Produkty

Zasada działania lodówki jest wręcz banalnie prosta. Wbudowany wewnątrz agregat pobiera energię i zasila pozostałe elementy. Dzięki temu działać może parownik, czy też skraplacz lodówki. Po tym, jak urządzenie ma dostęp do energii elektrycznej, w ruch wprawiany jest czynnik chłodniczy. On przez szereg procesów zmienia swój stan ...

Jak działa lodówka? Zasada działania lodówki

Zasada działania lodówki jest wręcz banalnie prosta. Wbudowany wewnątrz agregat pobiera energię i zasila pozostałe elementy. Dzięki temu działać może parownik, czy też skraplacz lodówki. Po tym, jak urządzenie ma dostęp do energii elektrycznej, w ruch wprawiany jest czynnik chłodniczy. On przez szereg procesów zmienia swój stan ...

czym jest i jakie korzyści niesie?

Magazyn energii – zasada działania . Energia wytworzona przez instalację fotowoltaiczną (dotyczy to także innych także OZE) po przekształceniu jest magazynowana. W …

Jak działa napęd optyczny? Budowa i zasada działania napędu

Napęd optyczny, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, zbudowany jest z wielu drobniejszych części, których precyzja umożliwia odczyt danych. Podstawę działania stanowi silnik napędu kieszeni, przesuwana od środka do krawędzi zewnętrznej dysku CD głowica odczytu, silnik napędu dysku i dysk CD. Od zewnątrz z kolei widzimy takie ...

zasada działania instalacji fotowoltaicznej

Zbudowane jest ono z dwóch warstw materiału półprzewodnikowego, który przewodzi prąd pod wpływem działania warunków zewnętrznych (w tym przypadku promieniowania słonecznego). Jedna z warstw złożona jest z atomów posiadających ładunek ujemny (większa liczba elektronów o ujemnym ładunku), druga składa się z atomów o …

Konwersja fototermiczna | Fundacja na rzecz Czystej Energii

Konwersja fototermiczna to proces zamieniający energię słoneczną na energię cieplną. System ten jest niskotemperaturowy i dzieli się w zależności od wykorzystania dodatkowej …

Magazyn energii do fotowoltaiki – czym jest, jak działa i ile kosztuje?

Podstawowe zasady działania Magazyn energii do fotowoltaiki działa na zasadzie gromadzenia nadmiaru energii elektrycznej produkowanej przez panele …

Kondensatory – Jak to działa? Zasady działania i zastosowanie

Rodzaje kondensatorów. Kondensator – rodzaje: wspomniane wcześniej kondensatory foliowe charakteryzują się dobrą stabilnością parametrów (przede wszystkim pojemności), potrafią też pracować przy wysokich napięciach (rzędu kilkuset woltów).Z tego względu są chętnie stosowane przede wszystkim w sieciowych obwodach zasilania.

Transformator – budowa i zasada działania [baza …

Będziesz wiedział, jakie jest zadanie transformatora, jak jest zbudowany i jaka jest główna zasada jego działania. Oprócz tego znajdziesz tutaj informacje o mocy transformatorów, ich sprawności oraz o tzw. przekładni napięciowej. …

Zawór termostatyczny: definicja, mechanizm działania, rodzaje i ...

Oszczędzaj energię i pieniądze dzięki precyzyjnej regulacji temperatury! ... Zasada działania zaworu termostatycznego opiera się na wykorzystaniu termowrażliwego termostatu, który reaguje na zmiany temperatury w pomieszczeniu, automatycznie regulując otwarcie lub zamknięcie zaworu. Ten prosty, ale skuteczny mechanizm pozwala uniknąć …

Jak działa generator pary? Co to jest stacja parowa?

Zasada działania generatora pary. Mechanizm działania stacji parowej nie jest wcale skomplikowany. Oto zwięzła, lecz wystarczająca instrukcja działania generatora pary: Urządzenie musi mieć stały dostęp do energii elektrycznej, więc pracuje wyłącznie przewodowo. Stacje parowe należą do wysokowatowego sprzętu, przekraczając ...

