Produkty

Akty prawne dot. znaków towarowych UE. Na tej stronie można znaleźć przepisy regulujące system znaków towarowych UE, a także dyrektywę UE zbliżającą przepisy państw …

Akty prawne dot. znaków towarowych UE

Akty prawne dot. znaków towarowych UE. Na tej stronie można znaleźć przepisy regulujące system znaków towarowych UE, a także dyrektywę UE zbliżającą przepisy państw …

JAKIE DANE SĄ POTRZEBNE DO ZGŁOSZENIA ZNAKU TOWAROWEGO?

Poniżej dowiesz się jakie są elementy formularza podania niezbędnego do zgłoszenia znaku towarowego. 3 PODSTAWOWE ELEMENTY . Gdy chce się dokonać zgłoszenia oznaczenia w charakterze znaku towarowego należy uściślić 3 podstawowe elementy: kto zgłasza znak towarowy (to pomoże określić, czy podmiot może samodzielnie dokonać …

Rejestracja znaku towarowego w kontekście …

Klasyfikacja nicejska to międzynarodowy system klasyfikacji towarów i usług. Jest podstawą prawną wykorzystywaną przy rejestracji znaków towarowych. Jeśli interesuje Cię rejestracja znaku towarowego – czytaj dalej, a dowiesz się …

Magazyn energii

Magazyn energii DC jest tańszy niż AC, bo dzieli z instalacją fotowoltaiczną wspólny inwerter, a wersja AC wymaga dwóch inwerterów - jednego do fotowoltaiki i drugiego do akumulatora. Niestety musi to być specjalny rodzaj inwertera - inwerter hybrydowy - zatem montaż magazynu musi przebiegać wraz z montażem fotowoltaiki, co wymaga planowania z …

Etykieta energetyczna

Koniec etykiet ze znakiem plus. Od marca 2021 r. w rankingu energetycznym urządzeń stosuje się wyłącznie oznaczenia kategorii od A do G. Poprzedni system obejmujący …

Wykaz towarów i usług do znaku towarowego. Przemyśl nim zgłosisz.

Należy jednak pamiętać, że występujące w klasyfikacji nicejskiej towary i usługi mają charakter ogólny. Rejestracja znaku towarowego będzie możliwa jeśli wykaz będzie przygotowany w sposób klarowny, a sposób opisania towarów i usług nie będzie budził wątpliwości Urzędu Patentowego RP.. Należy ponadto wystrzegać się sytuacji zgłoszenia …

Czerwona kontrolka akumulatora – co oznacza i jak

Kiedy na desce rozdzielczej naszego samochodu zapala się czerwona ikona akumulatora, może to wywołać u nas szybsze bicie serca i poczucie niepewności. Ta mała, lecz znacząca kontrolka jest sygnałem ostrzegawczym, który informuje nas o potencjalnym problemie w systemie ładowania pojazdu. W takich momentach ważne jest, aby nie panikować, ale działać rozważnie …

Obowiązek używania znaku towarowego

Używanie znaku towarowego musi rozpocząć się w ciągu 5 lat od daty jego rejestracji. Przepis wprost wskazuje, że prawo ochronne na znak wygasa, gdy znak nie był używany w sposób rzeczywisty dla towarów i usług …

Klasyfikacje | Urząd Patentowy RP

Międzynarodowa Klasyfikacja Patentowa (klasyfikacja MKP) Międzynarodowa Klasyfikacja Towarów i Usług (klasyfikacja nicejska) Międzynarodowa Klasyfikacja Elementów Obrazowych …

Rejestracja znaku towarowego w Unii Europejskiej (EUIPO) – …

Jeżeli zgłaszający lub właściciele znaku towarowego Unii Europejskiej dokonali wcześniej rejestracji identycznego krajowego lub międzynarodowego znaku towarowego wywołującej skutki w jednym lub kilku państwach członkowskich w odniesieniu do identycznych towarów i usług, mogą ubiegać się o zastrzeżenie starszeństwa tego znaku w zgłoszeniu znaku towarowego …

