Produkty

Firmy Hitachi Europe Ltd., Mitsubishi Motors i ENGIE zademonstrowały pionierski projekt, którego celem jest zbadanie możliwości wykorzystania pojazdów elektrycznych do przechowywania energii w budynkach biurowych. W ramach pokazu konsorcjum połączyło pojazd elektryczny z biurowcem ENGIE w Zaandam za pomocą innowacyjnej stacji ładowania …

Badania nad bateriami jako źródłem energii dla budynków

Firmy Hitachi Europe Ltd., Mitsubishi Motors i ENGIE zademonstrowały pionierski projekt, którego celem jest zbadanie możliwości wykorzystania pojazdów elektrycznych do przechowywania energii w budynkach biurowych. W ramach pokazu konsorcjum połączyło pojazd elektryczny z biurowcem ENGIE w Zaandam za pomocą innowacyjnej stacji ładowania …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …

Technologie takie jak magazyny ciepła w cieczach, solach topionych czy w materiałach fazowym zmieniających stan, umożliwiają przechowywanie energii w postaci …

Magazyn energii w piasku: ekologiczne rozwiązanie

Stany Zjednoczone: Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) pracuje nad technologią ENDURING, która wykorzystuje piasek jako materiał do magazynowania cieplnego. System ten jest zdolny do magazynowania do 26 kWh energii cieplnej i może być łatwo skalowany. Technologia ta wykorzystuje elektryczność z nadmiarowych źródeł energii …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia …

BADANIA NAD TECHNOLOGIĄ OTRZYMYWANIA I WŁAŚCIWOŚCIAMI NANORUREK ...

Badania nad otrzymywaniem nanorurek węglowych Preparatyka katalizatora Co/Fe-MgO do syntezy materiałów nanorurkowych W pracach nad syntezą nanorurek węglowych stosowano katalizator kobaltowożelazowy osadzony na tlenku magnezu o stosunku molowym Co:Fe:MgO równym odpowiednio 1:1:60. Prekursory katalizatora czterowodny octan kobaltu (II) (CH 3 …

Przesył energii bez kabla. Prace nad przełomową technologią

Ostatnio wiele firm powraca do idei przesyłu energii bez kabli, nawiązując do eksperymentów Nikoli Tesli sprzed 120 lat, kiedy to genialny odkrywca badał bezkablowy przesył nieopodal Nowego Jorku. Obecnych naśladowców wydaje się nie zrażać fakt, że ówczesne, bardzo kosztowne badania przyspieszyły jego bankructwo.

Piasek jako magazyn energii?

Magazyny piaskowe, wykorzystujące piasek jako medium do przechowywania energii cieplnej, przedstawiają się jako innowacyjne i obiecujące rozwiązanie w dziedzinie magazynowania energii. Artykuł eksploruje różnorodne aspekty tej technologii, od jej podstawowych mechanizmów działania, poprzez zalety i wyzwania, aż po przyszłe kierunki …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny magazyn …

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem badań. Magazyn energii tego typu to urządzenie, które wykorzystuje energię potencjalną …

Innowacje w magazynowaniu energii – nowe technologie i ich …

Trwają badania nad wydajniejszymi pompami, turbinami oraz mechanizmami przechowywania energii potencjalnej i konwersji jej z powrotem na energię elektryczną mają na celu zwiększenie efektywności całego procesu. Ponadto, rozwijane są zaawansowane systemy zarządzania, inteligentne algorytmy, technologie monitorowania, które pozwalają lepiej …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Chodzi tu o technologię grawitacyjnych magazynów energii, a w szczególności hybrydowych akumulatorów, które zagwarantują nie tylko odpowiedni wolumen …

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

Dalsze prace nad technologią magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza Obecnie badania nad systemami magazynowania energii elektrycznej w postaci sprężonego powietrza zmierzają w kierunku wyeliminowania konieczności dostarczania dodatkowego paliwa do jednostek magazynujących oraz zwiększenia ich sprawności do …

Science et technologie de l''énergie ‒ Master

La conversion d''énergie et les systèmes énergétiques ont façonné et continueront de façonner l''évolution de l''humanité. À bien des égards, ils sont absolument vitaux pour l''existence humaine. Ce programme Master offre un environnement éducatif d''envergure internationale et forme des étudiantes et étudiants destinés à développer les technologies du futur dans le domaine de l ...

Na Politechnice Rzeszowskiej badania nad technologią Power-to …

Zespół prowadzi badania nad sposobem praktycznego wykorzystania uwodornienia dwutlenku węgla, tj. nad technologią określaną mianem Power-to-Gas. Proces PtG wykorzystuje się do przekształcenia nadwyżki energii elektrycznej w cenny gaz w procesie łączonym: podczas elektrolizy wody wytwarzany jest wodór, który w następnym etapie ...

Kinetyczne magazyny energii – jaka cena i jak działa?

Oznacza to, że systemy magazynowania energii kinetycznej wymagają więcej miejsca do przechowywania tej samej ilości energii. Dodatkowo układy magazynowania energii kinetycznej nie nadają się do długoterminowego magazynowania energii ze względu na duże straty energii związane z tarciem i oporem powietrza . Dlatego magazynowanie ...

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

W odpowiedzi na to wyzwanie, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią wykorzystującą siłę grawitacji do przechowywania niewykorzystanej energii. …

Technologie SAF™ (Selective Absorption Fusion)

La technologie SAF™ : une innovation en impression 3D par absorption sélective Fusion. La technologie SAF™, basée sur le procédé d''impression 3D par absorption sélective Fusion, est une méthode innovante qui révolutionne la fabrication additive.