Zasada działania i budowa lodówki. Najważniejsze informacje

W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze części składowe, które kryje w sobie lodówka. Zasada działania termostatu, sprężarki, parownika, kapilary czy skraplacza nie będzie już więcej dla Ciebie niezrozumiała. Dzięki zapoznaniu się z tymi elementami dowiesz się, jaka jest zasada działania sprzętu od strony układu chłodzenia.

Pneumatyczny układ hamulcowy – budowa i zasada działania

Hamulec pneumatyczny zasada działania opiera się na prostym, ale skutecznym mechanizmie. Kiedy kierowca naciska pedał hamulca, sygnał ten przekazywany jest do zaworu hamulcowego. Zawór ten reguluje przepływ sprężonego powietrza do cylindrów hamulcowych, co powoduje naciskanie klocków hamulcowych o tarcze hamulcowe. Efekt? Bezpieczne …

Czym są i jak działają magazyny energii?

Magazyn energii jest szczególnie polecany posiadaczom instalacji fotowoltaicznych. Dzięki takiemu połączeniu prosument jest w stanie zgromadzić nadwyżki …

Elektromagnes – budowa, działanie i zastosowanie • …

Pole magnetyczne będzie jeszcze silniejsze, gdy takich zwojów będzie więcej – im więcej, tym lepiej. „Siła elektromagnesu" jest więc proporcjonalna do liczby zwojów i do płynącego prądu.A ponadto wytwarzane pole magnetyczne może …

Sposób działania instalacji PV z magazynem energii

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z magazynami energii nie tylko zwiększa autokonsumpcję i stabilność sieci, ale także umożliwia elastyczne zarządzanie obciążeniami w kontekście niestabilności generacji odnawialnych.

Zawór trójdrogowy do kotła: rodzaje, zasada działania, parametry …

Urządzenie konstrukcyjne zaworu termomieszającego do kotła na paliwo stałe lub innego może się znacznie różnić w zależności od przeznaczenia elementu i producenta, ale zasada działania pozostaje niezmieniona. Termostat posiada trzy wyjścia: jedno z nich jest zawsze otwarte, podczas gdy pozostałe zachodzą na siebie całkowicie lub częściowo podczas pracy. W …

Magazyn energii jako uzupełnienie systemu fotowoltaicznego

Zasada działania jest dość prosta. System akumulatorów PV przechowuje energię elektryczną, podobnie jak akumulator, do momentu pojawienia się zapotrzebowania w gospodarstwie …

Jak działają magazyny energii

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się magazynu energii elektrycznej dedykowane dla instalacji fotowoltaicznych. Powodów jest kilka. Pierwszy i najważniejszy, to …

Zawór różnicowy krok po kroku

Zastosowanie zaworu różnicowego jest bardzo popularne w nowoczesnych instalacjach grzewczych. Podzespoły te uzupełniają schemat centralnego ogrzewania zasilanego paliwami stałymi, podczas gdy obieg wody …

Zasada działania zaworów podpionowych i równoważących

Jaka jest zasada działania zaworów równoważących? Jak zawory równoważące wpływają na regulację systemu grzewczego? Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać odpowiedzi. Zasada działania zaworu równoważącego. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest równoważenie hydrauliczne. Dzięki zrównoważeniu instalacji grzewczej można ustawić …

Zasada działania zaworu czterodrogowego

Regulacja zaworu czterodrogowego. Co ciekawe, zawór czterodrogowy może być regulowany ręcznie, jednak proces ten jest kłopotliwy. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie zaworu czterodrogowego z siłownikiem, który może być regulowany w sposób automatyczny. W takim przypadku w instalacji znaleźć musi się sterownik o ...

Piec gazowy – jaka jest zasada jego działania?

W skład automatyki kotła wchodzą między innymi termostat pomieszczenia. Ma on za zadanie włączać lub wyłączać kocioł – zależy to jednak od tego, jaka temperatura panuje w pomieszczeniach. Kolejnym urządzeniem jest regulator, który steruje pracą kotła – jego praca jest zależna od temperatury powietrza zewnętrznego. Czasem ...

