Produkty

Podsumowując, magazyn konsygnacyjny daje wiele zalet wśród których można wymienić: Prostsze rozliczanie podatku VAT oraz brak konieczności rejestracji na VAT w …

Sprzedaż towarów w obrocie międzynarodowym za …

Podsumowując, magazyn konsygnacyjny daje wiele zalet wśród których można wymienić: Prostsze rozliczanie podatku VAT oraz brak konieczności rejestracji na VAT w …

Wybór strategii sprzedaży zagranicznej w e-commerce

Wybór najlepszej strategii sprzedaży jest przemyślanym, celowym procesem. Co wpływa na wybór kanału sprzedaży? Jeśli przeczytałeś już nasz artykuł dotyczący przygotowania pierwszej strategii rozpoczęcia sprzedaży w zagranicznym e-commerce, pamiętasz, że warto zacząć od analizy rynku, konsumentów i konkurencji. Bowiem z ...

Top 5 najlepszych magazynów energii – magazyny …

Magazyn energii firmy SofarSolar w połączeniu z magazynem energii Sofar AMASS 10 kWh został uwzględniony w rankingu najlepszych magazynów energii 2024, co podkreśla ich znaczenie na rynku. Dzięki …

Najlepsze magazyny energii dla prosumenta. Nowy ranking

Przeprowadzone testy pokazały zadowalające rezultaty, jeśli chodzi o sprawność 16 sprawdzonych magazynów energii. W przypadku pozostałych odnotowano relatywnie wysokie straty energii w trakcie ładowania i rozładowywania, ale także w czasie, gdy magazyny pozostawały w trybie czuwania. Magazyn energii Varta z najwyższą sprawnością

Magazyny energii Sofar – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Co do sprawności – w przypadku magazynów energii Sofar Solar jest ona na poziomie 90%. Oznacza to, że „wkładając" do akumulatora 1 kWh, otrzymujemy 0,9 kWh energii, którą możemy wykorzystać za darmo w razie potrzeby. Jeśli z kolei chodzi o żywotność, to średnio w przypadku magazynów energii wynosi ona 15 lat lub mniej więcej 6000 pełnych cykli. …

Sprzedaż towaru na rzecz zagranicznego kontrahenta w Polsce

Sprzedaż towaru na rzecz zagranicznego kontrahenta jako dostawa na terytorium kraju. W sytuacji, gdy sprzedawane towary nie opuszczają granic Polski, do ustalenia miejsca ich opodatkowania należy zastosować regułę określoną w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy VAT. Zgodnie z tym przepisem miejscem dostawy towarów niewysyłanych ani nietransportowanych …

Co warto wiedzieć o sprzedaży wysyłkowej za granicę?

Na terenie niemal całej wspólnoty europejskiej obowiązuje limit wartości realizowanej transakcji. W przypadku jego przekroczenia, przedsiębiorca jest zobowiązany do rozliczenia podatku w tym kraju, do którego sprzedaż produktu została zrealizowana. Dlatego tak ważne jest, aby przed przystąpieniem do sprzedaży wysyłkowej za granicę ...

Czy magazyny energii są bezpieczne? Co z tymi …

Jaka jest zatem skala problemu w postaci pożarów magazynów energii? Niemiecki serwis PV Magazine podał, że w odniesieniu do incydentów z magazynami energii Senec i LG doszło do łącznie 6 przypadków zapłonu tych …

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza]

Kto inwestuje w magazyny energii w 2023 roku? Magazynowanie energii, a właściwie jego rola w gospodarce energetycznej i bezpieczeństwie energetycznym w skali mikro i makro od ponad dekady gości w agendach konferencji branżowych, a także podczas obrad organów ustawodawczych. Wiele państw od lat podejmuje działania celem zabezpieczenia …

Sprzedaż zagraniczna a VAT – Prawo w pigułce

W przypadku sprzedaży zagranicznej w Unii Europejskiej (UE), istnieją określone stawki VAT, które są stosowane w zależności od kraju, w którym dochodzi do tej sprzedaży. W celu uniknięcia problemów związanych z nieznajomością odpowiednich stawek, konieczne jest dokładne poznanie obowiązujących przepisów, zwłaszcza jeśli nasza firma planuje prowadzić sprzedaż …

Magazyn w Polsce czy za granicą – co wybrać przy sprzedaży …

Czy posiadając magazyn w Polsce jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby klienta zagranicznego? Czy wynajem magazynu za granicą jest kosztowny? Co brać pod uwagę przy wyborze …

Magazyny Energii w Polsce – Przewodnik i Analiza

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na efektywne zarządzanie energią, polskie magazyny energii stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej. Dzięki innowacyjnym technologiom magazynowania energii, takim jak magazyny elektrochemiczne i termiczne, …

Ceny magazynów energii [2024]

Większa pojemność pozwala na dłuższe magazynowanie energii, co jest korzystne w przypadku nieregularnej produkcji, na przykład z paneli słonecznych. Magazyny o większej pojemności są jednak znacznie …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …

Czy magazyn energii trzeba zgłaszać w Polsce?

Temat magazynów energii w Polsce zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza w kontekście rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii. Warto zastanowić się, czy magazyn energii trzeba zgłaszać oraz jakie przepisy prawne wiążą się z jego instalacją. Przyjrzymy się także problematyce zgłoszenia magazynu energii, aby zrozumieć już na początku kwestie dotyczące …

Co wybrać: sprzedaż czy darowizna?

