Stałe tematy z obszaru: tpok, cyberbezpieczeństwo, ochrona środowiska, e-mobility, elektroenergetyka, odbiorcy – rynek energii i gazu, paliwa dla energetyki, ciepłownictwo – kogeneracja, technologie, odnawialne źródła energii, wodór, prawo. Magazyn ukazuje się od 2008 roku! Magazyn „Nowa Energia" jest indeksowany w Baztech.
Magazyn Nowa Energia
Stałe tematy z obszaru: tpok, cyberbezpieczeństwo, ochrona środowiska, e-mobility, elektroenergetyka, odbiorcy – rynek energii i gazu, paliwa dla energetyki, ciepłownictwo – kogeneracja, technologie, odnawialne źródła energii, wodór, prawo. Magazyn ukazuje się od 2008 roku! Magazyn „Nowa Energia" jest indeksowany w Baztech.
Raport „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – …
Szanowni Państwo, Zapraszamy do zakupu pierwszego w kraju opracowania o rynku magazynowania energii elektrycznej w Polsce. Z Raportu PIME pt. „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – technologie, wdrożenia i regulacje" dowiecie się m. in. jakie są najistotniejsze zagadnienia regulacyjne dotyczące magazynowania energii elektrycznej w …
Magazyny Energii w Polsce
Magazyny elektrochemiczne. Magazyny elektrochemiczne odgrywają kluczową rolę w kontekście efektywności magazynowania energii. W szczególności baterie litowo-jonowe wyróżniają się dużą gęstością energetyczną oraz zdolnością do szybkiego ładowania i rozładowania. Te nowoczesne technologie magazynowania energii znajdują szerokie zastosowanie w urządzeniach …
ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W BRANŻY ENERGETYCZNEJ
ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W BRANŻY ENERGETYCZNEJ 28 lutego 2024 r. PROGRAM. 8.45-9.15 Logowanie uczestników 9.15-9.45 Definicje ryzyk i praktyczne przykłady ich występowania - Podstawowe pojęcia związane z ryzykiem (ryzyko, tolerancja na ryzyko, dotkliwość, zmienność, niepewność, ekspozycja) - Ryzyko a realizacja strategii …
Trendy i innowacje w magazynowaniu energii
W tym przypadku sprawa jest prosta – wraz z wejściem w życie przepisów zmieniających formę rozliczania się z nadwyżek energii wyprodukowanych przydomową …
Jak zaplanować karierę w branży energetycznej?
Jego ukończenie znacznie wzmacnia pozycję kandydata do pracy w spółkach z sektora energetycznego, w tym ORLEN S.A., otwierając szeroką furtkę do rozwoju kariery zawodowej w tej branży. Staż stanowi prawdziwą trampolinę w drodze do możliwości uczestniczenia w ogromnych projektach inwestycyjnych, w tym projektach stanowiących …
Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w …
Stworzony przez nas w ostatnim czasie elektrolizer wodoru w połączeniu z systemami konwersji energii elektrycznej to kompleksowe, a przede wszystkim ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni niekończące się i zielone źródło energii – komentuje Dawid Cycoń, Prezes ML System, kolejny uczestnik panelu.
Magazyny energii – brakujące ogniwo dekarbonizacji
To rosnące znaczenie technologii magazynowania dostrzegane jest przez szereg przedstawicieli branży energetycznej na całym świecie. Międzynarodowa Agencja Energii w opublikowanym w tym roku raporcie …
Nowa dyrektywa o efektywności energetycznej opublikowana
Instytucje publiczne będą musiały uwzględniać wymogi w zakresie efektywności energetycznej przy podejmowaniu decyzji w procesach zakupowych. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1791 z dnia 13 września 2023 r. w sprawie efektywności energetycznej jest dostępna w Dzienniku Urzędowym UE w wersji polskiej pod tym linkiem.
