

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie

Uruchomiono aż 106 systemów magazynujących energię na skalę przemysłową. ... Między innymi dzięki znaczącym zmianom legislacyjnym wprowadzonym po katastrofie elektrowni jądrowej w Fukushimie w 2011 roku. Choć przyrost mocy w 2021 roku był najniższy od 9 lat, Japonia stosuje innowacyjne rozwiązania, takie jak pływające konstrukcje słoneczne i …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie szczytów zapotrzebowania na energię lub podtrzymywanie zasilania w większej skali. W ostatnim czasie łączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną lub z kolektorami słonecznymi zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie, które redukuje emisję CO2 do atmosfery. Ale to nie jedyny …

Jak czytać rachunek za prąd? Wyjaśniamy krok po kroku

Faktura za energię elektryczną należy do skomplikowanych i nie zawsze wiemy za co płacimy i jak odczytać rachunek za prąd. Mamy tu opłaty za energię czynną, opłaty za dystrybucję, opłaty zmienne i stałe. Wyjaśniamy, jak odczytać fakturę i jej składniki. Przedstawiamy jakie elementy faktury są płacone dystrybutorowi energii, a ...

Jak obliczyć energię wiązania dla dowolnego izotopu?

Prześledźmy teraz, jak obliczyć energię wiązania układu związanego, jakim jest jądro atomowe składające się z protonów i neutronów. Energię spoczynkową możemy obliczyć korzystając ze wzoru Einsteina, gdzie to masa spoczynkowa obiektu, a = 3 · 10 m/s to prędkość światła w próżni. Energia spoczynkowa jądra o masie wynosi zatem . Analogicznie obliczamy energie ...

Rodzaje elektrowni i ich szczegółowe działanie

Elektrownie przekształcają energię pierwotną w energię elektryczną w drodze różnych procesów. W zależności od źródła energii wyróżnia się różne rodzaje elektrowni, takie jak elektrownie cieplne, słoneczne, wodne i wiatrowe. Elektrownie jądrowe, choć wydajne, stwarzają wyzwania związane z gospodarką odpadami.

Magazynowanie energii elektrycznej – mechaniczne zasobniki …

Energia elektryczna może być magazynowana w postaci energii kinetycznej koła zamachowego (flywheel). Pojemność takiego magazynu zależy od wirującej masy, jej kształtu …

Jak dobrać wielkość magazynu energii?

Jak widać jednak na wykresie, montaż zbyt dużego magazynu energii nie zwiększa istotnie autokonsumpcji, a więc wraz ze wzrostem pojemności baterii maleje opłacalność inwestycji. Jak obliczyć wielkość magazynu energii do domu? Metody są różne. Można spotkać ogólne zalecenie dotyczące jednej kilowatogodziny (kWh) pojemności ...

Jak płacić mniej za energię elektryczną? Poradnik dla …

Obecnie prawie każde urządzenie pobiera energię biern ... jak i wyższe ceny energii, zmotywowały przedsiębiorców i osoby indywidualne do tego rodzaju inwestycji. Jeżeli masz miejsce, które można byłoby przeznaczyć na taką instalację, warto to rozważyć. W zależności od potrzeb możesz zainwestować w: mikroinstalację, czyli instalację odnawialnego …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Opisując rolę magazynów w systemie elektroenergetycznym, należy zacząć od przeanalizowania profilu produkcji oraz zużycia energii. Profile te oczywiście będą się w …

Jak czytać rachunek za prąd? Jakie pozycje są na fakturze i co …

Faktura za prąd: podstawowe pozycje. Dokument finansowy, jakim jest faktura za prąd, powinien zawierać podstawowe pozycje, to jest: dane sprzedawcy i kupującego wraz z adresem. Kupujący ma swój numer identyfikacyjny, który często stanowi pierwsze cyfry w numerze faktury.Musi być wskazany okres rozliczeniowy, którego dotyczy faktura, a wraz z nim …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

W jaki sposób można magazynować energię z fotowoltaiki

Jak magazynować energię – wybór rozwiązania Wybór odpowiedniego sposobu magazynowania energii z fotowoltaiki zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz warunków lokalnych. Magazyny energii elektrycznej są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zachować niezależność energetyczną, wykorzystując nadwyżki własnej energii elektrycznej i …

Magazynowanie energii

Magazyny energii są przyszłością energetyki zeroemisyjnej i podstawą zielonej transformacji, przed którą stoi polska energetyka. W szczególności ich zadaniem będzie bilansowanie …

Jak obliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną?

Ile wynosi średni pobór energii w domach jednorodzinnych w Polsce? Według szacunkowych danych, jakie podają dostawcy prądu w Polsce, zapotrzebowanie na energię elektryczną przeciętnego domu jednorodzinnego zamieszkiwanego przez 4-osobową rodzinę wynosi średniorocznie mniej więcej 4200 kWh.Wartość ta jest jednak wyłącznie orientacyjna, …

Jak magazynować energię słoneczną?

Jak magazynować energię słoneczną? Instalacje fotowoltaiczne, choć pozwalają na samodzielne wytworzenie energii elektrycznej, zwykle robią to w środku lata i okolicach południa. Produkcja energii nie pokrywa się więc czasowo z oczekiwaniami jej użytkowników, którzy potrzebują jej zazwyczaj rano lub wieczorem, zwłaszcza w porze zimowej.

Projekt instalacji fotowoltaicznej – jak prawidłowo wykonać?

Projekt, fotowoltaika, jak zrobić - to sformułowania, które powinny iść ze sobą w parze podczas konsultacji. Jeżeli dostrzegasz próby unikania tematu, potraktuj to jako sygnał alarmowy. Zachęcamy też do kontaktowania się z naszym doradcą, kiedy chcesz dowiedzieć się jak zrobić projekt instalacji fotowoltaicznej. Postaramy się ...

Rozliczenie VAT za sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki

Prosumenci sprzedają wyprodukowane nadwyżki energii po odgórnie wyznaczonej cenie, a z kolei kwota, jaką muszą uregulować za energię pobraną, jest taka sama, jak w przypadku pozostałych użytkowników. Zgodnie z przepisami, pieniądze uzyskane za wyprodukowane nadwyżki energii pozostają w depozycie przez 12 miesięcy, a prosument …

Agregacja magazynów energii: nowe kierunki w zarządzaniu energią

Jakie są kierunki w zarządzaniu zieloną energią i jak należy ocenić aktualny stan rozwoju branży związanej z agregacją magazynów energii elektrycznej? W dalszej części …

Energia elektryczna

W Polsce korzystamy głównie z elektrowni węglowych. Proces powstawania w nich prądu opiera się na spalaniu węgla. Dostarczony do elektrowni surowiec, którym jest węgiel kamienny lub brunatny, jest mielony na bardzo drobne fragmenty i spalany w ogromnych piecach, które wytwarzają dużą temperaturę. Powstała energia cieplna ogrzewa ...