Produkty

Jak to policzyć? W obowiązujących przepisach można wyróżnić następujące dwa przypadki kiedy moc akumulatora jest sumowana z mocą instalacji generatora (modułów fotowoltaicznych): gdy moc sumaryczna mikroinstalacji jest mniejsza niż moc magazynu, gdy moc sumaryczna mikroinstalacji jest większa niż moc magazynu energii, ale moc maksymalna …

Dołożenie magazynu energii do istniejącej instalacji PV – sprawdzamy jak!

Jak to policzyć? W obowiązujących przepisach można wyróżnić następujące dwa przypadki kiedy moc akumulatora jest sumowana z mocą instalacji generatora (modułów fotowoltaicznych): gdy moc sumaryczna mikroinstalacji jest mniejsza niż moc magazynu, gdy moc sumaryczna mikroinstalacji jest większa niż moc magazynu energii, ale moc maksymalna …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Jak legalnie przyłączyć do sieci Magazyn Energii? Prawo ...

Przyłączenie magazynu energii do sieci energetycznej jest kluczowym krokiem dla osób chcących efektywnie zarządzać produkcją i zużyciem energii, szczególnie w kontekście instalacji fotowoltaicznych. Proces ten wymaga spełnienia szeregu wymogów technicznych i …

Elektrownie wiatrowe: pytania i odpowiedzi

Zasoby wiatru są niewyczerpane, a wiatr nigdy nie przestanie wiać. Możemy bez obaw czerpać z jego mocy, instalując nowe urządzenia. Dziś jeszcze korzystamy z energii wiatru wiejącego nad ziemią, już wkrótce dominować będą duże, rozległe farmy wiatrowe zbudowane na …

Czy trzeba zgłaszać magazyn energii?

Zgodnie z ustawą Prawo energetyczne, magazyny energii o pojemności przekraczającej 10 kW muszą być zgłaszane do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE). …

Budowa własnej elektrowni słonecznej. To szybkie i proste!

Inwerter – zwany także falownikiem fotowoltaicznym, to urządzenie, które przetwarza energię pozyskaną przez panele. Transformuje prąd stały w przemienny, czyli taki, jaki mamy w domowych gniazdkach elektrycznych. Okablowanie – kable rozprowadzają energię elektryczną z paneli do inwertera, a później do sieci elektrycznej. Kable ...

Jak zbudować własną elektrownię wiatrową: Praktyczny …

Jak zbudować własną elektrownię wiatrową Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zbudować własną elektrownię wiatrową? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy praktyczny przewodnik dla amatorów, którzy chcą samodzielnie zbudować swoją mini elektrownię wiatrową. Dzięki naszym wskazówkom i poradom, będziesz mógł cieszyć się …

Jak rozliczać faktury za energię elektryczną, gdy podmiot …

Spółka z o.o. zainstalowała fotowoltaikę, otrzymała z Energa-Obrót SA fakturę obciążeniową za energię elektryczną za dany miesiąc. W podsumowaniu są wyszczególnione przez Energa kwoty do rozliczenia VAT (netto, VAT i brutto) i kwota brutto do zapłaty (pomniejszona o stan depozytu energii w związku z fotowoltaiką).

Strupczewski: Jak finansować elektrownię jądrową? (ANALIZA)

Uwzględnienie tych kosztów stawia energię jądrową na pierwszym miejscu jako najbardziej korzystną dla społeczeństwa. Koszty w skali całego życia LCOE Ocena kosztów w skali całego okresu życia LCOE ( Levelized Cost of Electricity ) pokazuje, że elektrownie jądrowe są źródłem taniej, niezawodnej i czystej energii elektrycznej.

Sprzedaż energii z fotowoltaiki najemcy – jak …

Jak legalnie sprzedać energię elektryczną z fotowoltaiki najemcy? Obecnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży energii elektrycznej z fotowoltaiki najemcy jest refakturowanie. Polega ono na przeniesieniu kosztów …

Jak uzyskać warunki przyłączenia i zgłosić magazyn energii?

Przyjrzeliśmy się bliżej tym procedurom. Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu? Dofinansowanie magazynów energii zwiększy ilość przyłączeń? Czy magazyn …

Sprzedaż energii z fotowoltaiki przez firmę | enerad.pl

Sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki przez firmę - jak zacząć? Aby prowadzić sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki konieczne jest posiadanie instalacji fotowoltaicznej on-grid nymi słowy, musimy posiadać elektrownię słoneczną o mocy ponad 50 kW podłączoną do sieci elektroenergetycznej.

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W związku z rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii, w szczególności przez podmioty prywatne, oczekiwanym rozwiązaniem jest wprowadzenie do …

Jak wyprodukować własną energię elektryczną

Jak wyprodukować własną energię elektryczną? Autor 30 czerwca 2019. Share. W obecnych czasach dom, który posiada własne źródło prądu, należy do rzadkości. Jednakże zdaniem ekspertów w niedługim czasie domowa elektrownia będzie czymś zupełnie normalnym i nie będzie nikogo dziwić. Właściciele domów zauważyli, że koszty poniesione na inwestycję, …

Jak zbudować elektrownię słoneczną (fotowoltaiczną), ile to …

Jak zbudować elektrownię słoneczną (fotowoltaiczną), ile to kosztuje i czy się opłaca? ... Gdzieś czytałem, że jak zmagazynuemy energię w sieci (np. w lecie) a w zimie będziemy mieli darmową energię, ale nadal będziemy płacili za przesył. Czyli w zimie oszczędzamy 0.35zł (nadal placąc 0.35zł za przesył) I jeszcze jedno – cytujecie przepis: " Dla …

