Produkty

Silniki szeregowe wymagają rozruchu pod obciążeniem, ich praca na biegu jałowym jest niemożliwa – silnik rozbiega się (prędkość obrotowa gwałtownie wzrasta powyżej maksymalnej dopuszczalnej) i ulega uszkodzeniu. Mają jednak duży moment rozruchowy, dlatego powszechnie były stosowane w lokomotywach elektrycznych.

Podstawy automatyki – regulacja prędkości silników

Silniki szeregowe wymagają rozruchu pod obciążeniem, ich praca na biegu jałowym jest niemożliwa – silnik rozbiega się (prędkość obrotowa gwałtownie wzrasta powyżej maksymalnej dopuszczalnej) i ulega uszkodzeniu. Mają jednak duży moment rozruchowy, dlatego powszechnie były stosowane w lokomotywach elektrycznych.

Zmiana biegów pod obciążeniem, czyli powershift

PODWALINY POD POWERSHIFT. Rozwiązanie problemu zmiany biegu pod obciążeniem - jak większość znanych dziś udogodnień czy to w ciągnikach, czy samochodach - pochodziło od Forda. Wystarczyło je jedynie zaadoptować na potrzeby ciągnika rolniczego. Mowa, oczywiście, o zastosowanej chociażby w Fordzie T przekładni planetarnej ...

Kształtowanie obciążeń w elektroenergetycznych sieciach …

Stopa wzrostu przychodu R Z wyniesie zatem: (14) 1 1 1 1 R z K O Z K Z R Wartość bieżąca netto (NPV) stanowiąca różnicę pomiędzy ¦ > @ > @ ¦ ¦ > @ > @ ¦ ¦

[Rozwiązano] Zasilacz PC ATX

Drugi taki sam zasilacz ma tylko 11,7V ( niby nic) ale po załączeniu tego samego obciążenia mam wzrost napięcia do 12,18V na nim i to pięknie się trzyma. Przebadałem 6 innych zasilaczy o różnych markach i na każdym mam spadek napięcia na linii 12V po podaniu obciążenia. Tylko na tym jednym jest wzrost.

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Regulacja napięcia w transformatorach

Regulacja napięcia transformatora energetycznego pod obciążeniem pozwala stabilizować napięcie w sieci elektroenergetycznej, tym samym poprawia jakość napięcia u odbiorców energii elektrycznej. Dostawca energii jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniej jakości napięcia dla każdego odbiorcy – niezależnie od odległości od punktu zasilania. Parametry napięcia …

Elektrownie wiatrowe mogą stabilizować sieć. Udowodnili to …

Lądowe elektrownie wiatrowe mogą już obecnie produkować najtańszą energię spośród wszystkich technologii wytwarzania. Wyzwaniem pozostaje jednak konieczność stabilizowania systemu energetycznego, w którym znaczący udział ma zależna od pogody generacja wiatrowa. Tymczasem okazuje się, że elektrownie wiatrowe mogą stabilizować ...

Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy? | enerad.pl

Rodzaje magazynów energii mogą być generowane przez wiele charakteryzujących je parametrów. Na przykład to, ile energii i jak długo jest w stanie …

Odkrywamy schematy: zasilacze komputerowe cz.3

Czyli cewka magazynująca energię i kondensator na wyjściu. Ten przebieg jest może nieoczekiwany, ale w pełni poprawny. Oscylacje wnoszą swój wkład do napięcia wyjściowego, ale sprzężenie zwrotne to skoryguje! Ważne tylko, aby ten czynnik był jednakowy dla obu napięć (+5V i +12V). Jeśli jest jedna pętla regulacji, to na to nie ...

Podobciążeniowy układ regulacji napięcia w transformatorach

Zastosowanie do regulacji napięcia pod obciążeniem układu stycznikowego, w znaczący sposób eliminuje szereg niedogodności związanych z kosztami i eksploatacją obecnie stosowanych …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Specyfika pracy magazynów energii elektrycznej, które pracują na napięciu stałym, ułatwia podłączanie większości odnawialnych źródeł energii (np. fotowoltaiki, ogniw paliwowych) oraz …

[Rozwiązano] Różnica napięcia między gniazdkiem a skrzynką ...

Witam Moje zakłopotanie bazuje na spadku napięcia w obwodzie prądu zmiennego. Na załączonym obrazku ; przedstawiam schemat sieci domowej.Napięcie mierzone w gniazdku do którego jest podłączony czajnik elektryczny wynosi 220 [V] - powiedzmy, że rozumiem dlaczego spadek napięcia gdy czajnik pracuje.(albo nie do końca) Ale głównym …

Zasilacz regulowany 0-30V 0,2-3A

Zbudowałem zasilacz regulowany 0-30V 0,2-3A, ale pod obciążeniem napięcie spada do 0, a tranzystor 2SD1047 się grzeje. Jakie mogą być przyczyny? Czy mogę użyć innego tranzystora?

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Magazynowanie energii elektrycznej to metoda na uzyskanie niezależności energetycznej każdego przedsiębiorstwa. To rozwiązanie daje możliwość zachowania 100% wytworzonej energii. Jej nadwyżki są wykorzystywane na bieżąco, dzięki czemu znika problem odsyłania ich do sieci.

