Produkty

Na początek ważne zastrzeżenie: spadek mocy spadkowi mocy nierówny. Najłatwiej rozpoznać problem, gdy tzw. kopa zaczyna brakować nagle – samochód najpierw jedzie normalnie, by w jednej chwili osłabnąć i przestać reagować na polecenia wydawane prawym pedałem. W takiej sytuacji często na zestawie zegarów zapala się kontrolka ...

Samochód nie ma mocy

Na początek ważne zastrzeżenie: spadek mocy spadkowi mocy nierówny. Najłatwiej rozpoznać problem, gdy tzw. kopa zaczyna brakować nagle – samochód najpierw jedzie normalnie, by w jednej chwili osłabnąć i przestać reagować na polecenia wydawane prawym pedałem. W takiej sytuacji często na zestawie zegarów zapala się kontrolka ...

15.4 Moc w obwodzie prądu zmiennego

Powyższe równanie dodatkowo wskazuje powód używania wartości skutecznych (napięcia AC czy natężenia prądu AC) zamiast amplitud napięcia i natężenia. Oba wyrażenia na średnią moc z Równania 15.13 są poprawne, ale to wyrażone z wykorzystaniem wartości skutecznych nie potrzebuje dodatkowego czynnika 1 ∕ 2 1 ∕ 2.

Szacowanie progów podatności urządzeń infrastruktury krytycznej …

przedstawiono na rysunku 5. Wartości napięć pracy rezonatora kwarcowego i procesora oraz maksymalnej mocy pracy układu WiFi przeliczono na jednostki dBµV/m. Rys.5. Przedstawienie charakterystycznych elementów routera na wykresie amplitudowo-częstotliwościowym Badanie oddziaływania impulsów HPEM na elementy infrastruktury krytycznej

ANALIZA WPŁYWU PRZEKRACZANIA DOPUSZCZALNYCH …

W sieci elektroenergetycznej, przy pobieranej wartości mocy czynnej P natężenie prądu I zależy od wartości współczynnika mocy cosφ, zgodnie ze wzorem θ = Ucos P I 3 którym U jest …

Projekt Stryd Performance

Drodzy! Zapraszamy Was do śledzenia nowego projektu Stryd Performance - test mocy krytycznej. Dzisiaj przedstawimy Wam zarówno jego główny cel jak i zawodnik...

Krytyczna dopuszczalna wartość strat mocy w nadprzewodnikach

Krytyczna dopuszczalna wartość strat mocy w nadprzewodnikach. Autorzy. Sosnowski J. Identyfikatory. Warianty tytułu. Języki publikacji. PL. Abstrakty. Słowa kluczowe. PL …

Czym jest moc prądu i od czego zależy?

Napięciem elektrycznym (U) nazywamy różnicę potencjałów elektrycznych między dwoma punktami obwodu bądź pola elektrycznego. Jego jednostką jest volt (V). Natężeniem prądu elektrycznego (I) nazywamy stosunek wartości ładunku elektrycznego przepływającego przez wyznaczoną powierzchnię do czasu jego przepływu. Jego jednostka to ...

ĆWICZENIE 6 Pomiary mocy elektrycznej

Ćwiczenie umożliwia zapoznanie się z typowymi metodami pomiaru mocy i energii w sieciach 3-fazowych w układach bezpośrednich i pośrednich, w tym z wykorzystaniem przekładników prądowych i napięciowych. Głównym celem ćwiczenia to nabycie umiejętności doboru układu pomiarowego w zależności od rodzaju sieci i typu obciążenia oraz oszacowanie błędów …

Dział V. Dowody

Kodeks postępowania karnego,KPK,Dział V. Dowody,Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego,Dz.U.2024.0.37 t.j.

Moc urządzenia a pobór prądu: jak wygląda zależność?

Moc urządzenia a pobór prądu w rzeczywistości nie jest jednak tak prostą kwestią. Wartości mocy podane dla niego są bowiem informacją na temat tego, ile maksymalnie mogą one zużyć energii elektrycznej. W związku z tym w czasie swojego działania równie dobrze mogą zużyć jej także mniej, jednak nigdy więcej.

Zasilacz Awaryjny Power Sinus 6000 48V

Urządzenia tej serii oferują wielostopniowe ładowanie z korekcją współczynnika mocy ładowania, napięcie o przebiegu czystej sinusoidy na wyjściu o wysokiej wartości mocy impulsowej. Wbudowana ładowarka wytwarza na wyjciu prąd ładowania do 120A (w zależności od modelu), zaś wykorzystanie wbudowanej korekcji współczynnika mocy ładowania, sprawia że zasilacze …

Efektywny pomiar mocy czynnej: watomierz

Do podstawowych funkcji każdego watomierza należy pomiar mocy czynnej. Im wyższy zakres, tym większe możliwości wykorzystania danego miernika. Do użytku domowego spokojnie sprawdzi się model o zakresie …

Moce i kompensacja w obwodach z odkształconymi i …

Moc chwilowa odbiornika p(t) = u(t) i(t) (jak to pokazuje rysunek 4), ma wartości dodatnie jak i ujemne, zatem energia w tym obwodzie oscyluje między źródłem zasilania i odbiornikiem. …