Jak oszczędzać energię: 10 prostych sposobów

Zobacz, jak oszczędzać energię elektryczną w domu lub mieszkaniu. Jak i dlaczego oszczędzać energię? Klientów Taurona w 2020 roku czekają podwyżki cen prądu o około 12%. Tym bardziej warto zastanowić się nad tym, jak można w prosty i skuteczny sposób oszczędzać energię elektryczną. Płacenie rachunków za prąd jest tak oczywiste, że wiele osób …

Jak wytworzyć prąd: własna elektrownia dla domu

Wiatraki zamontowane na terenie posesji przekształcają energię kinetyczną wiatru w energię mechaniczną, a następnie elektryczną. To rozwiązanie szczególnie efektywne w rejonach o stałych wiatrach. …

Jak czytać fakturę za energię elektryczną? Poradnik

Czytanie faktury za energię elektryczną może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z terminologią i strukturą tego dokumentu. Faktura za prąd zawiera wiele istotnych informacji, które pomagają zrozumieć, ile energii zużyliśmy i jakie są koszty związane z jej dostarczeniem. Wprowadzenie do czytania faktury za energię …

Grunty pod "energię"

Umowa dzierżawy, której celem jest prowadzenie działalności rolniczej to zazwyczaj dość prosta konstrukcja.Opisywaliśmy ją w poprzednim numerze, sygnalizując jednocześnie, że w tym numerze trochę miejsca poświęcimy coraz popularniejszej dzierżawie na cele produkcji czystej energii elektrycznej – czyli pod wiatraki lub fotowoltaikę.

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

W celu przyłączenia nowego magazynu energii elektrycznej należy złożyć wniosek do przedsiębiorstwa energetycznego o określenie warunków przyłączenia do sieci …

Rejestr magazynów energii elektrycznej

Operator systemu elektroenergetycznego ma obowiązek: prowadzić w postaci elektronicznej rejestr magazynów energii elektrycznej o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 50 kW, …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce?

Elektrownia szczytowo-pompowa włączona jest również do sieci dystrybucyjnej obsługiwanej przez PGE Dystrybucja S.A. Chodzi o warszawską elektrownię w Solinie o mocy zainstalowanej 198 660 kW. PGE jest również …

Rejestr magazynów energii elektrycznej

Prawo Energetyczne (ustawa) PSE S.A., jako operator systemu przesyłowego (OSP), prowadzą rejestr magazynów energii elektrycznej przyłączonych do sieci przesyłowej (Rejestr) …

Jak UE wspiera energię odnawialną? | Aktualności | Parlament …

Jak UE wspiera energię odnawialną? Energetyka jest największym źródłem emisji gazów cieplarnianych w UE. Dowiedz się, jak UE chce zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej i uniezależnić ten sektor od węgla. UE chce zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej i zdekarbonizować sektor energetyki. Sektor energetyczny odpowiada za ponad trzy czwarte …

Czy trzeba zgłaszać magazyn energii?

Obowiązek zgłoszenia magazynu energii. W Polsce obowiązuje ustawa o odnawialnych źródłach energii, która reguluje kwestie związane z produkcją, dystrybucją i …

Elektrownia wiatrowa czy fotowoltaika

Takie zestawienia, jak to, czy lepsza jest turbina wiatrowa, czy panele fotowoltaiczne, mają swoje uzasadnienie w tym, że wiatr również należy do odnawialnych źródeł energii (OZE). Charakterystyczne konstrukcje, instalowane w różnych zakątkach Polski, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów. Ich mankamentem jest uzależnienie się …

Mój Prąd 4.0

Nabór w programie Mój Prąd 4.0 ruszył 15 kwietnia tego roku. Zgodnie z zapowiedziami MKiŚ i NFOŚiGW program w aktualnej edycji wspiera nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznych, ale także innych urządzeń służących do zwiększenia autokonsumpcji. Mniej więcej od momentu uruchomienia programu do redakcji GLOBENERGIA trafiają pytania …

Elektrownie wiatrowe

W obu przypadkach należy je zarejestrować oraz zaktualizować w gminnym Urzędzie Geodezji i Kartografii. Czy instalacja i użytkowanie turbin wiatrowych jest opłacalne? Instalacja jednej lub wielu turbin wiatrowych z punktu widzenia ekonomii jest takim samym przedsięwzięciem jak każde inne. Aby określić jego opłacalność należy ...

Jak magazynować energię z wiatru?

Jak uzupełnić moc . Z ekologicznego punktu widzenia istnieją dwie korzystne metody uzupełniania mocy: - Wykorzystywanie efektu wygładzania z prognozowaniem pogody - Akumulowanie energii elektrowni wiatrowych przy pomocy środków przyjaznych dla środowiska lub najbardziej efektywnych. Co to jest efekt wygładzania?

Jak dobrać wielkość magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej

W tym artykule przyjrzymy się, jak dobrać wielkość magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej, aby maksymalizować korzyści i zwiększyć efektywność energetyczną domu. Analiza zapotrzebowania i profilu zużycia energii. Ocena własnego zapotrzebowania na energię jest kluczowa do właściwego doboru magazynu energii. Zaczyna się ...