Układy wtórnej regulacji napięcia i mocy biernej źr

transformatory blokowe z regulacją przekładni pod obciążeniem; przesuwniki fazowe . UKŁADY URST. Instytut Energetyki - Instytut Badawczy Oddział Gdańsk od ponad dziesięciu lat opracowuje i wdraża układy automatycznej regulacji napięcia i mocy biernej URST przeznaczone dla farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych.

Pakiet modułów ogniw akumulatorowych: wszystko, co musisz …

Działa ono jako podstawowa jednostka magazynująca energię, w której zachodzą reakcje elektrochemiczne w celu magazynowania i uwalniania energii. Charakterystyka ogniw akumulatorowych — taka jak ich kształt, rozmiar i skład chemiczny — znacząco wpływa na ich wydajność, dzięki czemu nadają się do różnych zastosowań. Ogniwa baterii …

Diagnostyka i zasady ładowania akumulatorów samochodowych

Diagnozowanie akumulatora starszej generacji, ze względu na odmienną konstrukcję, oparte było przede wszystkim na sprawdzaniu gęstości elektrolitu oraz pomiarze napięcia pod krótkotrwałym obciążeniem. Przy użyciu tych metod diagnostycznych nie można było jednak określić stopnia zużycia akumulatora. Metody diagnozowania akumulatorów …

Artykuł

W artykule omówiono regulację napięcia w transformatorach rozdzielczych pod obciążeniem. Przedstawione rozwiązania konstrukcyjne bazują na transformatorze dodawczym zabudowanym łącznie z transformatorem głównym w jednej kadzi. Transformator dodawczy, poprzez dobranie liczby zwojów uzwojeń i sposobu połączenia, umożliwia znaczne ...

Przeskakujący łańcuch w rowerze – najczęstsze …

Innym sposobem jest trymowanie, czyli półbiegi – delikatna zmiana ułożenia przerzutki, która ma sens, gdy nie opłaca się na chwilę wrzucać wyższego przełożenia z przodu. Zasady te nie dotyczą oczywiście napędów z …

Transformator – budowa i zasada działania [baza …

Transformator to element elektroniczny, który przekształca energię. W praktyce kojarzy się go np. z zasilaczami, w których pozwala zmniejszyć napięcie z 230 V na niższe, np. 12 V. Z tego artykułu dowiesz się m ., jak działa i jak jest …

Co to jest Power Limit karty graficznej i dlaczego jest to ważne?

Dowiedzmy się, co oznacza ten parametr, jak i dlaczego go regulować i dlaczego jest tak ważny przy podkręcaniu karty graficznej. Dlaczego producenci ograniczają pobór mocy przez karty graficzne? Karty graficzne, jak każdy inny elektroniczny komponent komputera, pobierają energię podczas pracy. A jeśli chodzi o zużycie energii, to ...

[Rozwiązano] Spadek napięcia w baterii 10S3P BAK 5000mAh pod obciążeniem

Witam serdecznie, Zrobiłem baterię do roweru elektrycznego z bezcyklowymi ogniwami bak o pojemności 5000 mAh każde i prądzie rozładowania 15 A, w układzie 10s3p. Problem polega na tym, że gdy koło kręci się bez obciążenia, to wszystko jest w porządku, lecz gdy zacznę ręką ściskać koło tak, jakbym jechał po drodze pod obciążeniem, to napięcie …

Czym są magazyny energii?

Do najważniejszych zalet magazynowania energii należy zrównoważenie napięcia oraz częstotliwości. Dzięki magazynom energia może być przechowywana przez …

Napięcie akumulatora pojazdu pod obciążeniem i bez niego. Jak …

Parametry pod obciążeniem . Powyżej wskazano normalne napięcie akumulatora samochodu bez obciążenia. Jednak nie można w ten sposób określić wydajności akumulatora. Aby to zrobić, urządzenie ze specjalną wtyczką musi otrzymać ładunek dwa razy wyższy. Czas trwania fazy roboczej powinien wynosić 4-5 sekund. Napięcie nie powinno ...

Problem z zasilaczem pod obciążeniem

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego zasilacz 25V 3A na tranzystorze BD 244C nie dostarcza odpowiedniego prądu przy obciążeniu 2,2Ω? Przy 10V prąd tylko 0,04A. Co może być nie tak?

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

regulację napięcia – największy obecnie problem, z którym borykają się prosumenci, gdyż napięcie w najbliższej sieci jest zbyt wysokie w momencie, kiedy jest największa generacja, redukcje współczynnika mocy (kompensacja mocy biernej), możliwość przyłączenia większej liczby OZE bez konieczności inwestycji w infrastrukturę przesyłową, optymalizacje struktur …

Dlaczego w Polsce nie ma jeszcze elektrowni jądrowej?

Najważniejszym argumentem wyjaśniającym, dlaczego w Polsce nie ma elektrowni jądrowej, jest kwestia odpadów radioaktywnych. Szacuje się, że z jednej tony uranu powstaje 130 litrów wysoko aktywnych odpadów, 2000 litrów odpadów średnio aktywnych i ok. 6000 litrów odpadów mało aktywnych. Coś z nimi trzeba by zrobić, a rozwiazanie …

Akumulator i problem z napięciem

Rafał Wróbel – Departament Techniczny Marelli Aftermarket Poland. Rafał Wróbel z Departamentu Technicznego w Marelli Aftermarket Poland dodaje, że testerem do akumulatorów możemy sprawdzić zarówno kondycję samego akumulatora, jak i współpracujących z nim elementów: alternatora oraz rozrusznika. Ponadto istnieje możliwość sprawdzenia …