Proces certyfikacji produktów technologicznych z reguły bywa złożony i czasochłonny. Jak wskazują eksperci, sfera bezpieczeństwa IT obejmuje trudne zagadnienia, wymagające często zaawansowanej wiedzy technologicznej – certyfikacja jest natomiast gwarantem jakości, co ułatwia poruszanie się po gamie zróżnicowanych rozwiązań.
Certyfikacja jednym z najważniejszych elementów ...
Proces certyfikacji produktów technologicznych z reguły bywa złożony i czasochłonny. Jak wskazują eksperci, sfera bezpieczeństwa IT obejmuje trudne zagadnienia, wymagające często zaawansowanej wiedzy technologicznej – certyfikacja jest natomiast gwarantem jakości, co ułatwia poruszanie się po gamie zróżnicowanych rozwiązań.
Polskie Standardy Piękna – Czy to się komuś podoba?
Polskie Standardy Piękna to system określający jakość i wygląd produktów kosmetycznych w Polsce. System określa rygorystyczne wymagania dotyczące jakości składników, sposobu wykonania, przechowywania i dystrybucji produktów. System określa także jakość i bezpieczeństwo produktów, które powinny być stosowane do pielęgnacji ...
US GAAP, MSSF oraz Polskie Standardy Rachunkowości
Publikacja stanowiąca przegląd podobieństw i różnic pomiędzy amerykańskimi standardami rachunkowości US GAAP, Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) oraz regulacjami obowiązującymi w Polsce, tj. Ustawą o rachunkowości i wydanymi na jej podstawie przepisami (zwanymi dalej Polskimi Standardami Rachunkowości – PSR). …
Norma gospodarki leśnej
Kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasu tworzą podstawę do przeprowadzenia oceny stanu gospodarki leśnej wszystkich form własności lasów, we wszystkich rodzajach prowadzenia certyfikacji, przez niezależny organ certyfikujący w ramach systemu PEFC oraz zawierają zdefiniowane kryteria certyfikacji zarówno dla poziomu regionalnego jak i …
Przewodnik po certyfikacji wegańskiej
Proces certyfikacji wegańskiej rozpoczyna się od przeglądu składników produktu, procesu produkcyjnego i innych czynników. Produkt jest następnie oceniany pod kątem standardów wegańskich określonych przez organizację certyfikującą. Aby uzyskać certyfikat, produkt musi spełniać określone wymagania, takie jak brak składników pochodzenia zwierzęcego lub testy …
Co to jest certyfikat wegański?
Certyfikacja wegańska to proces, który służy do weryfikacji, czy produkty lub usługi spełniają standardy weganizmu – stylu życia, który wyklucza stosowanie produktów pochodzenia zwierzęcego, produktów ubocznych i pochodnych. Certyfikacja służy głównie do identyfikacji żywności i innych produktów, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Służy ...
POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI S.A
POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI S.A. Oddział Badań i Certyfikacji w Pile „Łączy nas jakość" A ZNEGO W CH W CH OHS 2. Dwa podstawowe rozporządzenia w rolnictwie ekologicznym to: • Rozporządzenie Rady (WE) nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych • Rozporządzenie Komisji (WE) …
System do magazynowania energii z certyfikatem …
Uzyskanie certyfikatu IEC62619 pokazuje, że poziom bezpieczeństwa produktów serii Renac Turbo H1 spełnia wymagania międzynarodowych standardów, a także sprawia, że …
Certyfikacja to filar cyberbezpieczeństwa. Polskie Centrum Badań …
Jest to prestiżowa organizacja, działająca w 135 krajach, skupiająca wiodące firmy z branży certyfikacji z 35 krajów. Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. reprezentuje Polskę jako członek rzeczywisty IQNET od 1997 roku i nie jest to członkostwo honorowe: wiąże się ono ze stałym nadzorem nad jakością naszej pracy i ...
APS Energia z certyfikatem dla magazynów energii!