Analiza mocy zamówionej – weryfikacja zużycia energii

Na podstawie zebranych informacji możliwe jest wyliczenie optymalnej wartości mocy zamówionej, która powinna być adekwatna do faktycznych potrzeb energetycznych, oraz uniknięte mogą zostać sytuacje przekroczenia zamówionej mocy, co często kojarzy się z dodatkowymi kosztami. W trakcie wykonywania analizy mocy zamówionej, zwraca się uwagę …

O wyłączniku nadmiarowo-prądowym cz.1

W przypadku wykrycia zwarcia, wyłącznik nadprądowy musi zadziałać bardzo szybko tj. w czasie krótszym niż 30 milisekund. Więcej o wykrywaniu zwarć i przeciążeń termicznych poniżej, w rozdziale o charakterystyce wyłącznika. Do czego nie służy wyłącznik nadprądowy. Wyłącznik nadmiarowo-prądowy nie służy do zabezpieczenia człowieka przed …

Jak znaleźć wartość krytyczną T w programie Excel (z prostymi …

Podczas pracy z Microsoft Excel, czasami musimy obliczyć wartość krytyczną T. Obliczanie wartości krytycznej T w Excelu jest łatwym zadaniem, jest to również zadanie oszczędzające czas.Dzisiaj w tym artykule dowiemy się cztery szybkie i odpowiednie kroki, aby znaleźć wartość krytyczną T w programie Excel skutecznie z odpowiednimi ilustracjami.

Ogranicznik mocy — jak działa? Jaki wybrać?

Po pewnym czasie ogranicznik automatycznie ponownie włącza linię, a jeśli zużycie spadnie poniżej wartości krytycznej, obwód obciążenia zostaje ponownie włączony. Jeśli wartość pobieranej mocy jest nadal wyższa od ustawionej wartości, zasilanie obwodu zostaje ponownie przerwane. Ogranicznik poboru mocy może być wyposażony w ...

Infrastruktura krytyczna – kolejne resortowe królestwo?

tura krytyczna była i jest chroniona na mocy innych ustaw. Wydaje się, że nie dostrzegają te-go pracownicy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), które kontynuuje prace zaini-cjowane przed kilku laty w Departamencie Zarządzania Kryzysowego MSWiA, zmierzające do opracowania „Krajowego planu ochrony infrastruktury krytycznej".

Wartości krytyczne w MLD

Weryfikacja wartości krytycznej – określone zostają czynności realizowane w laboratorium po zidentyfikowaniu wartości krytycznej, przed powiadomieniem odbiorcy. Celem jest ograniczenie szumu informacyjnego, wynikającego z występowania fałszywych wartości krytycznych. Istotne jest przeanalizowanie możliwych do wykrycia niezgodności, pojawiających się w fazie …

Pomiar mocy elektrycznej

Pomiar mocy elektrycznej. Najczęściej wykonywanymi pomiarami w przemyśle są właśnie pomiary mocy. W obwodach prądu stałego moc wyraża się zależnością P=U*I i pomiaru …

Pomiar mocy elektrycznej

Pomiar mocy w obwodzie stałoprądowym jest względnie łatwy, co wynika z prostej zależności matematycznej definiującej ten parametr.Przypomnijmy: moc [W] = napięcie [V] · prąd [A]. Sprawa nieco się komplikuje w przypadku pomiarów zmiennoprądowych.Należy w nich uwzględniać współczynnik mocy (PF - Power Factor), więc wyrażenie przyjmuje postać: moc …

Dobór zabezpieczeń nadmiarowoprądowych w instalacjach elektrycznych

Następuje przy podłączeniu do instalacji odbiornika o zbyt dużej mocy. Ma charakter długotrwały (co najmniej kilka sekund), a przepływający prąd powoduje nagrzewanie się elementów instalacji. Długotrwałe przeciążenie może skutkować uszkodzeniem izolacji, w efekcie czego, przetężenie rozwinie się do zjawiska bardziej gwałtownego, przy którym prądy osiągają …

Wartości krytyczne w MLD: Zasady postępowania z wartościami krytycznymi

Identyfikacja wartości krytycznej – działanie realizowane w laboratorium, polegające na porównaniu uzyskanego wyniku ze zdefiniowanymi granicami krytycznymi, doprowadzające do stwierdzenia, że uzyskany wynik jest wartością krytyczną. Odbiorca – osoba informowana o stwierdzeniu wartości krytycznej u pacjenta. Odbiorca pierwotny – osoba uczestnicząca w …

Rękojmia przy sprzedaży – opis instytucji

Jeżeli powód powołuje się na istnienie wady a pozwany temu zaprzecza, obowiązkiem procesowym powoda, wynikającym z art. 6 k.c., jest udowodnienie tej okoliczności. Ciężar udowodnienia faktu z ww. przepisu rozumieć należy z jednej strony jako obarczenie strony procesu obowiązkiem przekonania sądu dowodami o słuszności swoich twierdzeń, a z drugiej …

Metodyka wyznaczania gęstości krytycznej prądu materiałów ...

Przekroczenie wartości natężenia prądu powyżej wartości kry-tycznej wiąże się z pojawieniem się rezystancji i tym samym ze stratami mocy. Wartość prądu krytycznego powinna wynikać z …

Ryszard NAWROWSKI* Zbigniew STEIN* Maria ZIELIŃSKA

Wartość mocy biernej pobieranej przez transformator, nazywana mocą bierną magnesującą, zwykle ocenia się na podstawie wartości procentowej prądu stanu jałowego. W …