Produkty

Koszty związane z przyłączeniem do sieci energetycznej są określane ryczałtowo oraz proporcjonalnie do planowanej mocy przyłączeniowej zgodnie z cennikiem danego operatora (zazwyczaj jest to około 10-12 kW). …

Przyłącze elektryczne w domu [formalności krok po …

Koszty związane z przyłączeniem do sieci energetycznej są określane ryczałtowo oraz proporcjonalnie do planowanej mocy przyłączeniowej zgodnie z cennikiem danego operatora (zazwyczaj jest to około 10-12 kW). …

Zaskakujące zjawisko ujemnych cen energii w Europie – problem z ...

Rok 2024 jest rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę godzin, podczas których cena energii spadła poniżej zera. Świadczy to o dynamicznym rozwoju branży OZE oraz o problemach bilansu energetycznego całych systemów elektroenergetycznych, z którymi boryka się wiele europejskich państw. Okazuje się bowiem, że źródła OZE takie jak farmy wiatrowe, …

Magazyny Energii dla Przemysłu – Skuteczne Rozwiązania

W przyszłości magazyny energii będą łączyć się z inteligentnymi systemami zarządzania energią. To pozwoli lepiej wykorzystywać i rozdysponowywać energię elektryczną. Nowe możliwości, …

Agregacja magazynów energii: nowe kierunki w zarządzaniu energią

Co należy zrobić, aby formalnie zostać agregatorem energii? Agregatorem będzie mógł zostać podmiot, który złoży wniosek o zamieszczenie jego danych w rejestrze …

Jak sprawić, by Twój komputer zużywał mniej energii

Jeśli zastanawiasz się, ile energii zużywa Twój obecny sprzęt, możesz zdobądź urządzenie do monitorowania energii, takie jak Kill-a-Watt i użyj go, aby sprawdzić, ile energii zużywa twój obecny sprzęt i porównać z tym, ile energii zużyje nowy sprzęt. Sprawdź koszt energii elektrycznej w Twojej okolicy, a zobaczysz, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, przełączając się.

Przyszłość oparta na energii odnawialnej — Europejska Agencja …

W obliczu zmiany klimatu, gwałtownego wzrostu cen energii i obaw dotyczących bezpieczeństwa dostaw odnawialne źródła energii, takie jak energia wiatrowa i słoneczna, wydają się oczywistym rozwiązaniem. Co należałoby zrobić, aby przekształcić obecny system energetyczny Europy w taki, który opiera się na źródłach odnawialnych?

Korzyści i Wyzwania Związane z Przechowywaniem Energii w …

Przechowywanie energii elektrycznej w akumulatorach to jedno z najbardziej wszechstronnych rozwiązań stosowanych na świecie. Od samochodów elektrycznych, przez instalacje fotowoltaiczne, aż po przenośne urządzenia elektroniczne – akumulatory odgrywają kluczową rolę. Nie jest jednak tajemnicą, że tego rodzaju technologie, pomimo swoich …

Chcesz przenieść licznik energii? Sprawdź, jak nie złamać prawa

Dobra wiadomość jest taka, że układu pomiarowo-rozliczeniowego nie musi demontować specjalista z naszej firmy energetycznej - choć warto, aby zrobił to wykwalifikowany pracownik.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z …

Klimat się zmienia i to dość gwałtownie. Co zrobić, by …

Nawalne deszcze w ciągu kilkunastu minut potrafią sparaliżować wsie, ale i wielkie miasta. Niszczą kanalizację, drogi, budynki, zatapiają wielkie tereny. Latem dokuczają nam bardzo wysokie temperatury, zimą brakuje …

Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze powstał w 2018 roku, a jego pierwotnym celem była walka ze smogiem i niską emisją. Dotację można było dostać przede wszystkim na wymianę źródła ciepła.Pomimo tego, że program oferował dofinansowanie innych inwestycji, to dopiero od 2023 roku na poważnie postawiono na kwestie związane z obniżeniem zapotrzebowania na …

Prawo budowlane – co się zmienia w 2023 | CBRE Poland

Jakie jeszcze zmiany wnosi nowe prawo budowlane w 2023 r.? Nowelizacja Ustawy Prawo Budowlane w 2023 r. niesie ze sobą wiele zmian, których celem jest maksymalne uproszczenie przepisów w taki sposób, aby przyspieszyć budowę domów. Dla osób, które planują rozpocząć prace budowlane, zmiany w prawie budowlanym 2023 mogą ułatwić ...

Formalności związane z zakończeniem budowy domu …

Od kiedy uzyskasz pozwolenie na budowę, masz 3 lata, aby rozpocząć prace budowlane. Co więcej, jeśli przerwiesz budowę na dłużej niż 3 lata, to także będziesz potrzebować nowego pozwolenia na budowę. Przepisy …

Weszła w życie ustawa regulująca status magazynów energii

Nowelizacja Prawa energetycznego zakłada przygotowanie rozporządzenia w sprawie rejestru magazynów energii, które – jak wskazuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska – …

Magazynowanie energii elektrycznej w Prawie Energetycznym

Nowe uregulowania są niezbędne, aby magazyny energii stały się istotnym elementem Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Magazyny energii wspierają budowę …

Tani prąd 2024. Co z gospodarstwami domowymi, które mają umowy z ...