Nowoczesne metody magazynowania energii elektrycznej ...

W połączeniu z technologią Internetu Rzeczy (IoT), możliwe jest ścisłe monitorowanie zużycia energii, co pozwala lepiej dostosować procesy magazynowania do rzeczywistego zapotrzebowania. Warto również zauważyć, że badania nad nowymi materiałami są kluczowe dla rozwoju magazynowania energii elektrycznej. Innowacyjne materiały ...

Magazynowanie energii – Wikipedia, wolna encyklopedia

W latach osiemdziesiątych wielu producentów inwestowało dużo pieniędzy w badania nad termicznym przechowywaniem energii (Thermal Energy Storage, TES), by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na klimatyzację. Do dzisiaj kilka firm produkuje systemy TES, jak na przykład Calmac. Najpopularniejszą formą termicznego przechowywania energii na ...

Innowacje w magazynowaniu energii – nowe technologie i ich …

Inżynierowie i naukowcy ciągle poszukują nowych metod optymalizacji procesów magazynowania i uwolnienia energii. Trwają badania nad wydajniejszymi pompami, …

Chińczycy uruchomili sodowo-jonowy magazyn energii o

Prowadziły one badania nad technologią magazynowania energii z wykorzystaniem jonów sodu, optymalizacją procesów i sprzętu, a także zajmowały się prawami własności do opracowanej technologii. Prace te mają na celu promowanie wielkoskalowych komercyjnych systemów magazynowania energii z użyciem baterii sodowo-jonowych w …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Najpierw pozwoliliśmy właścicielom mikroinstalacji fotowoltaicznych wpuszczać nadmiar wyprodukowanej energii do sieci i tę grupę klientów trudno będzie przekonać do dodatkowej inwestycji w magazyn energii. W tym roku wprowadzono dla prosumentów nowy system rozliczeń, ale to wciąż nie jest mechanizm, który stanowiłby odpowiednią zachętę do …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny magazyn energii ...

Polscy naukowcy pracują nad przełomową technologią, która ułatwi magazynowanie energii. Na Politechnice Wrocławskiej rusza międzynarodowy projekt badawczy, w ramach którego konsorcjum naukowo-przemysłowe zbada zastosowanie grawitacyjnych magazynów energii z OZE. Wrocławska uczelnia kieruje projektem „GrEnMine – Gravitational …

Technologie bateryjne

Wybór baterii do magazynu energii to klucz do jego bezpieczeństwa, efektywności oraz opłacalności. Stopień zaawansowania tych trzech cech często decyduje o zakupie magazynu energii. Postanowiliśmy się …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Technologia magazynowania energii w małej elektrowni szczytowo-pompowej nowej generacji wykorzystuje płyn o wysokiej gęstości i jest szybsza w budowie. Polska ma …

Magazyn energii: jak działa i dlaczego jest ważny

Ponadto, rosnące inwestycje w badania nad magazynami energetycznymi mogą przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów produkcji oraz poprawy wydajności systemów magazynowania energii. Dzięki temu możliwe będzie masowe wdrożenie magazynów energetycznych na całym świecie oraz poprawa stabilności sieci energetycznych.

Rodzaje szaf i mebli do przechowywania – poznaj je wszystkie!

Jeśli chodzi o rodzaje mebli do przechowywania w salonie czy sypialni – prym wiodą zdecydowanie komody. Szerokie, głębokie, niskie – są idealne do przechowywania ubrań lub naczyń (w jadalni). Meble tego typu tworzą niską zabudowę w mieszkaniu. Można wykorzystać je np. w pomieszczeniach na poddaszu, gdzie liczy się każdy ...

Innowacyjne metody magazynowania energii …

Z jednym z najbardziej obiecujących podejść do magazynowania energii elektrycznej wiąże się rozwój technologii baterii o dużej pojemności i szybkości ładowania. Inwestycje w badania nad nowymi …

Nowe, najbardziej zaskakujące sposoby pozyskiwania energii

Japonia coraz bliżej pozyskiwania energii słonecznej z przestrzeni kosmicznej. Od roku 2018 Japanese Space Agency (pol. Japońska Agencja Badania Przestrzeni Kosmicznej, JAXA) pracuje nad opracowaniem technologii do bezprzewodowej dystrybucji energii elektrycznej. Założeniem projektu Space Solar Power Systems (pol. Systemy Zasilania Energią Słoneczną z Kosmosu, …

Rozporządzenie ministra rozwoju, pracy i technologii w sprawie …

1) [1] magazynie bazowym - stanowiącym budynek lub inny obiekt budowlany lub jego wydzieloną część, przeznaczone do przechowywania materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, w szczególności takich, które z uwagi na ich rodzaj lub ilość mogą podczas przechowywania stworzyć …

Naukowcy Politechniki Wrocławskiej pracują nad grawitacyjnymi ...

Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, które pracuje nad wykorzystaniem magazynów grawitacyjnych do przechowywania energii. Projekt „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas" jest finansowany w ramach europejskiego programu RFCS – Research Fund for …

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Rozwój infrastruktury i badania nad technologią wodorową pomagają w rozwoju tego sektora. Innowacje wodorowe są kluczowe dla rozwoju magazynów wodorowych. Nowe sposoby wykorzystania wodoru prowadzą do nowych technologii. To przynosi korzyści dla gospodarki i środowiska. Badania i rozwój wodorowych technologii tworzą nowe miejsca pracy.