7 lutego br. w siedzibie APS Energia SA odbyło się oficjalne wręczenie certyfikatu przyznanego Spółce przez ICR Polska. To zarejestrowany już w bazie PTPiREE Certyfikat Sprzętu (NC …
PGE uruchamia pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej …
Zgodnie z nową Strategią do 2030 roku w portfolio Grupy PGE powstanie co najmniej 800 MW magazynów energii, których zadaniem będzie usługa magazynowania dla …
Nowa norma ISO 50001:2018 oraz 5 wskazówek jak zaoszczędzić energię
Kontakt Szkolenia Certyfikacja produktów CE Testowanie Inspekcja Certyfikacja. Nowa norma ISO 50001:2018 oraz 5 wskazówek jak zaoszczędzić energię . Strona główna / Aktualności / Nowa norma ISO 50001:2018 oraz 5 wskazówek jak zaoszczędzić energię. 10-08-18. ISO 50001 pełni istotną rolę w obniżaniu energochłonności działalności przedsiębiorstwa. …
Certyfikacja jakości biomasy: Standardy i regulacje
Standardy certyfikacji jakości biomasy . Istnieje kilka międzynarodowych standardów certyfikacji jakości biomasy, które określają wymagania dotyczące zarządzania produkcją, dostawami i wykorzystaniem …
Certyfikat energetyczny magazynu: jak go uzyskać?
Certyfikat energetyczny magazynu to nie tylko dokument potwierdzający efektywność energetyczną obiektu, ale również narzędzie umożliwiające świadome i zrównoważone …
Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a …
15 marca Sejm przegłosował nowelizację ustawy „Prawo energetyczne", której głównym punktem było wprowadzenie do systemu prawnego regulacji dedykowanych …
Certyfikacja | Demeter Polska
Po uzyskaniu certyfikatu gospodarstwo posiada prawo znakowania swoich produktów znakiem towarowym Demeter (lub „w okresie przestawiania na Demeter"), zgodnie ze statusem certyfikacji. Opłata licencyjna za korzystanie ze znaku Demeter wg cennika Demeter International – 2% od obrotu produktami ze znakiem Demeter, przetwórcy – 2% zysku uzyskanego ze …
Konsultacje aktu implementującego pierwszego europejskiego …
Rozpoczyna się proces ustawodawczy pierwszego europejskiego programu certyfikacji cyberbezpieczeństwa - EUCC (Common Criteria based European candidate cybersecurity certification scheme). Zbieranie opinii odnośnie tego aktu prawnego potrwa do 31 października br. Zachęcamy do przesyłania opinii na temat regulacji.
Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym
Obserwując dynamizm przyrostów mocy ze źródeł odnawialnych (OZE) i w perspektywie transformacji energetycznej całego krajowego systemu elektroenergetycznego …
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
• Propozycję modelu agregacji dla rynku polskiego w ujęciu modelu operacyjnego, biznesowego modelu Canvas, a także jego weryfikacji poprzez analizę SWOT i PEST; • Propozycję modelu …
Historia
Koncentracja na rynkach europejskich w połączeniu z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku zaowocowała ujednoliceniem systemów certyfikacji produktów, takich jak ETA. Kładąc większy nacisk na rynki europejskie, firma pgb-Polska wprowadziła wyższe standardy i poprawiła relacje między produkcją, dystrybucją a klientem. Wysokiej jakości produkty …
Fair Trade vs Fairtrade
Termin „Fairtrade" pisany jednym słowem jest używany dla określonego systemu certyfikacji i oznaczania produktów Sprawiedliwego Handlu zarządzanego przez Fairtrade International (FLO Int. – Fairtrade Labelling Organizations International, e.V.). Powstał on w wyniku stowarzyszenia się organizacji z różnych krajów w organizację parasolową FLO, utworzoną w celu …
Wyroby
W odniesieniu do w/w standardów Jednostka Certyfikująca Wyroby TÜV NORD Polska Sp. z o.o. nie formułuje żadnych merytorycznych wymagań oprócz tych, które zawierają standardy będące podstawą certyfikacji. Procedura certyfikacyjna standardów produktowych (SP) dzieli się na kilka, poniżej opisanych faz. Jest ona realizowana przez ...