Klasy towarowe w znaku towarowym. Strategie dla …

Często porównuję ją do polskiej klasyfikacji PKD. Jest jednak dużo czytelniejsza i wygodniejsza w użyciu. Wybierając odpowiednie klasy towarowe, precyzyjnie pokazujesz światu w jakiej branży działasz. To ważne, bo na rynku mogą …

0111-KDSB1-1.440.89.2024.3.MC

Magazyn energii to bateria służąca do przechowywania energii (...). Magazyny energii zbudowane są z ogniw litowo-jonowych. Proponowana klasyfikacja PKWiU: 27.20.23.0 - Akumulatory …

Co daje zastrzeżenie znaku towarowego? 7 kluczowych korzyści

Tymczasem rejestracja znaku towarowego czasami ogranicza się tylko do wypełnienia wniosku i uiszczenia stosownych opłat. Zastrzeżenie znaku towarowego powoduje, że zyskujesz pewność, iż Twoja marka jest bezpieczna przed nieautoryzowanym wykorzystaniem przez inne podmioty.

Klasyfikacja Nicejska. Jakie klasy wybrać rejestrując znak …

Śmiało można postawić tezę, że właściwy wybór klas Klasyfikacji Nicejskiej oraz wskazanie odpowiednich towarów i usług to kluczowa kwestia dla uzyskania realnej ochrony znaku towarowego. Błędy popełnione na etapie doboru klas i towarów/usług w ramach Klasyfikacji Nicejskiej mogą doprowadzić do tego, że ochrona Twojego znaku będzie jedynie iluzoryczna.

Nowe etykiety energetyczne

W najnowszym raporcie, Urząd Patentowy RP ujawnił, które klasy z klasyfikacji nicejskiej cieszyły się największą popularnością w zgłoszeniach znaków towarowych w 2022 r. Na czele rankingu …

Amortyzacja praw do znaku towarowego

Ponadto zaakcentowania wymaga, że oznaczone w ustawie uprawnienia dotyczą wyłącznie prawa do wzoru i znaku zarejestrowanego. Co istotne, następuje to dopiero z chwilą faktycznej rejestracji, gdyż decyzja o udzieleniu ochrony w tym zakresie ma charakter konstytutywny, a nie deklaratoryjny. Amortyzacji nie podlega wobec tego prawo do znaku …

Klasyfikacja Nicejska – co musisz wiedzieć przed zgłoszeniem znaku ...

Bez podstawowej wiedzy o w/w klasyfikacji nie będziesz w stanie przygotować prawidłowego wykazu towarów i usług, wymaganego przy każdym zgłoszeniu znaku towarowego.Klasyfikacja Jeśli chcesz zgłosić swój znak towarowy, czy to w polskim Urzędzie, czy w unijnym musisz wiedzieć co to jest Klasyfikacja Nicejska (pełna nazwa to Międzynarodowa …

Klasyfikacja nicejska. Jak prawidłowo wybrać towary i usługi?

Ludzie często mają błędne przeświadczenie, że rejestracja znaku towarowego daje monopol absolutny na nazwę.Ponoć od otrzymania świadectwa ochronnego tylko oni mogą posługiwać się zastrzeżoną marką.. To zbytnie uproszczenie. W ramach Twojej działalności gospodarczej ten monopol prawny, ograniczy się do:

Ujęcie w bilansie prawa do znaku towarowego

Przykład. Założenia. Jednostka posiada prawo do znaku towarowego o wartości początkowej w cenie nabycia 24.000 zł. Na dzień bilansowy 31 grudnia 2016 r. dotychczasowe umorzenie tego prawa wynosiło 8.000 zł.

Używanie cudzego znaku towarowego

właściciel znaku towarowego faktycznie wydał produkt sygnowany danym znakiem towarowym, wspomniany produkt wprowadził właściciel znaku towarowego lub przynajmniej udzielił na to zgody. Tak więc istnieją sytuacje, w których możesz legalnie używać cudzego znaku towarowego zarówno w celach reklamowych, jak i informacyjnych. Tym samym ...

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …