Po klęsce głodu z lat 1959–1961 w dekadzie 1962–1971 doszło do eksplozji demograficznej – urodziło się 277,9 mln dzieci (dla porównania w latach 2021–2030 będzie ich co najmniej o dwie trzecie mniej). W odpowiedzi rządzący wprowadzili w 1970 r. pierwsze obostrzenia w zakresie posiadania potomstwa – „politykę dwojga dzieci w rodzinie". Po ich …
Katastrofa na własne życzenie. Kryzys demograficzny w Chinach
Po klęsce głodu z lat 1959–1961 w dekadzie 1962–1971 doszło do eksplozji demograficznej – urodziło się 277,9 mln dzieci (dla porównania w latach 2021–2030 będzie ich co najmniej o dwie trzecie mniej). W odpowiedzi rządzący wprowadzili w 1970 r. pierwsze obostrzenia w zakresie posiadania potomstwa – „politykę dwojga dzieci w rodzinie". Po ich …
Rekordowe wydobycie węgla w Chinach. W cztery dni …
Serwis wnp.pl informuje, że w ubiegłym roku Chiny wydobyły 4,66 mld ton węgla, co stanowi wzrost o 2,9 proc. w porównaniu z 2022 r.Tylko w ostatnim miesiącu 2023 r. w Państwie Środka ...
Wielki kryzys chiński: przyczyny i konsekwencje, w kraju i
W poniedziałek 18 października br. chińskie władze przedstawią dane PKB za 3-ci kwartał 2021 roku. To ogłoszenie będzie uważnie obserwowane przez rynki, ponieważ mieszanka tymczasowych i wynikających z polityki kryzysów, z których największym jest rynek nieruchomości, wywołała ostatnio nagłe spowolnienie w Chinach.
przyczyny i skutki eksplozji demograficznej
Przyczyny eksplozji demograficznej: - szybki spadek umieralności przy utrzymującej się wysokiej liczbie urodzeń - rozwój rolnictwa, przemysłu, medycyny - duży dostęp do pracy - koniec epidemii - zdrowszy tryb życia, wzrost higieny - mała ilość wojen - duży współczynnik dzietności - małe znaczenie środków antykoncepcyjnych - zmniejszenie umieralności niemowląt Skutki ...
Chiny idą jak burza. Kraj prawie 4-krotnie zwiększył zdolność ...
Jak podaje NEA, od 2021 r., w miarę jak odnawialne źródła energii zyskują coraz silniejszą pozycję nowego czynnika napędzającego wzrost gospodarczy Chin, …
W Chinach działa największy na świecie magazyn CAES
W Chinach niedawno uruchomiono potężny magazyn energii CAES, przechowujący energię w postaci sprężonego powietrza. Inwestycja kosztowała setki milionów dolarów. Największy na świecie magazyn energii w …
Chińczycy magazynują coraz więcej energii i to nawet w powietrzu
W ostatnim roku zdolności magazynowania w Chinach podwoiły się. Chińczycy inwestują nie tylko w baterie, ale też np. w sprężone powietrze. Przyrost mocy energetyki …
Transformacja energetyczna w Chinach – zarys sytuacji
Obecny plan przewiduje zwiększenie zużycia mocy elektrowni jądrowych z 50 gigawatów do 70 w 2025 oraz dalszy rozwój energetyki nuklearnej jako czystej alternatywy dla …
Czarnobyl
Katastrofa w Czarnobylu – 1:23, 26 kwietnia 1986. Do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło w sobotnią noc 26 kwietnia 1986 roku. W jej wyniku do atmosfery dostały się radioaktywne: jod 121, cez 137 i stront 90.Skażeniu uległo wówczas ponad 100 tys. km2, głównie na terenach Białorusi i Rosji.
Podaj dwie przyczyny wysokiej wartości współczynnika przyrostu ...
Przyrost naturalny w Chinach. Przyczyny wysokiej wartości współczynnika przyrostu naturalnego w Chinach w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia: 1) W Chinach (zwłaszcza na obszarach wiejskich) funkcjonował wówczas model rodziny wielodzietnej. 2) Na skutek przeprowadzanych reform społeczno - gospodarczych, warunki …
Przyczyny i skutki eksplozji demograficznej
Przyczyny i skutki eksplozji demograficznej. napisane 16.02.2024 . Tekst ten został napisany przez Odrabiarkę w wersji 1.0. Aktualnie pisze prace jeszcze lepsze i dłuższe. Sprawdź sam. Przyczyny i skutki eksplozji demograficznej. Przez wieki rozwój demograficzny był związany ze stabilizacją populacji i długotrwałymi procesami. Jednak w ostatnich stuleciach …
„Biznes w Chinach", czyli 20 historii o polskim oswajaniu smoka
Magdalena Melke: Napisana przez Pana książka „Biznes w Chinach" zawiera w sobie wywiady z 20 polskimi ekspertami, posiadającymi doświadczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne w zakresie współpracy z Państwem Środka. Należą do nich przedstawiciele świata akademickiego oraz biznesowego.
Maoizm w Chinach
Trwająca od lat 30. wojna domowa w Chinach zakończyła się ostatecznie w roku 1949 zwycięstwem chińskich komunistów pod wodzą Mao Zedonga. Rozpoczęli oni budowę nowego, komunistycznego państwa na gruzach dawnego Cesarstwa Chin - Chińskiej Republiki Ludowej. Początkowo zwycięstwo komunistów zostało przyjęt...
Powstanie bokserów w Chinach
Powstanie bokserów w Chinach - przyczyny, historia, skutki . W drugiej połowie XIX wieku państwo chińskie przeżywało głęboki, wewnętrzny kryzys, spowodowany przez coraz większą ingerencję państw europejskich w jego politykę. Aż do połowy XIX wieku Chiny prowadziły politykę izolacjonizmu i zamknięcia na świat, dosyć podobną do działań podjętych przez …
Transformacja energetyczna Chin 2021. Siedem kluczowych faktów
"Transformacja energetyczna w Chinach nie przebiega wystarczająco szybko, ponieważ odbicie popytu na energię elektryczną wyprzedziło wzrost wytwarzania energii ze …
Przyczyny protestów studenckich w Chinach w...
Protesty studenckie w Chinach w latach 80. były skutkiem niezadowolenia z przestarzałego systemu komunistycznego, braku reform, słabej gospodarki, wpływu... Wypracowanie + Generuj nowe z AI. Przyczyny protestów studenckich w Chinach w drugiej połowie lat 80. XX wieku. Ta praca została zweryfikowana przez naszego nauczyciela: …
Magazynowanie w sprężonym powietrzu: Chiny uruchamiają …
W Chinach powstała największa na świecie instalacja magazynowania energii w sprężonym powietrzu. Technologia CAES wykorzystywana jest już od ponad 40 lat. …
wymień przyczyny dużej gęstości zaludnienia w chinach wschodnich
Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: wymień przyczyny dużej gęstości zaludnienia w chinach wschodnich. Pytania . Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie . Biznes i Finanse (38090) Biznes i Finanse (38090) Wszystkie (38090) Banki (8117) Bankowość Elektroniczna (405) E-biznes (4216) Ekonomia (2049) Fundusze UE (640) Giełda (838) Inwestowanie (4523) Kredyty …
Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …
W 2020 roku firma Kehua wprowadziła innowacje w technologii równoległej VSG grid-forming, aby zapewnić wsparcie zasilania dla falowników magazynujących energię, a także osiągnęła płynne, niezależne przełączanie obciążenia w projekcie magazynów energii na polu naftowym w zachodnich Chinach, skutecznie obsługując obciążenia.
Gospodarka Chin – Wikipedia, wolna encyklopedia
Produkcja energii elektrycznej w Chinach wynosiła w 2011 roku 4721 TWh (w 2003 wynosiła 1093 TWh, a w 1990, 618 TWh). Energię wytwarza się głównie w elektrociepłowniach opalanych węglem kamiennym (70%) i ropą naftową (17%). Ponad 40% energii przypada na północno-wschodnie i wschodnie Chiny. Największe elektrownie cieplne znajdują się w Szanghaju, …
Kryzys energetyczny w Chinach. Przełoży się na światowy
Niedobory elektryczności w Chinach wynikają ze splotu kilku czynników, między innymi wzrostu cen węgla, sztywnych regulacji dotyczących cen prądu i stanowczej kampanii …
Sektor energii odnawialnej w Chinach: Raport za I półrocze 1 r.
Pierwsza połowa 2023 roku była świadkiem znacznego wzrostu chińskiego sektora energii odnawialnej. Niniejszy raport analizuje oficjalne dane opublikowane przez …
Przełom w Chinach. Wystartował system opłat za emisję CO2
Chiny podniosły swój cel w ramach krajowego wkładu w redukcję emisji, obiecując do 2030 r. zwiększyć udział paliw niekopalnych w energii pierwotnej do 25% oraz zmniejszyć intensywność emisji CO 2 o ponad 65% w stosunku do 2005 r. To trudniejszy cel, który wymaga bardziej rygorystycznych środków kontroli węgla.
Magazynowanie energii
Elektrownie szczytowo-pompowe odpowiadają obecnie za ponad 90% światowych możliwości magazynowania energii, ich łączna moc zainstalowana przekracza 160 GW. Znajdują się przede wszystkim w Unii Europejskiej, Chinach, Japonii i USA (REN21, 2022). W Polsce największą elektrownią szczytowo – pompową jest ta w Żarnowcu, o mocy 716 MW.
Dlaczego „zielona" transformacja Chin jest kluczowa w walce ze …
Podczas gdy w skali światowej w 2020 r. odnotowano największy w historii spadek ilości energii wytwarzanej z węgla, w Chinach zwiększyła się ona o 1,7 proc. Jednocześnie, były one jedynym państwem z grupy krajów G20, gdzie pojawił się tak duży wzrost, zaś udział Chin w światowej produkcji węgla wzrósł z 44 proc. w 2015 r. do 53 proc. w 2020 r.
Transformacja energetyczna Chin: spojrzenie na kluczowe miasta
W rezultacie udział wykorzystania energii odnawialnej w Pekinie wynosi obecnie 10.4%. Dalian opracowuje nowe technologie zwiększające niezawodność zasilania. Miasto …
Potężny wybuch w fabryce chemicznej w Chinach. Potłukły się szyby w ...
W niedzielne popołudnie doszło do eksplozji, a następnie pożaru w fabryce chemicznej w Panjin w Chinach. Do zdarzenia doszło w trakcie konserwacji instalacji, wykorzystywanej do procesu ...
Chronologia awarii w Czarnobylu: przyczyny i skutki …
Wypadek w Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu był jednym z największych i najgroźniejszych w historii katastrof nuklearnych. Awaria miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku i spowodowała wybuch reaktora oraz wyciek …