Magazyn energii przy fotowoltaice – jak to działa?

Podstawowe mechanizmy działania. Główna zasada działania magazynu energii polega na przekształceniu energii w chemiczną, co umożliwia jej przechowywanie. W tym procesie uczestniczą cztery kluczowe elementy: Anoda; Katoda; Elektrolit; Separator

Rodzaje zaworów termostatycznych oraz zasada działania

Budowa głowicy termostatycznej – zasada działania termostatu grzejnikowego . Zawory termostatyczne zbudowane są z zespołu sterującego i wykonawczego. Zespół sterujący to nic innego jak głowica sterująca, w której skład wchodzą m . zadajnik i czujnik z popychaczem ujnik jest wrażliwy na ciepło, więc jego zadaniem jest mierzenie temperatury …

Zawór trójdrożny — zasada działania i zastosowanie

Zawór trójdrożny (trójdrogowy) jest często spotykanym elementem w kotłowniach.Daje on możliwość regulacji temperatury czynnika roboczego, co niesie ze sobą wiele korzyści.Jednym mechanizmem jesteśmy w stanie zadbać zarówno o bezpieczeństwo, jak i o funkcjonalność systemu hydraulicznego, w który wyposażony jest budynek.

Zawór elektromagnetyczny – co to jest? Działanie i budowa

W czasie przepływu prądu przez wspomniany drut, generowane jest pole magnetyczne kluczowe dla działania całego zaworu. Cewka elektromagnetyczna może mieć zróżnicowane parametry i wymiary, w zależności od rodzaju zaworu. Jądro (rdzeń magnetyczny) – to element znajdujący się we wnętrzu cewki elektromagnetycznej. Zwykle wykonany ...

Turbiny gazowe – działanie, rodzaje, zastosowanie

Turbina gazowa – zasada działania. Jeżeli zastanawiasz się, jak działa turbina gazowa, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – zasada funkcjonowania tego rodzaju silnika nie jest skomplikowana. Podstawowym zadaniem turbiny jest przekształcenie energii spalin, które są produkowane w efekcie spalania paliwa, w energię mechaniczną.

Grzejnikowy zawór termostatyczny

Jaka jest zasada działania zaworu termostatycznego? Jeśli w pomieszczeniu jest chłodno, materiał wewnątrz zaworu oddziałuje na sprężynę tak, że ta pozwala głowicy na obieg wody. Na skutek tego urządzenie nagrzewa się. Z kolei im w danym pomieszczeniu robi się cieplej, tym głowica skuteczniej uniemożliwia przepływ cieczy i rozgrzany uprzednio grzejnik …

Ogniwa fotowoltaiczne

Ogniwa fotowoltaiczne odpowiadają za przemianę energii słonecznej w energię elektryczną w wyniku zjawiska fotowoltaicznego. Dowiedz się, jak jest zbudowane fotoogniwo i jaka jest zasada jego działania.

Ogniwo słoneczne – Wikipedia, wolna encyklopedia

Zastosowania. Fotoogniwa są stosowane przede wszystkim jako trwałe i niezawodne źródła energii w elektrowniach słonecznych, kalkulatorach, zegarkach, plecakach, sztucznych …

Zawór szybkiego spustu: budowa, zasada działania, schemat

Jaka jest zasada działania zaworu szybkiego spustu? Jaki jest schemat zaworu szybkiego spustu? Jak działa zawór szybkiego spustu? Głównym zadaniem jest przyspieszenie działania procesów odpowietrzania np. opróżnienie komory siłownika pneumatycznego poprzez automatyczną zmianę przepływu z przyłącza wyjściowego do atmosfery jeśli ciśnienie spada w …

Zawór trójdrożny

Chociaż zasada działania zaworu trójdrożnego jest dość uniwersalna, warto zwrócić uwagę na różnorodność konstrukcji tego typu urządzeń. Budowa zaworu trójdrożnego może się różnić w zależności od …