ODNAWIALNE ZRODŁA ENERGII
ODNAWIALNE ZRODŁA ENERGII - POLSKIE DEFINICJE I STANDARDY Autorzy: Jan Norwisz, Tomasz Musielak, Bożena Boryczko („Rynek Energii" – nr 1/2006) Słowa kluczowe: Odnawialne nośniki energii, biomasa, biopaliwa, biogaz, energia wiatrowa, energia cieków wodnych, energia geotermalna, dyrektywy Unii Europejskiej, biodegradacja, polityka energetyczna, program
Certyfikacja produktów dla przemysłu | Bureau Veritas Polska
Przepisy i zasady związane z bezpieczeństwem produktów przemysłowych są coraz liczniejsze i coraz bardziej złożone. Nasze usługi certyfikacji produktów przemysłowych zapewniają producentom dostęp do ich lokalnych rynków oraz dają przepustkę do rynków na całym świecie. Osiągamy to, zapewniając dokładną ocenę produktu pod względem jakości, bezpieczeństwa i …
Standardy BRCGS Przechowywanie i dystrybucja | BSI Polska
Globalna Norma BRC dotycząca Przechowywania i Dystrybucji obejmuje wszystkie działania, które mogą wpływać na bezpieczeństwo, jakość i legalność składowanej żywności, opakowań oraz produktów konsumenckich, a także na proces dystrybucji i związane z nim działania prowadzone przez zakontraktowane służby ds. przechowywania i dystrybucji. BSI jest …
UE: Ponad 78 tys. produktów z certyfikatem ekologicznym
Najwięcej produktów w Hiszpanii, licencji w Niemczech. Jak dotąd najwięcej, bo aż 324, ekologiczne licencje przyznano w Niemczech, gdzie dzisiaj w sklepach można znaleźć łącznie 7443 ...
Certyfikacja IFS Logistics
Oprócz żywności, audytem można objąć również produkty nieżywnościowe. Dotyczy to zarówno produktów opakowanych, jak i nieopakowanych, o ile nie zostały one przetworzone.Do ważnych celów certyfikacji IFS Logistics należą: Ustanowienie przejrzystości i porównywalności w łańcuchu dostaw.
Odpowiedzi na pytania zadane podczas konferencji „Ocena …
Odpowiedzi na pytania zadane podczas konferencji „Ocena zgodności produktów nawozowych w świetle obowiązków wynikających z polityk zrównoważonego rozwoju" zorganizowanej przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. 12.04.2024
Oferty pracy
ICR Polska niedawno przeszła ocenę pod kątem uzyskania uprawnień w zakresie certyfikacji wyrobów medycznych wg Rozporządzenia 2017/745 – MDR, stąd poszukiwania osób z doświadczeniem i równoległą chęcią rozwoju w powyższym obszarze. Specjalista ds. Certyfikacji Wyrobów Medycznych Miejsce pracy: Warszawa, pełen etat. OPIS STANOWISKA: …
Certyfikat Global Recycled Standard (GRS)
Ze względu na nowe przepisy w branży tworzyw sztucznych, coraz ważniejsze dla marek i firm stało się udowodnienie proporcji plastiku pochodzącego z recyklingu w produktach z tworzyw sztucznych. Z tego powodu standard GRS został rozszerzony z certyfikacji produktów tekstylnych na produkty z tworzyw sztucznych i prekursory tworzyw sztucznych.
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. | LinkedIn
Łączy nas jakość | Polskie Centrum Badań i Certyfikacji to firma z 65-letnim doświadczeniem w zakresie badań i certyfikacji wyrobów, certyfikacji systemów zarządzania oraz organizacji szkoleń. Jesteśmy członkiem Międzynarodowej Sieci Jednostek Certyfikujących IQNET(International Quality Net) a wydawane przez nas certyfikaty są rozpoznawalne i uznawane na zasadach …
Certyfikacja wyrobów z drewna – PEFC
Jednostka certyfikująca Quality Austria – Polska Sp. z o.o. od wielu lat uczestniczy w certyfikacji podmiotów gospodarczych w zakresie systemu zarządzania PEFC ST (zarządzanie łańcuchem dostaw surowców i produktów …
POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI | Rejestr.io
POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI. Dane Powiązania Zdarzenia Zmiany rejestrowe Sprawozdania Pomoc publiczna Finanse Nowe Branże Akcje Przekształcenia Akta rejestrowe Wzmianki o dokumentach Odpis z KRS . Pobierz raport o organizacji. Dane aktualne, po dokonaniu wpisu nr 71, obowiązujące od 5 sierpnia 2024 r. Zobacz historię …
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. (PCBC S.A.) to firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w obszarze badań i certyfikacji wyrobów, certyfikacji systemów zarządzania oraz prowadzenia szkoleń.Posiada akredytację PCA na wybrane programy certyfikacji. PCBC S.A. jest członkiem prestiżowych organizacji europejskich i międzynarodowych a wydawane przez nią …