Produkty

Potencjał projektu zbiorników kompozytowych do magazynowania wodoru. Jako wieloletni producent komplementarnych zbiorników chemoodpornych dozorowych (na media żrące, trujące i niebezpieczne oraz łatwopalne) oraz realizator trzyletniego programu badawczo-rozwojowego w ramach NCBiR (lider konsorcjum z Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską), …

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru (typ IV

Potencjał projektu zbiorników kompozytowych do magazynowania wodoru. Jako wieloletni producent komplementarnych zbiorników chemoodpornych dozorowych (na media żrące, trujące i niebezpieczne oraz łatwopalne) oraz realizator trzyletniego programu badawczo-rozwojowego w ramach NCBiR (lider konsorcjum z Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską), …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030

Wdrażanie działań sprecyzowanych w PSW wesprze rozwój poszczególnych regionów Polski poprzez m . tworzenie w nich dolin wodorowych, które pozwolą zbudować łańcuch wartości …

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania wodoru

Zbiorniki do magazynowania wodoru będą wykonane z materiałów kompozytowych wraz z wykładziną z modyfikowanych tworzyw sztucznych – specjalnych odmian polietylenu lub poliamidu - zapewniającą odpowiednią barierowość na przenikanie wodoru. Wśród zasadniczych cech konstrukcji zbiorników na wodór należy podkreślić wysokie właściwości …

Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …

Magazynowanie energii za pomocą wodoru polega na przechowywaniu wyprodukowanego wodoru, który powstaje głównie poprzez elektrolizę wody – proces wykorzystujący energię elektryczną do rozdzielenia wody na tlen i wodór. Ta energia może pochodzić ze źródeł odnawialnych, co umożliwia produkcję zielonego wodoru bez emisji CO2.

Nowa polska technologia dla wodoru. Jest umowa

Technologia do magazynowania i przesyłu wodoru. W ramach współpracy powstanie spółka hiPower Institute of Materials, która będzie oferować zol-żele nowej generacji oraz system umożliwiający ich nanoszenie …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Wodór a krajowe polityki i działania. Wodór dziś. 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w …

Wybrane aspekty podziemnego magazynowania wodoru

w postaci wodoru, wyprodukowanej w okresach nadwy¿ek zapotrzebowania oraz uwalniania jej do sieci w godzinach szczytu, wtedy gdy jest ona bardziej wartoœciowa. Rozwa¿a siê ró¿ne opcje podziemnego magazynowania wodoru. Mo¿na w tym celu wykorzystaæ struktury geologiczne, takie jak: kawerny solne, sczerpane z³o¿a wêglowodorów, czy te¿

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Wodór a krajowe polityki i działania. Wodór dziś. 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

systemy wytwarzania, magazynowania, transportu wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dys-trybucyjnej jak i innych form transportu oraz jego następne wykorzystanie w różnych gałęziach gospo- darki. 1 Porozumienie paryskie do Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, sporządzonej w Nowym Jorku dnia maja í õ õ î r., przyjęte w Paryżu …

Przechowywanie wodoru w formie ciekłej

Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku ...

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...

Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy …

Komisja Europejska wprowadza mechanizm pilotażowy dla rynku wodoru

UE wprowadziła kompleksowe i zintegrowane ramy regulacyjne w celu wsparcia rozwoju w pełni funkcjonującego rynku wodoru do 2030 r. W pakiecie dotyczącym zdekarbonizowanych gazów i wodoru określono jasne zasady rynkowe, zapewniające pewność prawa i długoterminową widoczność dla inwestorów w całym łańcuchu wartości wodoru.

Produkcja wodoru z fotowoltaiki

Fotowoltaika i generator wodoru do ogrzewania domu - to na razie pieśń przyszłości. Analizując sytuację wodoru z fotowoltaiki, łatwo można dojść do wniosku, że do jego zastosowania w prywatnych instalacjach jeszcze …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z …

Dlatego tak ważne jest wsparcie i ciągłe inwestycje w badania i rozwój, aby zwiększyć efektywność produkcji, transportu i magazynowania wodoru. Podsumowanie „Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do …