5 kroków do zwiększenia efektywności energetycznej w przemyśle
Korzystając z naszego bogatego doświadczenia w tej dziedzinie, opracowaliśmy aplikację Energy Advisor dla przemysłu – pierwszy krok na drodze do zrozumienia i zmniejszenia zużycia energii w przemyśle. Efektywne wykorzystanie energii i poprawa efektywności energetycznej to klucz do …
O Firmie
Wydawnictwo „Nowa Energia" od 2008 r. prowadzi działalność w następujących obszarach: organizacja konferencji branżowych,; wydawanie dwumiesięcznika „Nowa Energia",; prowadzenie wortalu ; W celu osiągnięcia i utrzymania wysokiego poziomu merytorycznego, stale podnosimy swoje kwalifikacje, poszerzamy wiedzę, a do współpracy …
Magazyny Energii w Polsce – Przewodnik i Analiza
W obliczu rosnącego zapotrzebowania na efektywne zarządzanie energią, polskie magazyny energii stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej. Dzięki innowacyjnym …
Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?
Technologia akumulatorów przepływowych wykorzystuje bezpieczny, niepalny elektrolit do przechowywania i wyładowywania energii elektrycznej do 12 godzin. Dla porównania, …
Branża energetyczna 2023: Virtual Data Room w transakcjach …
Sytuacja w branży energetycznej w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej dynamicznie się zmienia. Inwestycje w odnawialne źródła energii zmuszają firmy do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz nowych modeli biznesowych.
Innowacje w magazynowaniu energii – nowe technologie i ich …
Inżynierowie i naukowcy ciągle poszukują nowych metod optymalizacji procesów magazynowania i uwolnienia energii. Trwają badania nad wydajniejszymi pompami, …
Klaster energii: Nowa era współpracy w branży energetycznej
Ustawa o odnawialnych źródłach energii utworzyła instytucję klastra energii. Czym jest klaster energii, kto może go utworzyć i co daje taki klaster? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule ym jest klaster energii?Z definicji, klaster energii to porozumienie, którego przedmiotem jest współpraca w zakresie:Wytwarzania energii elektrycznej lub …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …
W odniesieniu do wytwórców, którzy wygrali aukcję, koniec terminu na dostarczenie po raz pierwszy do sieci energii elektrycznej wskazany w umowie przyłączeniowej nie może przypadać przed upływem terminu na sprzedaż po raz pierwszy energii wytworzonej w instalacji OZE w ramach systemu aukcyjnego z uwzględnieniem ewentualnego ...
Magazyny energii zyskują na znaczeniu. Europa i Niemcy na …
Ogólna liczba nowo zainstalowanych mocy w Europie zaskoczyła analityków i potwierdza, że magazyny energii stanowią ważny element europejskiej strategii energetycznej. …
Prawo w energetyce w 2023 roku. Podsumowanie
Warto jest w tym miejscu wyjaśnić, że nasz ustawodawca w tym zakresie dość sprawnie realizował w 2023 roku wprowadzanie zmian do obowiązujących przepisów w celu dostosowania prawa do zmieniającego się …
Jak dobrać magazyn energii do fotowoltaiki?
Magazynowanie energii to odpowiedź nie tylko na rosnące ceny prądu, ale także przeciążenie sieci i wyłączenia. Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się, czym powinien się charakteryzować, jakie dofinansowania można pozyskać do inwestycji w magazyn energii oraz jakie urządzenia znajdziesz w ofercie Solfinity.
Przełom w Ładowaniu EV: Jak Nowe Technologie Baterii ...
Używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Robimy to, aby poprawić jakość przeglądania i wyświetlać (nie)spersonalizowane reklamy. Wyrażenie zgody na te technologie umożliwi nam przetwarzanie danych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. …
To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …
Gigant o pojemności 900 MWh i mocy 263 MW będzie zlokalizowany w Żarnowcu, tuż obok elektrowni szczytowo-pompowej należącej do PGE (3,6 GWh). Będzie to …
Nowa dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków
W sprawie charakterystyki energetycznej budynków Unia Europejska wydała w ubiegłych latach już dwie dyrektywy: 2002/91/WE i 2010/31/UE. Głównym zadaniem tych dyrektyw było wprowadzenie systemu świadectw energetycznych budynków, a także obowiązku dokonywania przeglądów systemów ogrzewania i wentylacji jako narzędzi służących obniżeniu …
Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …
Magazyny energii z sektora C&I od 100kWh projektowane w filozofii All In One (PCS+system bateryjny w jednej szafie w zunifikowanej formie), zostały wprowadzone na rynek pod koniec 2023 roku i stanowią punkt odniesienia do trendu w branży – mówi Adam …
Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce 2021-2024
Zajmuje się modelowaniem cen energii elektrycznej na rynku SPOT – opracował model prognostyczny do prognoz cen miesięcznych energii elektrycznej SPOT-12M dla indeksu TGeBASEm oraz model EPF-TGe24 do prognoz cen godzinowych dla indeksu TGe24 TGE w Warszawie. W branży energetycznej pracował m . jako dyrektor w Tauron Polska Energia SA.
Nowa europejska dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej …
Celem nowego prawa jest zmniejszenie zużycia energii w UE do 2030 o 11,7%. Każdy kraj członkowski będzie musiał oszacować swój orientacyjny wkład krajowy. Dodatkowo, poziom rocznych oszczędności energii ma systematycznie rosnąć: z obecnego 0,8% do 1,3% (w latach 2024–2025), następnie 1,5% (2026–2027) i 1,9% od 2028 r. Nowa dyrektywa …
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]
Magazynowanie energii w miejscach, w których funkcjonują stacje ładowania samochodów elektrycznych (np. firmy i gospodarstwa domowe) pozwala optymalizować …
Nowe trendy, zjawiska i ich wpływ na rynek energii elektrycznej w …
Zajmuje się modelowaniem cen energii elektrycznej na rynku SPOT – opracował model prognostyczny do prognoz cen miesięcznych energii elektrycznej SPOT-12M dla indeksu TGeBASEm oraz model EPF-TGe24 do prognoz cen godzinowych dla indeksu TGe24 TGE w Warszawie. W branży energetycznej pracował m . jako dyrektor w Tauron Polska …
Magazyny Energii – Nowa Era w Zarządzaniu …
Definicja magazynów energii odnosi się do systemów zdolnych do gromadzenia energii wyprodukowanej w jednym okresie czasu, tak aby mogła być wykorzystana w innym. Stanowią one kluczowy element zarówno …
Podsumowanie działalności branży energetycznej i gazowej w …
Oddziały terenowe URE otrzymały w tym okresie łącznie prawie 11 tys. powiadomień o odmowach przyłączenia obiektów do sieci energetycznej, co stanowi niemal dziewięciokrotny wzrost liczby odmów w porównaniu do lat 2019–2020. Również w przypadku sieci gazowej nastąpił 145 proc. wzrost liczby odmów, których ogółem odnotowano blisko 57 tys.
10 trendów w energetyce na 2024 r., które warto mieć na radarze
Odnawialne źródła energii, w szczególności energia słoneczna i wiatrowa, stają się coraz bardziej efektywne i dostępne. Inwestycje w obszarze tych technologii ciągle rosną, co przyczynia się do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych. Coraz lepsze baterie do magazynowania energii oraz innowacje w turbinach wiatrowych umożliwiają wydajniejsze …
Dystrybucja i przesył energii elektrycznej w nowym ...
W 2023 r. polscy operatorzy dystrybucyjni wydali na inwestycje ponad 11,7 mld zł. Nakłady te były większe o 3,6 mld zł niż w 2022 r. Natomiast łączne nakłady poniesione w 2023 r. na realizację zadań i zamierzeń inwestycyjnych PSE to ponad 1,8 mld zł. Jest to wartość większa o prawie 700 mln zł niż w roku poprzednim.