Kupiłam wraz z moim partnerem (nie mężem) samochód osobowy na zasadzie współwłasności (50% na 50%) - wartość początkowa samochodu wg umowy sprzedaży to 12.000 zł brutto. Chcemy, aby ...

BMS w magazynie energii – czym jest i jak działa?

Victron Remote Management dla magazynów energii Victron Energy. Jednym z najciekawszych i jednocześnie najbardziej elastycznych rozwiązań w zakresie tworzenia systemu przechowującego energię z OZE, są niewątpliwie magazyny energii Victron Energy.Systemy te składają się zazwyczaj z kilku indywidualnie dopasowanych do potrzeb klienta komponentów.

Rodzaje magazynów energii – kompletny przewodnik

Dzięki magazynom energia jest wykorzystywana tam, gdzie i kiedy jest potrzebna, co zwiększa efektywność systemu fotowoltaicznego i redukuje zależność od zewnętrznych dostawców energii.

Bilansowanie energii z fotowoltaiki

W bilansowaniu międzyfazowym wektorowym, pobór i odbiór energii jest sumowany między fazami w ciągu jednej godziny, i dopiero energia niewykorzystana przez żadną z faz jest odnotowywana jako nadwyżka. Dla prosumentów, taki model jest najkorzystniejszy, bo pozwala zminimalizować straty wynikające z asymetrycznego obciążenia faz w instalacjach …

Co lepsze

To zależy od celu, jaki chcą osiągnąć strony potencjalnej transakcji. Kwestią decydującą będzie stopień pokrewieństwa stron. Umowa darowizny charakteryzuje się tym, że jeżeli ma miejsce pomiędzy osobami spokrewnionymi, można uniknąć podatku od darowizny, gdy wartość samochodu nie przekracza określonej kwoty.

Proces sprzedaży – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Uczysz się, co działa: Gdy śledzisz wszystkie działania wykonywane w zorganizowany sposób (ujęte w proces sprzedaży), możesz zidentyfikować czynniki, które często decydują o wygraniu szansy sprzedaży. Ta wiedza, przekazana całemu zespołowi sprzedaży, pomaga osiągać lepsze wyniki.

Handel zagraniczny – podstawowe informacje

Przeczytaj, jakich formalności trzeba dopełnić, żeby sprawnie przeprowadzić transakcję z partnerem z Unii Europejskiej i spoza obszaru Unii. Dowiedz się, czym się różni …

Magazyny energii

Technologia ta jest szczególnie przydatna w połączeniu z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe. Dzięki magazynom energii możliwe jest zwiększenie autokonsumpcji energii wyprodukowanej z OZE, niezależności energetycznej, a co za tym idzie opłacalności instalacji OZE. Chcesz dowiedzieć się więcej o magazynach energii i …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, na zasadzie równoprawnego traktowania i przyłączania, w pierwszej kolejności, instalacji odnawialnego źródła energii, jeżeli istnieją …

Handel zagraniczny – podstawowe informacje

W przypadku sprzedaży towarów do państw członkowskich Unii Europejskiej istotne są kwestie związane z podatkiem od towarów i usług – VAT. Obowiązki w tym zakresie zależą od tego, czy sprzedajesz towary innym przedsiębiorcom czy osobom fizycznym – konsumentom. Sprzedaż i wysyłka towarów przez podatników z Polski do:

Konkurencyjny rynek energii – czy i komu jest potrzebny?

Tak więc, choć zabrzmi to nieco paradoksalnie, regulowany rynek energii stworzy podwaliny dla rynku konkurencyjnego. Przy czym, nie można zapominać, że rynek, w tym konkurencyjny rynek energii, nie jest i nie będzie w pełni autonomiczny. Dlatego przyszłość funkcjonowania energetyki to pewna symbioza nieodzownej zawsze, ale malejącej ...

Wpływ magazynów energii na stabilność sieci energetycznej.

Wszystkie te elementy przyczyniają się do zwiększenia niezawodności, efektywności i stabilności całego systemu energetycznego, co jest kluczowe w kontekście rosnącego udziału Odnawialnych Źródeł Energii. Obecnie jest najlepszy czas na inwestycję w magazyn energii – już 2 września startuje kolejna edycja programu Mój Prąd! W ...

Sprzedaż udziałów w zagranicznej w spółce z o.o.

W przypadku sprzedaży udziałów w zagranicznej spółce z o.o. należy przeanalizować: czy zawarta została umowa międzynarodowa w sprawie unikania podwójnego opodatkowania; czy majątek spółki z o.o. składa się w przeważającej mierze z majątku nieruchomego; jaka jest metoda unikania podwójnego opodatkowania określona w umowie.

Sprzedaż chemii niemieckiej w Polsce — co należy wiedzieć?

W 2011 roku największą rolę w sprzedaży zagranicznej chemii odgrywały sklepy wielkopowierzchniowe oraz dyskonty. Inne istotne kanały to również sklepy chemiczne, hipermarkety oraz małe punkty detaliczne. Jak wynika z raportu AC Nielsen, rodzimy rynek chemii gospodarczej możemy podzielić na 5 kategorii. Wśród nich wyróżniamy między innymi środki …