Produkty

W przeszłości, gdy ludzie mieszkali w małych wioskach lub miasteczkach, gdzie mogli szybko dotrzeć do siebie nawzajem za pomocą tego typu metod, gaszenie pożarów było istotną częścią naszego społeczeństwa. Jednak teraz, gdy mieszkamy w miastach, gdzie dotarcie do siebie w razie zagrożenia zajmuje więcej czasu, nie wszystkie miejsca mają taki sam poziom dostępu …

Gaszenie pożarów — zobacz, jak przebiega akcja krok po kroku

W przeszłości, gdy ludzie mieszkali w małych wioskach lub miasteczkach, gdzie mogli szybko dotrzeć do siebie nawzajem za pomocą tego typu metod, gaszenie pożarów było istotną częścią naszego społeczeństwa. Jednak teraz, gdy mieszkamy w miastach, gdzie dotarcie do siebie w razie zagrożenia zajmuje więcej czasu, nie wszystkie miejsca mają taki sam poziom dostępu …

1. Podręczny sprzęt gaśniczy

Środek gaśniczy, który służy do gaszenia pożarów danej grupy, gasi pożary wszystkich materiałów należących do danej grupy. KOCE GAŚNI ZE Jest to tkanina niepalna o wymiarach ok. 2 m kw. w czasie przechowywania umieszczona w opakowaniu koloru czerwonego z odpowiednią nalepką. Działanie gaśnicze koca gaśniczego polega

Hydronetka Plecakowa Ergo S1, sprzęt do pożarów traw

Głównym zastosowaniem hydronetki plecakowej jest gaszenie pożarów w trudno dostępnych miejscach, pożary lasów, nieużytków, traw i pól. Przechodząc do budowy Hydronetki Ergo S1, powinniśmy ją rozbić na dwa elementy: zbiornik i wąż z prądownicą. Zbiornik na wodę …

Straty w magazynie energii – jak powstają?

W tym miejscu trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że żadne działania dbające o dobrostan akumulatorów litowo-jonowych nie wyeliminują w 100% strat w magazynie energii zarówno w kontekście utraty zgromadzonej w nim energii, jak i trwałej utraty pojemności. Warto jednak podjąć działania, które zminimalizują te zjawiska.

KURS STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP CZĘŚĆI

odpowiedniągęstość. Jest to szczególnie istotne w przypadku pożarów w zbiornikach z produktami ropy naftowej. Nie wbijaćpiany w głębsze warstwy cieczy oraz nie wyrzucićjej poza zbiornik, co grozi rozprzestrzenieniem siępożaru. Ponadto wzburzenie lustra cieczy utrudnia …

Instalacje fotowoltaiczne

Większość pożarów, z którymi mają do czynienia strażacy, to pożary wewnętrzne, w których podanie prądów wody nie wiąże się z zagrożeniem ze strony przewodów prądu stałego instalacji PV (o ile nie są zainstalowane w budynku). W sytuacji swobodnego rozwoju pożaru i przedostania się go na dach, na którym zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna, zagrożenie to zwiększa ...

Instalacja systemu gaszenia gazem (SUG-G)

Systemy przechowywania energii (ESS – Energy Storage Systems) oparte na bateriach litowo-jonowych mają szerokie zastosowanie i pełnią kluczową rolę w całej strukturze energetycznej. Wspomagają optymalizację wydajności poprzez stabilizację częstotliwości i napięcia oraz równoważenie wahnięć między podażą a popytem w sieci. Prognozuje się, że ten sektor …

Gaszenie pożarów w latach 1910-1914

W stosunku do drugiej połowy XIX w. początek nowego stulecia nie przyniósł większych zmian w sposobie gaszenia pożarów w małych miastach i na wsiach. Ochotnicze straże pożarne posiadały przede wszystkim sikawki ręczne różnej …

Skuteczne techniki gaśnicze | Przegląd Pożarniczy

Ilość energii potrzebnej do zamiany wody w parę wynosi: Q=m×L =1×2,260,000 =2,260,000 J=2,260 kJ=2.26 MJ. W powyższy przykładzie 376 kJ użyte jest do ogrzania wody, a 2,260 kJ do jej przemiany w parę. Oznacza to, że aby zmienić wodę w parę, potrzeba sześć razy więcej energii, niż byłoby potrzebne do ogrzania wody. Para będzie ...