Przełom w magazynowaniu wodoru

Tradycyjnie, wykorzystanie wodoru jako nośnika energii napotykało na przeszkodę w postaci jego efektywnego magazynowania. Wprowadzenie wodoru do materiałów, z których można by go później odzyskiwać, wydawało się najlepszym rozwiązaniem. Magnez, tworząc z wodorem wodorek magnezu, może przechowywać w jednym metrze sześciennym …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Coraz częściej do głównego dyskursu w sektorze energetycznym wkracza temat magazynowania energii elektrycznej w postaci wodoru oraz wytwarzania energii elektrycznej za pomocą wodoru. W szczególności ta tendencja jest widoczna na poziomie europejskim – Komisja Europejska celami unijnej strategii wodorowej chce doprowadzić do uruchomienia do 2026 …

NCBiR – Nowoczesne metody magazynowania wodoru

Celem programu "Nowoczesne metody magazynowania wodoru" jest opracowanie nowatorskiego, mobilnego zbiornika wodoru z przeznaczeniem do wykorzystania z ogniwami paliwowymi. Dofinansowane w ramach inicjatywy prace badawczo-rozwojowe są szansą na nowy etap w rozwoju technologii przyjaznych środowisku. Program jest prowadzony w modelu …

Rozwiązanie problemu ubytków wodoru podczas magazynowania …

Zawarcie umowy inwestycyjnej otwiera przed nami nowe możliwości w zakresie rozszerzenia rynku zbytu i oferty produktowej oraz rozwiązania problemu ubytków wodoru podczas magazynowania i transportu, z którym mierzy się globalny rynek wodoru – mówi Jacek Gliniak, prezes hiPower Energy.

Zbiorniki wodorowe, do magazynowania i transportu …

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania i transportu wodoru jako szansa i wyzwanie. Pobierz broszurę informacyjną nt. projektu innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do magazynowania i transportu wodoru …

Kongres Wodoru – projekty biznesowe i finansowanie

3 · Wspólnie dostarczamy rozwiązania techniczne w zakresie magazynowania i logistyki wodoru dla transportu lądowego (LDV, HDV, pociągi), morskiego, powietrznego, a także szeroko pojętego przemysłu (magazyny stacjonarne, kontenery transportowe, systemy do tankowania). Hexagon Purus jest liderem kluczowych technologii dla mobilności zeroemisyjnej, w tym …

Inwestycje w technologie wodorowe, wytwarzania, …

Realizacja celu obejmie scentralizowane i rozproszone systemy wytwarzania, magazynowania, transportu niskoemisyjnego, w ty odnawialnego wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dystrybucyjnej, jak i innych form transportu, a następnie wykorzystanie go jako produktu końcowego (transport, przemysł, ciepłownictwo i energetyka zawodowa, …

Podziemne bezzbiornikowe magazynowanie wodoru

Podziemne bezzbiornikowe magazynowanie wodoru stanowi ostatni elementem łańcucha dostaw energii, który jest niezwykle ważny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa. Od dłuższego czasu branża wodorowa rozmawia na temat potencjału podziemnego bezzbiornikowego magazynowania wodoru w Polsce. Eksperci oceniają, że …

Podziemne magazynowanie wodoru

Podziemne magazynowanie wodoru (Hydrogen Underground Storage– HUS) jako kluczowy element nowoczesnego łańcucha dostaw energii. To proces złożony ze skraplania, sprężania i rozprężania wodoru w celu bezpośredniego zatłaczania wodoru do podziemnego magazynu (kompresja do ciśnienia 20-180 barów, max. do ciśnienia szczelinowania górotworu) oraz jego …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez …

Przechowywanie wodoru – Wikipedia, wolna encyklopedia

Przechowywanie wodoru – dział techniki poświęcony metodom przechowywania wodoru, głównie jako paliwa o bardzo wysokiej wartości energetycznej.Przechowywanie wodoru jest przedmiotem licznych badań, zarówno cywilnych jak i wojskowych, ośrodków naukowych, szczególnie w kontekście zwiększonego zainteresowania bezpieczeństwem energetycznym i polityką …

Projekt ustawy wodorowej. Te przepisy zablokują rozwój rynku

Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Hydrogen Poland i Klastra Technologii Wodorowych mówią jednym głosem w sprawie projektu ustawy wodorowej. Krytykują definicja wodoru, koncesjonowanie magazynowania i zasady dystrybucji, ale dostrzegają też zalety przepisów.

Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru …

TECHNICZNE I EKONOMICZNE PERSPEKTYWY PRODUKCJI I MAGAZYNOWANIA WODORU W POLSCE Olaf Dybiński, Maksymilian Kochański, Katarzyna Korczak, Mateusz Kwas, Kamil Osipowicz, Aleksandra Patejuk, Anna ...