Produkty

Studia podyplomowe „Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji oraz eksploatacja elektrowni jądrowych" stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych i posiadających wiedzę praktyczną ekspertów z branży energetyki jądrowej, którzy po ukończeniu studiów będą potrafili włączyć się w proces inwestycyjny oraz ...

Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji ...

Studia podyplomowe „Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji oraz eksploatacja elektrowni jądrowych" stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych i posiadających wiedzę praktyczną ekspertów z branży energetyki jądrowej, którzy po ukończeniu studiów będą potrafili włączyć się w proces inwestycyjny oraz ...

ENERGA zwiększa sprawność elektrowni Żydowo i poprawia …

ENERGA zakończyła modernizację Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żydowo w województwie zachodniopomorskim. W efekcie wartej ponad 116 milionów złotych inwestycji moc osiągalna elektrowni wzrosła o 10 MW, a sprawność turbin w ruchu pompowym osiągnęła poziom 93 proc. Szacuje się, że dzięki modernizacji elektrownia będzie mogła pracować przez kolejne 30 lat. ...

Polityka Energetyczna Polski – perspektywy rozwoju sektora …

Polityka Energetyczna Polski (dalej: PEP 2040) uwzględnia wyzwania związane z dostosowaniem krajowej gospodarki do celów klimatyczno-energetycznych UE na 2030 r., Europejskim Zielonym Ładem, planem odbudowy gospodarczej po pandemii COVID i dążeniem do osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z krajowymi możliwościami, jako wkładu w …

Budowa elektrowni jądrowej. Jest decyzja zasadnicza …

PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą wydaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska dotyczącą budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Umożliwia ona rozpoczęcie prac we wskazanej …

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...

Zespół Ekspercki do spraw udowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym: uwarunkowania i kierunki rozwoju Raport . Zespół Ekspercki do spraw Budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów, który został utworzony Zarządzeniem Nr 351 Prezesa …

POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2040 ROKU (PEP)

budowa dużego, stabilnego źródła wytwórczego w północno-wschodniej Polsce ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego tego regionu kraju oraz ekonomiki …

Finansowanie zielonej energii – możliwości i wyzwania

Inwestowanie w zieloną energię przynosi liczne korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla środowiska. Korzyści inwestycyjne obejmują stabilne i długoterminowe zyski. Projekty związane z odnawialnymi źródłami energii często charakteryzują się przewidywalnymi przepływami finansowymi, co przyciąga inwestorów szukających bezpiecznych i …

Dajmy sobie spokój z wielką elektrowni­ą

Partie tworzące Koalicję 15 Październi­ka popierają budowę wielkich elektrowni atomowych, uważając, że to jedyny sposób zapewnieni­a stabilnych dostaw bezemisyjn­ej energii elektryczn­ej, uzupełniaj­ących dostawy z elektrowni wiatrowych i słonecznyc­h. Kroczą więc szlakiem wytyczonym przez poprzedni rząd, który zapowiedzi­ał zbudowanie w Polsce w ciągu …

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla ...

„W przyjętej przez rząd „Polityce energetycznej Polski do 2040 roku" podkreśla się rolę elektrowni szczytowo-pompowych jako jednostek, które mogą zapewnić stabilną pracę polskiego systemu elektroenergetycznego w sytuacji, gdy dokonuje się u nas transformacja energetyczna i dynamicznie wzrasta udział odnawialnych źródeł energii – zaznacza minister klimatu i …

Minister A. Moskwa: Odpowiedzią na najważniejsze wyzwania …

W obecności prezesów spółek energetycznych, 3 kwietnia 2023 r. minister Anna Moskwa omówiła kluczowe założenia trzeciego scenariusza prognostycznego „Polityki …

Kehua Tech prezentuje na RE+ 2022 najnowsze rozwiązania …

Wśród nich znalazł się konwerter SPT175/200, który z wielokanałowym połączeniem równoległym i zaawansowaną konstrukcją integracji magnetycznej, inteligentnym systemem chłodzenia powietrzem i niewielkimi rozmiarami staje się najlepszym narzędziem optymalizacji dla średnich i dużych akumulatorów magazynujących energię.

Przyspieszenie prac nad atomem przybliża Polskę do zielonej …

Spółka odpowiedzialna za realizację inwestycji – Polskie Elek Reklama REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.

Świadomość klimatyczna

PGE jako lider zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce w zakresie m . energii przyjaznej dla środowiska deklaruje zmniejszenie oddziaływania na środowisko naturalne poprzez: obniżenie emisyjności wytwarzania poprzez …

Rząd stawia na kontrakt różnicowy dla elektrowni …

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka poinformował, że resort przedstawił Komisji Europejskiej wstępne założenia kontraktu różnicowego dla pierwszej w Polsce dużej elektrowni jądrowej. To rodzaj …

Ekonomiczne uwarunkowania pracy elektrowni szczytowej na …

Ekonomiczne uwarunkowania pracy elektrowni szczytowej na paliwa gazowe w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym Wstęp Z uwagi na ograniczenia natury fizycznej, system elektroenergetyczny nie ma możliwości akumulacji energii. Oznacza to, że w każdej chwili suma mocy dostarczanej do systemu musi być równa mocy pobieranej. W przypadku nie - doborów …

Fakty i Mity Małej Energetyki Wodnej

Na początek kilka słów ogólnych o raporcie (szczegółowe omówienie raportu tutaj). Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowane są w nim stanowiska i doświadczenia różnych stron. W podrozdziałach możemy poznać głos administracji i instytucji międzynarodowych, ujęcie branżowe, ujęcie naukowe, głos organizacji pozarządowych i głos biznesu.

Jak elektrownie wodne i modernizacja zapór wodnych …

Zdalne sterowanie, konserwacja predykcyjna i elastyczna eksploatacja urządzeń mogą mieć ogromny wpływ na opłacalność inwestycji w elektrownie wodne. Dotyczy to zarówno dużych, jak i małych elektrowni, skupionych w jednym miejscu oraz tych rozproszonych w odległych lokalizacjach. Z tego względu uelastycznienie zasobów stało się ...

Duże magazyny energii czekają na nowe wsparcie

Szacunkowa wartość inwestycji w magazyny ciepła do 2030 r. ma wynieść 30 mld zł - wynika z nowego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej. Wszystkie ankietowane …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …

POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2040 ROKU

Dotychczasowa polityka energetyczna państwa zapewniała realizację ustawowego celu, ale ze względu na zmiany, jakie zaszły w gospodarce krajowej, a także …

10.2 Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach ...

Informacja o aktualizacji listy projektów ocenionych pozytywnie strategicznie w ramach Działania 10.02 „Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach" Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 (nabór numer FEWP.10.02-IZ.00-001/23). Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu nr 10 Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski …

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

Polityka energetyczne Polski do 2040 zakłada rozwój wysokosprawnej kogeneracji, uciepłownianie elektrowni oraz zwiększenie wykorzystania OZE i odpadów w ciepłownictwie systemowym. Ponadto, planuje się modernizacje i rozbudowę systemów dystrybucji ciepła i chłodu, a także popularyzację magazynów ciepła i inteligentnych sieci ...