Brandbekämpfung & Löschen bei Lithium-Akku-Batteriebränden

Można podjąć środki zapobiegawcze w zakresie ognioodpornego przechowywania i bezpiecznego ładowania baterii litowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia w przypadku pożaru i zyskać cenny czas do przybycia straży pożarnej. Pożary i eksplozje baterii litowych mogą nie tylko powodować kosztowne szkody materialne, ale w najgorszym przypadku mogą …

Jak to się pali, jak to gasić? | Przegląd Pożarniczy

Metoda gaszenia takiego pożaru powinna uwzględniać możliwość gaszenia wszystkich wymienionych typów pożarów i jednocześnie ograniczać wzrost temperatury, tak aby nie dochodziło do ucieczki termicznej w kolejnych modułach baterii. Badania pokazują, że …

1. Podręczny sprzęt gaśniczy

Wyjąć zawleczkę zabezpieczającą, chwycić jedną ręką za uchwyt lub prądownic gaśnicy, drugą ręką za stopę gaśnicy lub dźwignię. . Nacisnąć dźwignię zaworu gaśnicy, gaśnicę zawsze używać w pozycji pionowej. . Skierować strumień środka gaśniczego na pożar i tak nim operować, aby …

OSP

1) Gaszenie pożarów piwnic. Do piwnic prowadzi zazwyczaj mała ilość wejść. Otwory okienne posiadają niewielkie wymiarylub brak ich jest w ogóle. Ograniczony jest więc dostęp powietrza z zewnątrz jak i odpływ gazów spalinowych i dymów. Obciążenie ogniowe jest zazwyczaj duże. W budynkach biurowych,

Jak to się pali, jak to gasić? | Przegląd Pożarniczy

Kolejnym problemem jest gaszenie pożaru tych baterii. Chociaż teoretycznie można je ugasić wieloma metodami, w praktyce okazuje się, że skutki ucieczki termicznej są trudniejsze do opanowania niż w przypadku innych pożarów, a ponadto wymagane jest długotrwałe chłodzenie, zapobiegające ponownemu samozapłonowi. Budowa ogniwa litowo-jonowego. Ogniwo litowo …

Zastosowanie gazów chemicznych i obojętnych do gaszenia pożarów

Wytwarzają ubogą w tlen atmosferę, obniżając jego zwartość z 21 do 14%, co pozwala na efektywne gaszenie pożaru bez narażania ludzi. Gazy obojętne są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla urządzeń. Nie powodują zamglenia w pomieszczeniu, nie wywołują korozji i nie pozostawiają zanieczyszczeń po procesie gaszenia ...

Materiały dydaktyczne

Gaszenie pożarów wewnętrznych (skrypt)!Skrypt _GPW _12-2020.pdf 27.43MB Strony dostępne w domenie mogą zawierać adresy skrzynek mailowych. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e …

Ochrona przeciwpożarowa – gaśnice i akcesoria potrzebne do ich ...

Ochrona przeciwpożarowa to niezbędny element do zapewnienia bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Wiążą się z nią działania takie jak wybór i zakup sprzętu gaśniczego, jego właściwe przechowywanie i odpowiednie szkolenie BHP obejmujące m . …

Gaszenie pożarów wewnętrznych

Gaszenie pożarów wewnętrznych (Skrypt) Gaszenie _pozarow _wewnetrznych.pdf 27.43MB Strony dostępne w domenie mogą zawierać adresy skrzynek mailowych. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz ...

Bezpieczeństwo magazynów energii – jak zapobiegać ryzyku …

W końcu baterie do laptopów czy telefonów wykonywane są w oparciu o taką samą technologię, co urządzenia integrowane z fotowoltaiką. Błędy produkcyjne najczęstszą przyczyną pożarów magazynów energii. Istnieje kilka przyczyn, które mogą doprowadzić do pożaru magazynu energii. Tą podstawową są błędy produkcyjne, które w skrajnych …

Posługiwanie się urządzeniami i środkami gaśniczymi

Sprzęt podręczny służy do gaszenia pożarów w zarodku i mało intensywnych pożarów pokrywy gleby oraz do dogaszania i dozorowania pożarzysk. Ze względu na przeznaczenie tego rodzaju sprzęt można podzielić na następujące grupy: sprzęt służący do całkowitego ugaszenia …

Gaszenie magazynów energii

Uwalnianie gazu o stężeniu 45,2% skutkuje ograniczeniem ilości tlenu w obszarze gaśniczym do poziomu poniżej 11,3%. To pozwala na szybkie i skuteczne tłumienie powstających pożarów w magazynach energii z akumulatorami litowo-jonowymi oraz skutecznie zapobiega ponownemu …

Mgła

Analizy przypadków pożarów grupy F, przeprowadzone badania oraz obliczenia teoretyczne dowodzą, że nieodpowiednie gaszenie płonącego oleju w pomieszczeniu prowadzi do nagłego wzrostu ciśnienia, nawet rzędu 100 mbar. To zaś spowodować może zniszczenie elementów konstrukcji budynku - okien, lekkich ścianek działowych, a nawet ścian z cegły.

Ewolucja ratownictwa | Przegląd Pożarniczy

Stosunek liczby pożarów do liczby miejscowych zagrożeń został odwrócony: z 63% pożarów i 28% miejscowych zagrożeń w 1993 r. do 30% pożarów i 61% miejscowych zagrożeń w 2016 r. Liczba miejscowych zagrożeń chemicznych wzrosła kilkunastokrotnie, ekologicznych – ponad dwukrotnie, a radiologicznych sześciokrotnie.