Rozwiązania magazynowania energii cieplnej (TES) dla systemów HVAC o szczytowym zapotrzebowaniu na chłodzenie > 500 kW. Zrównoważone podejście do budownictwa W …
Magazynowanie energii cieplnej | Klimatyzacja, ogrzewanie i
Rozwiązania magazynowania energii cieplnej (TES) dla systemów HVAC o szczytowym zapotrzebowaniu na chłodzenie > 500 kW. Zrównoważone podejście do budownictwa W …
Jak działa chłodzenie wodne w PC? Zalety systemu chłodzenia cieczą
W układach chłodzenia cieczą, wyróżnia się dwie kategorie: chłodzenie AIO (all-in-one) lub niestandardowe pętle chłodzenia cieczą. W tym artykule skupimy się na chłodzeniu AIO. Podstawowym elementem chłodzenia wodnego jest wymiennik ciepła, nazywany blokiem wodnym CPU. Znajduje się na procesorze i odbiera wysyłane ciepło. Przez blok …
Chłodzenie procesora wodne czy powietrzne? Które wybrać?
Chłodzenie cieczą ma wiele zalet, których nie mają układy wentylatorowe, pasywne czy półpasywne. Zanim jednak zajmiemy się mocnymi stronami rozwiązań bazujących na odbieraniu ciepła za pośrednictwem cieczy, zapoznajmy się z budową układu chłodzenia wodnego, który składa się z: zbiornika cieczy, w którym znajduje się czynnik chłodzący, przy …
Magazyn energii
W magazynach energii najczęściej stosuje się akumulatory litowo-jonowe, które są najbardziej wydajne i cechują się długą żywotnością. W porównaniu z innymi akumulatorami, ich sprawność (ilość traconej energii) wynosi aż 95%, czyli na każde 10 kWh dostarczone do baterii można odebrać 9,5 kWh na zasilenie gospodarstwa.
Chłodzenie komputera powietrzem czy chłodzenie cieczą?
W przypadku komputerów PC dostępne są dwie podstawowe opcje bezpiecznego odprowadzania ciepła z procesora: chłodzenie powietrzem lub chłodzenie cieczą. Do chłodzenia powietrzem wykorzystuje się wentylatory i radiatory, a do chłodzenia …
chłodzenie cieczą
Chłodzenie cieczą kojarzy się ze skomplikowanymi i kosztownymi modyfikacjami komputera. Interesującym rozwiązaniem okazują się kompaktowe zestawy AIO. Wyróżniają się one prostą ...
Chłodzenie cieczą vs powietrzem. Co wybrać dla swojego PC?
Chociaż popularność chłodzenia cieczą wzrasta, to nie zawsze jest to najlepszy wybór dla każdego. Zastanówmy się, co oferują takie systemy i kiedy, mimo ich zalet, lepiej ich nie używać.
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: korzyści
Chłodzenie cieczą jest jednym z najefektywniejszych sposobów zarządzania ciepłem w systemach magazynowania energii. Wysoka gęstość energetyczna i intensywne procesy ładowania i rozładowania generują znaczne ilości ciepła, które musi być efektywnie rozproszone, aby zapobiec przegrzewaniu i uszkodzeniu komponentów magazynujących …
Chłodzenie wodne czy powietrzne: różnice, cena, co wybrać
Pompka wtłacza do bloku wodnego zimne chłodziwo, któremu procesor przekazuje swoje ciepło. Następnie nagrzania ciecz trafia do chłodnicy, która odprowadza temperaturę i przywraca ciecz do stanu początkowego. Na koniec schłodzony płyn wraca do bloku i cykl …
Chłodzenie cieczą w centrach przetwarzania danych: rewolucja w ...
Chłodzenie cieczą stanowi znaczący postęp w branży centrów przetwarzania danych, oferując realne rozwiązanie dla rosnących wyzwań związanych z zarządzaniem …
Techniczne aspekty magazynowania ciepła – Enetech
Taki sposób magazynowania energii cieplnej należy do grupy magazynowania ciepła jawnego w cieczach. Jest to popularny sposób magazynowania energii cieplnej, …
Cieczą czy powietrzem – które chłodzenie silnika jest lepsze?
Chłodzenie cieczą Hayabusy nawet przy zaawansowanym tuningu silnika daje radę… Płaszcz wodny dodatkowo wycisza pracę silnika, dlatego w dobie wyśrubowanych norm emisji hałasu wydaje się niezastąpiony w przypadku wysokowydajnych silników jednostek sportowych i codziennego użytku. Jednostki napędowe chłodzone powietrzem i olejem ...
Jak jest chłodzony silnik?
Chłodzenie powietrzem jest również bardziej odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak mróz czy upał. Jednakże, chłodzenie powietrzem ma również pewne wady. Silniki chłodzone powietrzem mają tendencję do nagrzewania się szybciej, zwłaszcza podczas jazdy w warunkach ekstremalnych. Ponadto, niektóre części silnika ...
Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu
Proces magazynowania energii w skroplonym powietrzu obejmuje trzy fazy: 1. Ładowania zbiornika skroplonym powietrzem, 2. Magazynowania ciekłego powietrza, 3. Rozładowania …
Chłodzenie wodne – w jakich urządzeniach jest …
Układy chłodzenia wodą stosuje się wtedy, gdy tradycyjne chłodzenie powietrzem może nie być wystarczające. Kiedy najczęściej jest ono stosowane? Jak działa chłodzenie wodą? Chłodzenie wodą to metoda …
Chłodzenie wodne czy powietrzne? Zdecyduj z …
Co lepsze – chłodzenie cieczą czy powietrzem? Zanim zdecydujesz, co będzie lepsze – chłodzenie powietrzne czy wodne – warto poznać obydwa rodzaje nieco lepiej. Chociaż spełniają tę samą funkcję, to …
Magazyn energii czy agregat prądotwórczy – co wybrać?
Do rozpatrzenia magazynu energii w kontekście alternatywy dla agregatu prądotwórczego przyjmujemy magazyny energii o konstrukcji bateryjnej, na którą składają się ogniwa litowo-jonowe lub na przykład litowo-żelazowo-fosforanowe. Takie urządzenie działa na zasadzie akumulatora o wybranej przez inwestora pojemności i mocy, które muszą być …
Ciecz czy powietrze? Czym chłodzić desktopa? Co …
To które chłodzenie wybrać? Odpowiedź wydaje się jasna – chłodzenie cieczą wygrywa z chłodzeniem powietrznym. Tak więc to nie przypadek, że w mocarnym desktopie, jakim jest Alienware Aurora R15, gości …
Chłodzenie wodne laptopa – czy to możliwie? Jak zrealizować?
Jeszcze parę lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że chłodzenie wodne do laptopa jest możliwe do zrealizowania. Zmieszczenie w płaskim i niewielkim urządzeniu chłodnicy, pompy, bloku wodnego, wentylatora, zbiornika wyrównawczego i układu węży wydawało się czymś nierealnym.Producenci notebooków potrafią jednak zaskakiwać i wychodząc naprzeciw …
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: korzyści
Chłodzenie cieczą jest jednym z najefektywniejszych sposobów zarządzania ciepłem w systemach magazynowania energii. Wysoka gęstość energetyczna i intensywne procesy ładowania i...