Co z gospodarstwami domowymi, które mają umowy z gwarancją stałej ceny – wiadomo jakie są nowe limity energii elektrycznej Teraz tani prąd 2024. Co z gospodarstwami domowymi, które mają umowy z gwarancją stałej ceny – wiadomo jakie są nowe limity energii elektrycznej Subskrybuj nas na . Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów. 19 …

Jak legalnie przyłączyć do sieci Magazyn Energii? Prawo ...

Prawo energetyczne w Polsce reguluje procedury związane z przyłączaniem magazynów energii do sieci. Zgodnie z przepisami, każdy nowy magazyn energii musi być …

Elektrownie wiatrowe

Aby określić jego opłacalność należy przeanalizować wydatki związane z uruchomieniem i eksploatacją turbiny oraz zyski przez nią generowane. Pierwsza część jest stosunkowo prosta. Zainstalowanie 1MW mocy wymaga nakładów na poziomie 1 miliona EURO. Oczywiście jest to tylko szacunek. Realny koszt może wynosić od kilku do kilkunastu procent więcej lub mniej. …

Odnawialne źródła energii. Czym są i co należy o nich wiedzieć?

W naszym kraju od wielu lat obserwujemy regularny wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym., Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Polska zobowiązana była do wygenerowania 15% energii z OZE w 2020 roku i cel ten osiągnęła z nawiązką . W określeniu, czy dane źródło możemy kwalifikować jako odnawialne, należy brać …

Co zrobić z nadmiarem energii elektrycznej z fotowoltaiki?

Wciąż zastanawiasz się, co zrobić z nadmiarem energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę? Porozmawiaj z fachowcem, który wyjaśni, jak zagospodarować nadwyżkę energii z fotowoltaiki. Gdy instalacja produkuje za dużo energii z fotowoltaiki, warto nakreślić plan jej wykorzystania i zmienić swoje nawyki, dodatkowo inwestując w sprzęty, które pomogą nam ją …

Neurobiolog zdradza, co należy zrobić, gdy tylko się obudzisz.

Neurobiolog zdradza, co należy zrobić, gdy tylko się obudzisz. Trzy rzeczy najlepiej dodają energii; Neurobiolog zdradza, co należy zrobić, gdy tylko się obudzisz. Trzy rzeczy najlepiej dodają energii Autor . Monika Tatara 23.06.2024 3 min czytania Udostępnij. Udostępnij artykuł przez: Facebook Messenger Twitter Whatsapp E-mail Kopiuj link Poranki …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w ...

Kolejny krok w stronę rozwoju magazynowania energii w

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska trwają prace nad opracowaniem technologii ogniw jonowych, które mają być wykorzystane w stacjonarnych magazynach …

Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a energia z …

Magazyny energii otrzymały także definicję sprawności: sprawność magazynu energii elektrycznej rozumie się jako stosunek energii elektrycznej wyprowadzonej z magazynu energii elektrycznej do energii elektrycznej wprowadzonej do tego magazynu, wyrażony w procentach, w ramach jednego pełnego cyklu pracy magazynu energii elektrycznej, przy …

Podpisanie umowy o prąd – jak przygotować się do tego kroku

Dodatkowo, aby umowa była kompletna i zgodna z wszelkimi przepisami, niezbędne jest uzyskanie zgody właściciela nieruchomości na podpisanie umowy z dostawcą energii. Jest to kluczowy aspekt, który potwierdza, że najemca ma prawo dokonywać decyzji związanych z dostawą prądu do wynajmowanego lokalu. Bez zgody właściciela wszelkie ...

Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a …

W prostych słowach oznacza to, że magazyny między 50 kW a 10 MW należy zgłosić operatorowi systemu elektroenergetycznemu, a na budowę magazynów większych niż …

Blog | Zwiększenie bezpieczeństwa w budowie magazynów …

Zwiększając możliwości predykcyjne i mechanizmy wczesnego ostrzegania, można osiągnąć znacznie lepsze korzyści w zakresie bezpieczeństwa, co z kolei wzmacnia …

Co należy, a czego nie należy robić przy konserwacji ...

Co należy zrobić... Wyznaczyć co najmniej jednego kierownika ds. konserwacji instalacji elektrycznych. W dużym obiekcie, budynku lub firmie, powinno być ich kilku. Określić standard dla rysunków technicznych, a także przechowywać wszystkie informacji techniczne w jednym miejscu, aby ułatwić konserwację. Zgromadzić archiwalne dane o awariach …

Co zrobić, by w Polsce produkować więcej energii z wiatru?

Co zrobić, aby zwiększyć udział wiatru w krajowym miksie energetycznym? Odnawialne źródła energii stanowią około 15 proc. miksu energetycznego w Polsce. Ich udział jednak rośnie, a w 2030 r. może wynieść ponad 43 proc., co według think-tanku Forum Energii pozwoli na zachowanie stabilności krajowego systemu energetycznego.